Pohlaví miminka při prvotrimestrálním screeningu

lenkarejholcova
23. bře 2015

Ahoj maminky,
chtěla jsem se Vás zeptat zda Vám Váš gynekolog prozradil pohlaví miminka při prvotrimestrálním screeningu a jestli jeho informace o pohlaví byla opravdu správná.

Děkuji

tristizia
23. bře 2015

@lenkarejholcova Neprozradil. Malá/ý se tam tak hrozně mrcasil, že byla ráda, že vidí, kde má ruce, nohy....🙂

adji
23. bře 2015

Nám taky ne 🙂 Měl skřížený nožičky a ani po půl hodině nám nic nechtěl ukázat 🙂

tulikiss
23. bře 2015

@lenkarejholcova ja na nem nebyla u sveho gynekologa, ale tam kde jsme byla mi to rekli a v obou pripadech to rekli spravne

lenkarejholcova
autor
23. bře 2015

Moc děkuji. Nám pan doktor pohlaví oznámil, tak snad je jeho informace 🙂

pajiskazemlyna
23. bře 2015

Prozradila a netrefila se 😀 Vypadala, že si je dost jistá, říkala, že to bude holčička 🙂 ve 20. týdnu už byl z holčičky chlapeček, který už je 3x potvrzený 🙂

elana
23. bře 2015

@lenkarejholcova prozradila (paní doktorka) a trefila se u obou dětí, nikdy to nezpochybnil žádný další uzv a slíbené pohlaví se i narodilo.

bajana
23. bře 2015

@lenkarejholcova ano, ale nie moja lekárka, ale odborníčka na prenatálnu diagnostiku v Prenatale v Brne...predpoveď vyšla, tam sa pomýlia málokedy

danca21
23. bře 2015

@lenkarejholcova u prvniho ne, u druheho jina dr ano, ale ne na 100% a na utz za cca 7 tydnu uz byl videt pravy opak 😀

veveruska8
24. bře 2015

Nam dnes rekli ze to bude holcicka tak uvidime na dalsim utz 😉

ronyx
24. bře 2015

U prvního dítka mi pan dr. řekl,že to bude chlapeček a byl a teď u druhého mi na screeningu neřekl,jelikož si nebyl jistý 🙂

jika10
24. bře 2015

@lenkarejholcova Prozradil a nespletl se, řekl že to bude holčička a je to holčička

lenkarejholcova
autor
25. bře 2015

Nám řekl chlapečka tak doufám, že to je správné a můžeme začít pomalu zařizovat výbavičku 🙂

evcann
25. bře 2015

@lenkarejholcova me take nerekl, ze to pry jeste neni poznat, ale pri prvnim diteti vim, ze mi to rikal. Ale v 16tt u me doktorky mi to už rekla 🙂

markeeet10
26. bře 2015

To je snad brzo na zjištění pohlaví ne?

adletka
29. bře 2015

@markeeet10 jak můžete napsat, že je to brzo, když si můžete výše přečíst, že to skoro všem řekli a skoro vždy i správně :D

zuza01
29. bře 2015

Ano, tipli holčičku a trefili 🙂

betelgeuzz
29. bře 2015

Můj gynekolog ne, na prvotrimestrálním screeningu jsem byla na specializovaném pracovišti, kde mají lepší vybavení než u mojeho gynekologa a tam mi to řekli. Teda u první dcery, to jsem se divila, že už to jde poznat a dr mi řekla, že samozřejmě, že ano. U druhé mi to neřekli, vyšetřoval mě tehdy někdo jiný, pak jsem tam šla ještě na kontrolu v 16 ttt a to byla ta stejná dr jako u první dcery a řekla mi to.
Podle mě hodně záleží na zkušenostech doktora a vybavení.

markeeet10
29. bře 2015

@adletka : Je to můj názor,a "skoro všem" to řekli správně? :D Tak tam moc možností na chybu není ,že? :D Když je to buď a nebo :D Mě teda nikdo neřekl,jestli bych už to chtěla vědět ;)

lucinka58
29. bře 2015

Ahojky, já byla v Brně v Prenatalu u pana doktora Vlašína o kterém se říká, že se neplete. Už v 13 tt nám řekl kluka a kluka máme i potvrzeného z II. screeningu a 3D ultrazvuku 🙂

elana
29. bře 2015

@markeeet10 tak ono se říká líná huba holý neštěstí, když ses nezeptala, tak nevíš 🙂...oni to standardně nenabízejí v tom 13.tt, to je vyšetření primárně zaměřené na jiné (podstatně důležitější) parametry než pohlaví. Ale poznat se to dá (jsou na to i studie, dokonce v češtině), záleží jen na konkrétním lékaři, jestli se to naučil (zevní pohlavní orgány nejsou ještě plně vyvinuté, pohlaví v tomto tt se určuje podle směru pohlavního hrbolku a úhlu, který svírá s kožním krytem), mimino musí zaujímat ideální polohu (nekouká se mu mezi nožičky zespoda, jako se to dělá pak ve 20.tt, ale leží na boku, naštěstí je ta poloha shodná s tou, kterou potřebujou pro změření NT, takže většinou i pohlaví určit lze), takže já bych se tomu zas tak nepošklebovala, určit to jde, dneska s velmi velkou pravděpodobností (máš pravdu, že moc možností není, ale když si objektivně diskuzi pročteš, tak zjistíš, že rozhodně to neřekli správně jen v 50% 😉 , takže žádná tipovačka) a jde jen o to, zda je lékař dostatečně erudovaný a má dostatečně kvalitní přístroj. Nějaká chybovost tam samozřejmě je, ale ta je celkem až do porodu, co si budem povídat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru