Složení postýlky. Ve kterém týdnu je to vhodné?

adela1399
16. črc 2020

Ahoj holky..chci se zeptat kdy si myslíte,že je ideální čas složit postýlku jsem 36+2 a mám ji doma v krabici. Vzhledem k tomu,že budu s miminkem bydlet sama,jelikož jsme s tatínkem malé od sebe,tak bych si ji chtěla postavit už teď,abych se nemusela stresovat. On si to ale nepřeje,protože jeho maminka je pověrčivá a chce ji u mě doma složit,když budu v porodnici...to se mi ale nelíbí,a nechci aby ji stavěl u mě doma on,chci si ji postavit sama.
Na druhou stranu se nechci dohadovat...ale myslim,že tohle je na mně,když mám už v komoře i kočárek a vše připravené(vyprané,vyžehlené) i tašku do porodnice.

deaneira29
16. črc 2020

Já měla postýlku někdy od 32 tt složenou, navíc mi hrozil předčasný porod. Jediná pověra kterou jsem byla ochotná kvůli mé mamce akceptovat byla, že jsem doma neměla kočárek, to mi nevadilo a neomezovalo mě. Takže si ji klidně postav a nikomu do toho nic není, navíc pustit si domů ex když tam nebudu ani omylem.

klokanka31
16. črc 2020

@adela1399 Pověra je že by neměl být doma kočárek, ale postýlka nevadí. My měli v plánu stavět postýlku během 9.měsíce, nakonec jsme měli dost času, frčeli jsme rodit, a když jsme zas přijeli domů (měla jsem ambulantní porod), tak já krmila malou, a mezitím manžel stavěl. A když si ji chceš postavit sama, tak se bývalého neptej a prostě si ji postav.

biciklissie
16. črc 2020

Myslim, ze si ji urcite sloz sama, jestli se na to citis a kdy ty sama chces. Nevim, jak spolu s byvalym partnerem vychazite a je fajn, ze se mu snazis vyjit vstric, ale aby ti pak on (potazmo hur jeho maminka) nekecal do takovychto provoznich veci. Zasadni veci jasne, ale asi nebudes chtit zdlouhave projednavat vsechno. Jinak ja mela vse hotove taky brzo, kocarek doma a postylku sestavenou, povlecenou a pres ni igelit, aby se na ni neprasilo. A tedy znam poveru jen o kocarku, ne o postylce, mela jsem oboje, ale to je jedno, o to tu ani nejde.

adela1399
autor
16. črc 2020

Od začátku jsme nevychazeli moc dobře..ale já mu dala čas aby vše vstřebal a nějak se tomu postavil...teď už je to před porodem o něco lepší..ale nějak se ani extra nezajímal během těhotenství jak mi je nebo tak...nicméně ty větší věci kupoval on,a dává mi pocit abych mu za to byla vděčná..stěhovala jsem se do bytu a neměla pračku...dal mi svou abych nemusela kupovat a když mi dovezl věci začal že jestli Peru a já že ano,že mám vše nachystané tak on tak hnusně..”no tak já ti privezu věci,potrebuju vyprat,protože jsem ti dal svoji pračku” přitom mu pere mamka a bylo to tak domluvené. Nebo komanduje,že bych si neměla dávat skleničku vína,byla za celé tehu asi třetí. A takové nepříjemné věci...snažím se vyjít vstříc ale myslim,že když si budu chtít postýlku postavit tak mužů a nemusím žádat o svolení..

gruyerre
16. črc 2020

@adela1399 složila jsem si ji nekdy ve 37.tydnu. Slož si ji kdy chceš, když je to postýlka u tebe v bytě 🙂

amazonkajanik
16. črc 2020

@adela1399 my si půjčili na první 3měsíce z porodnice,takže jsme skládali až podstatně déle. Ty z porodnice jsou na začátek šikovné kvůli polohování. Takže jestli je u vás tahle možnost,vzala bych tím bývalému a jeho matce vítr z plachet 😁

miba10
17. črc 2020

@adela1399 tak mu o tom neříkej a prostě si ji postav. Já si postýlku stavěla a ještě jsem snad nebyla ani ve 30tt 😂 nic mu neříkej, co si doma chystáš a děláš. Není to tvá povinnost. Z toho co čtu, si ušetří blbý kecy a nervy k tomu. Co se pračky týče, když jsem si kupovala byt, kupovala jsem si pračku za cca 4 tisice a sloužila mi 10 let. Pak nevím, byt jsem prodala. Tím chci říct, že než tohle poslouchat, tak bych snad prala na valse 😂

moominkaa
17. črc 2020

@adela1399 před 5 lety jsem si postýlku postavila po příjezdu z porodnice 😅😁😁😁😁😁

piskoteka
17. črc 2020

@adela1399 Není dost chlap na to, aby se zajímal o dítě a byl po tvém boku! Pak nemá co mluvit do toho jak se s mimčem zařizuješ. Neříkám že bys ho měla odříznout, to určitě ne, ale když na to budeš sama, dělala bych si to opravdu podle sebe a pusu. Jo a už žádný milodary, to je jak taková jeho pojistka, aby to pak mohl využít proti tobě podle toho co píšeš.

besi114
17. črc 2020

@adela1399 ahoj, postylku jsem měla připravenou už měsíc před porodem. Taky mi hrozilo, že porodim dřív.

theuska29
17. črc 2020

Postýlku jsem měla složenou tak v 6.měsíci 🙂 Dostala jsem po více dětech od kamarádky a chtěla jsem jen vyzkoušet, jestli je v pořádku a zase rozložit. No, ale už zůstala 😅

zelenaesmolda
17. črc 2020

@adela1399
vzhledem k tomu,ze spolu nejste a nebydlite tak je mu a tchyni uplne hovinko do toho,kdy ty si postavis postylku.Ustoupis ted a budes ustupovat porad...

dobevacka
17. črc 2020

Postýlku bych složila. Já jí měla složenou asi od konce 8.měsíce... Jenže... Objednala jsem ji přes internet a při skládání jsme zjistili, že nám zabalili bočnici z jiné postýlky, protože neseděla... A v 8.měsíci fakt nechcete reklamovat postýlku 😂🤦🏼‍♀️ Chlap to nějak upravil, abychom jí tam mohli dát, ale mam doma postýlku se stahovací bočnicí kterou nemohu vytáhnout až nahoru, protože ji bez pomoci nedám dolu 😂 takže já jsem pro složení!

adela1399
autor
17. črc 2020

Holky moc děkuju,že jste mi tu napsali Váš názor...nechci být ta která nerespektuje to že tchyně je poverciva...ale na druhou stranu je pravda,že je to můj byt a moje pravidla a že i kdybych jich měla deset,tak jim to muže být jedno...tak se do toho o víkendu pustim😂🙊

zelenaesmolda
17. črc 2020

@adela1399
tak to jsem rada,ze to slysim 🙂

lula86
17. črc 2020

@adela1399 tak my jsme postýlku měli složenou od 23tt a kočárek tedy kvůli pověře čekal u prodejce ve skladu až do porodu. Naše rodina je také hodně pověrčivá. 🙂

volfici
17. črc 2020

@adela1399 vykašli se na tchýni, počkej, jestli je pověrčivá, to si ještě užiješ s měřením, stříháním atd. Připrav si vše podle sebe. Nenech se jimi manipulovat.

adela1399
autor
18. črc 2020

Holky..co na to říkáte🙊😍já jsem nadšena

zelenaesmolda
18. črc 2020

@adela1399
je to krasne ale novorozenec by nemel spat na polstari...

adela1399
autor
18. črc 2020

@zelenaesmolda to tam mám jen aby nebyla prázdná mám nějaký ergonomický polštářek aby neměla placatou hlavičku tak ten potom bude mít..ani peřinku ze začátku nebude používat🙂

zelenaesmolda
18. črc 2020

@adela1399
mimino by vubec nemelo mit zadny polstar,ani ergo,ani neergo 🙂
a zplosteni hlavicky to nezabrani,tam je treba dite otacet...

nazka
18. črc 2020

@adela1399 já jsem postýlku měla slozenou taky dřív a u druhé dcery úplně. Ani jsem ji po první nerozlozila. Pověra mepovera, praktičnost je důležitější..

adela1399
autor
19. črc 2020

@zelenaesmolda
@zelenaesmolda doporučen v obchodě kde jsme kupovali vše pro miminko...myslim,že by mi paní nedoporučila něco co bych mít neměla...

zelenaesmolda
19. črc 2020

@adela1399
ukolem prodavacky je hlavne prodat a kdyz obcas vidim,co jsou schopni poradit tak bych se na jejich odborne znalosti fakt nespolehala...

klokanka31
19. črc 2020

@adela1399 Moc krásná postýlka ☺

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru