Potřebuji ujištění, že miminko je přítelovo

moje135
16. říj 2015

Ahoj holky, mám jednu otázku, která pro mě není moc lehká a hledám odpovědi, kde se dá. Ani teď se mi to moc dobře nepíše....možná se spíš potřebuji vypsat a celé to pochopit a pobrat...
Mám přítele, jsme spolu krátkou dobu, ale už teď cítíme, že je to to pravé. Nicméně jsem na začátku našeho vztahu (pokud to tedy už byl vztah), jsem měla jednu opileckou noc (2.8. k ránu), kterou si moc dobře nepamatuji. Proto jsem pro jistotu cca za 30 hodin spolka iPill (pilulka ,,po"). Následně jsem si asi týden na to dělala těhotenský test - negativní. Menstruace se dostavila 14.8. trošku slabší než obvykle. Další test jsem si pro jistotu dělala ještě 24.8. - taktéž negativní. 28.8. jsem navštívila lékaře, pro jistotu po té pilulce a vše bylo v pořádku. Mezitím jsme měli s přítelem sex a já měla klasické symptomy těhotenství, tak jsem došla týden na to (4.9.) znovu k doktorovi a také nic. Další menstruaci jsem měla 11.9. velmi bolestivou a silnou, jako nikdy. Cca okolo 20.9. jsem si dělala další těhotenský test a byl taktéž negativní. Nicméně menstrauce se již v říjnu neobjevila a objevily se 12.10. dvě čárky na testu. Doktor mi těhotenství potvrdil s tím, že plod je veliký cca 4-5 mm a je to spíš váček (černá tečka). Odpovídá to tedy cca 5tt dle menstruace?
Možná jsem spíš trochu paranoidní a nedokážu tomu uvěřit, že konečně čekám miminko, ale potřebuji asi ještě několik ujištění, že miminko je přítelovo a ne z letního úlety ☹ prosím, neodsuzujte mě. To jsem udělala již mnohokrát já sama....
Moc děkuji za podporu

shine2015
16. říj 2015

@moje135 z 2.8 tehotna urcite nejsi...to by se nalez jak u lekare tak i na testu objeviil driv....miminko je urcite pritelovo ...neboj 😉

moje135
autor
16. říj 2015

@shine2015 Moc děkuji za rychlou reakci! Chci si těhu užít, i když je to ještě moc brzy

beruska1889
16. říj 2015

@moje135 Taky bych se toho nebála... miminko čekáš určitě s tím pravým... 😉 jak píse @shine2015 test bys měla pozitivní už dávno, když jsi ho dělala tolikrát a i u lékaře bys měla úplně jiný nález... takže žádné stresy a užívej si těhotenství... 😉 🙂

moje135
autor
16. říj 2015

@beruska1889 Děkuji moc za podporu...ale když koukám na ty tabulky, tak je těch 5mm velkých na 5tt...vůbec se v tom nevyznám

karlajasmine
16. říj 2015

@moje135 nevím na jaký tabulky koukáš ale 5mm mi přijde na 4-5tt úplně normální 🙂 nepleťes si to s plodem? Každopádně z 2.8. to těhotenství není ani náhodou..to je tak z půlky září

moje135
autor
16. říj 2015

@karlajasmine Možná pletu 🙂 to mě ani nenapadlo 🙂

beruska1889
16. říj 2015

@moje135 radši neřeš žádné tabulky, akorát se zbytečně stresuješ... Bude to dobrý... 😉 🙂

veraga
16. říj 2015

Já počala o den později než ty. A můj výsledek měří 5,5 CENTIMETRŮ. Takže neboj, z opilecké noci dáreček nemáš. 😅

moje135
autor
16. říj 2015

Teď jsem našla náhodou těhotenský test z 25.8. a je pozitivní! Myslíte, že je to i teď směrodatné, nebo po takové době se už testu nedá věřit? 😨

moje135
autor
16. říj 2015

@veraga Myslíš v tom srpnu? 🙂

veraga
16. říj 2015

@moje135 Jo, zadělali jsme 3. 8. Vím to stopro 🙂.
Pozitivita testu se může falešně objevit po zaschnutí. Po takhle dlouhé době bych to nebrala v potaz. Pokud bys počala začátkem srpna, byla bys ve 13. týdnu a to by na UTZ byl zřetelně vidět človíček. Ty máš zatím jen tečku. Píšeš, žes měla dvakrát jinou menstruaci než obvykle. To může být díky pilulce "po". Taky jsem byla jednou nucena ji použít a rozhodila mi cyklus velmi slušně. 🙂

moje135
autor
16. říj 2015

@veraga Vážně? Moc děkuji za tvůj příspěvek a je až neskutečný, že se najde někdo, kdo to takhle má a dokáže mi to říct z vlastní zkušenosti 🙂 ten test mě teď dost vyděsil...nevím, proč se tak stresuju...možná špatný pocit, pocit viny....snad je to tedy tak, jak zde píšeš.

helen_h
16. říj 2015

@moje135 Mimi je určitě přítele, možná tě spletlo "stáří" 5tt, ale týdny těhotenství se prostě počítají od poslední menses, ne od ovulace (a oplodnění), takže je ten věk zárodku vlastně od počátku vyšší, než odpovídá reálnému vzniku embrya.

moje135
autor
16. říj 2015

@helen_h Děkuji moc. Dnes se konečně poprvé cítím trochu lépe. Díky Vám všem mě ten strach trochu opustil a už se tolik nestresuji...snad se to za dva týdny na UTZ potvrdí a mimi bude už mít srdíčko.

veraga
16. říj 2015

@moje135 Jo, fakt to tak je. Špatný pocit hoď za hlavu a už se tím netrap, nejsi první ani poslední, kdo v kocovince ujel. Užívej těhotenství a vědomí, že otec je ten, kterého za otce chceš. Pro ještě větší klid posílám foto naší začátkosrpnové "výroby". Váček jsem viděla už 25.8. Teď by to jako tečku nezobrazil snad už ani prototyp ultrazvuku z roku 1946. Foto je z 5. 10. 🙂
Tvoje oplodnění je zákonitě novějšího data 🙂.

moje135
autor
16. říj 2015

@veraga úžasný 🙂 krasný drobeček! A moc děkuji za podporu! Cítím se mnohem lépe. Snad mi bude ještě lépe, až UTZ vše sám spočítá.

kituska20
13. srp 2016

Nemusíš se vůbec bát miminko je na 100% přítelivo. Gratuluji🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru