Potrat. Co a kde zařídit?

10. lis 2022

Ahoj. Ráda bych se vás zeptala jak zařídit potrat.?
Jsem asi ve 3 týdnu ale mimino nechci. Doma máme dvě a to stačí. Otěhotněla jsem i přes antikoncepci.
Co musim udělat nebo kam nejdříve jít? Byl někdo na potratu?
Četla jsem že se provádí v narkóze. Nebo že se dává jen nějaká injekce.. Jak jste se po tom cítili a bolelo vás něco??
Prosím negativní komentáře si nechte. Chci opravdu jen poradit..

lipline
10. lis 2022

Kdy byla poslední MS ? Ve třetím týdnu to ještě není potvrzený ne? V téhle době bych možná zkusila nějaký bylinky nebo něco - zkus se podívat na kontryhel. Já když bohužel měla neprosperující těhotenství a začla sem krvácet tak sem ho pila a nemusela sem pak ani na kyretáž, včechno samo odešlo, byla jsem cca 7-8tt.

swan42
10. lis 2022

Nejdriv ke svymu gynekologovi. Sepise zadanku na potrat. Stoji asi 1200. Pak za obvodakem na predoperacni. Stoji dalsi asi 1000 a pak se objednat v nemocnici na zakrok a to stoji dalsich asi 2500.
Pokud se stihne miniinterupce, tak je to v podstane "na pockani"

autor
10. lis 2022

@swan42 Děkuji za radu.
Popravdě z toho mám docela strach...
Já sem člověk, který nemá rád nemocnice a když nemusím tak se jí vyhýbám obloukem. Nemocnice a ještě interupce, která se provádí na sále... Moje nervy jsou na pochodu 😬

lucynka721
10. lis 2022

Co nejdřív k dr, třeba stihnete ještě potratove pilulky, to je dle mě menší zásah do těla, než operační zákrok. Cena je okolo 3 000,- myslím. U mě byl opak, miminko jsem chtěla, ale dle doktorů se nevyvijelo, dali mi taky potratovou pilulku, jenže naše miminko si to vybojobalo a díky bohu jsem teď ve 28tt. Hodně štěstí..

chlapecektehu
10. lis 2022

Já jsem na potratu byla ale stal teda 9000,- tak že zrovna levná záležitost to není

l01991
10. lis 2022

@chlapecektehu odpusť ale kde jsi platila tolik?Vl.zkušenost nemám ale co jsem četla tak vše celkem max 5-6tis... (nic ve zlem,jen jsem překvapena..)

l01991
10. lis 2022

Okamžitĕ k dr.,tam tě zkontroluje a navrhne způsob potratu.

chlapecektehu
10. lis 2022

@l01991 byla jsem na zákroku v Brně v centru města, bylo to před 4 roky

l01991
10. lis 2022

@chlapecektehu děkuji za odpověď,tak ta cena je strašna...

andelka
10. lis 2022

@l01991 je to víc. Asi záleží i na instituci. Platí se za žádost a za zákrok, v případě Rh - i za injekci anti D, takže celkem to na 7-9 tis vyjde. Ty pilulky budou asi levnější,ale zas je to nejistý počin, jak to bude probíhat, zda odejde všechno,zda nebude nutná revize i tak, a tuším,že taky je potřeba tam jít několikrát, 2x pro pilulku a pak by měla být kontrola.

andelka
10. lis 2022

Ve 3 týdnu nejsi, 3 týden je týden po ovulaci. Pokud myslíš 3 týdny po početí,tak jsi v 5-6 týdnu. Možnost chemického řešení je časově omezená, tuším do 7 TT.

chlapecektehu
10. lis 2022

@l01991 no byla to velká pálka 😏

lencaa11
11. lis 2022

Zajít k lékaři a buď vám udělá co je třeba a dá zadanku a nebo můžete sama najít si nemocnice zajít tam a domluvit se na pilulce bez narokozy
Jen bych u obou počítala že není na 100% spoleh že výcisti vše jinak kyretáž cenově do 8000kc celkové tabletky cca do 4000kc

niki9191
14. lis 2022

Já měla dva. Prostě jdi ke svému obv gyn a ten mi dal vždy žádanku na předoperační vyšetření k obvodní doktorce,plus se muselo na odběr krve. S tím vším zpět k němu,objednat se do nemocnice a pak jen přijet na určitou hodinu. Bylo to pod celkovou narkózou. Druhý jsem měla přes pilulku, tři pilulky a tři dny... jenže se to nepodařilo,chodila jsem pak ještě na další injekce na vyloučení,bylo mi zle a nakonec jsem stejně zase musela pod narkózu.

axel85
22. lis 2022

Do 8 týdne stačí tableta.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru