Otěhotnění měsíc po potratu. Jak je to s potratem po tak krátké době?

2. čer 2022

Hezký den.
Byla jsem 27.4. Na potratu pilulkou. 20.5. Jsem byla na utz a vše bylo v pořádku. Dnes jsem se cítila divné navíc se pořád nedostavila MS je možné že jsem znovu těhotná. Pohlavní styk jsem měla jednou. Vůbec jsem nepočítala stim ze je to fyziologický možný čekala jsem až přijdou první měsíčky a chtěla jsem si nechat napsat antikoncepci. Je možné jít vůbec znovu na potrat? Mám doma 6 mesicniho prcka :( není to sním zrovna jednoduché potkáme se s plno vecma ale to je na dlouho. Vím že je tu spoustu maminek které by miminko chtěli. Jsem na sebe hrozně naštvana. Hloupeodpovědi si prosím nechte. Víte jak je to s potratem po tak krátké době? Byla bych na obě děti víceméně sama i když partnera mám má velký dluhy o kterých mi neřekl. Mám hroznej strach :(

eloana
2. čer 2022

to ti tu nikdo nerekne- zkus test... tehotna byt asi muzes.....na potrat myslim muzes nejdrive za pul roku,ale kdyz to je pilulkou to nevim....

l01991
Autor odpověď smazal
Zobraz
l01991
2. čer 2022

Promiň,nechci být zlá,ani se na to neptáš ale co kondomy?Mi se zdá dosti nezodpovědné měsíc po planovaném potratu (jedno proč tvoje věc),znovu otěhotnět... kor po tom bych se chranila.. nehoda se stát může ale 2x po sobě?... jinak držim palce ať jsi v každem připadě v pořádku.

autor
2. čer 2022

@l01991 vím jsem hloupá ale bohužel taky nezodpovednost přítele kterej nechce kondom. Jsem z toho hrozně nešťastná já bych miminko i chtěla ale vůbec nevím jak bycb to zvládla sama finančně :(

l01991
2. čer 2022

Jak nechce kondom?Jako nezlob se na mě ale nechce kondom=ručni prace....

autor
2. čer 2022

@l01991 taky to tak bylo celou dobu. Jednou jsem polevila... Ono už celkové ten vztah skoro nefunguje. O to víc mě to všechno hrozně trápí.

l01991
2. čer 2022

Co na to řict?Znovu nechci byt zla ale stači jedna kapka... nemam co dodat... zrob si test a doufej že bude negativni a když ne volej na gyndu a už nespi bez ochrany,mu to je jedno,to je problem (bohužel) hlavně ženy,"ja si užil,ty si řeš"

lachtanice86
Autor odpověď smazal
Zobraz
anickaaa28
2. čer 2022

Ja když potratila v září, tak mi řekla dr ze muze ms dojit i za 6 týdnů. Ještě pockej a zkus test,nikdo ti na to nic jiného neporadí......Ale je to fakt nezodpovědné,to uz víš. Je to něco jako šestinedělí, proto jste se měli chránit a ten tvůj by zasloužil přes hubu,nechce kondom....to je případ.....

autor
2. čer 2022

@l01991 no negativní právě není. Dělala jsem i ten co ukazuje týdny a ukazuje 2-3 týdny to by znamenalo že jsem musela otěhotnět 14 dní po tom potratu. Vůbec ani nechápu jak je to v tom těle možný..

autor
2. čer 2022

@anickaaa28 no test právě dneska pozitivní byl. Ukazuje to že jsem 2-3 týden takže jsem musela otěhotnět 14 dní po interupci

l01991
2. čer 2022

Jsi zdrava,plodna žena,co nechapeš?Po potratu je pry "pohnojeno" ja zase nechapu tebe a tvojeho.... nezodpovědnost nejvyššiho kalibru...

levandule_k
2. čer 2022

Umělé přerušení těhotenství může lékař ženě samozřejmě i zamítnout, a to v případě, že interrupce byla v průběhu posledních 6 měsíců již vykonána. Výjimku v tomto ohledu představují ženy, které za sebou mají alespoň dva porody a jsou starší 35 let. Nařízení se rovněž netýká umělých potratů ze zdravotních důvodů nebo po znásilnění.
Viz. tady, ale nevím, jak moc je to aktuální informace.
https://zdravi.euro.cz/samovolny-potrat-a-inter...

Tohle je hodně smutný příběh. Tvůj "přítel" (to se ani nedá nazvat přítelem) je absolutní kretén. Kondom nechce, ale ty mu musíš podržet (sorry to se nedá nazvat milováním) kdykoliv se mu za chce.

Před menstruací dojde k ovulaci - uvolní se vajíčko, když se potká se spermií dojde k oplodnění. Jo otěhotněla jsi hned z další ovulace a menstruace ani nestihla proběhnout.

Když nechce kondom měli jste použít spermicidní gel. Ideálně jsi ho měla poslat na vasektomii.

Nefungující vztah sexem ani dítětem neslepíš.

klokanka31
2. čer 2022

Asi tě to miminko chce za každou cenu...🍀

ivetkafek18
2. čer 2022

Po potratu je velika sance otehotnet stejne jako po porodu, protoze deloha je cista. Proc sis nekoupila tabletku po styku nebo neco? Stejne nechapu proc s takovym blbem vubec sukas

nazka
2. čer 2022

Jasně že je to možný, navíc se říká, že po potratu je to jakoby "pohnojeny" a šance jsou větší. A samozřejmě, že můžeš na potrat i několikrát za sebou. Jen počítej s možnými následky, které ti nejlépe vysvětlí gynekolog. A pak sama zvaž, co je pro tebe horší, zda dvě děti, nebo dva potraty po sobě.
Jinak gynekolog po potratu říkal, že otěhotnět můžu defacto hned za 14 dní, co bude první ovulace. Ale já bych si to na rozdíl do tebe přála. Dej pak vědět, já ses rozhodla. Přeji hodně sil.

autor
2. čer 2022

@nazka i já bych si přála druhý miminko. Ale s někým kdo mi pomůže a budeme tvořit rodinu. Zůstat sama s dvěma malýma detma v tyhle době. Nechci aby na tom pak byly tak jako já když jsem byla malá. Mámu jsem skoro neviděla protože pořád jen drela.

autor
2. čer 2022

@nazka právě že všude čtu že je na to zákon. Že se smí až po půl roce a nějak si nedokážu představit že mi to někdo nařídí. Na druhou stránku dalšího potratu se taky šíleně bojím. Achjo proč si tohle nemůžou taky vyzrat ty chlapy. Je mi hrozně smutno z toho všeho.

nazka
2. čer 2022

Holka a proč jsi teda s takovým chlapem, o kterým víš, že s ním vlastně ani být nechceš?
O zákonu jsem neslyšela, to se omlouvám. Ale v první řadě volej na gyndu hned zítra a domluv se. Dej pak vědět, držím ti palce.
Nebo případne náhradní mámou by ses stát nechtela?

l01991
2. čer 2022

A kdo ti nařizoval spat s nim bez gumy?Nikdo kromě něj že?Viš v jake jste situaci a stejně to zrobiš...

autor
2. čer 2022

@nazka už jsem volala jdu v pondělí. O chlapovi se asi bavit nemusíme. Máme spolu 6 měsíční miminko kdyby jsme ho neměli tak už spolu nejsme. Je to složitý sbírám odvahu ale malej od porodu měl hodně problémy a nebyl čas řešit nás vztah. Sex máme hodně málo kdy já na něj nemám náladu vůbec jen se občas svolim aby byl klid. Náhradní matka mě taky napadla blesklo mi to hlavou... Těch myšlenek je tam teď spousta ale to bych nezvládla asi.

europa00
2. čer 2022

Ahoj no potratoca pilulka obsahuje takové látky ze pokud se plod udrží z největší pravděpodobnosti hrozí postiženi… tusim ze krátce po ni by se taky nemělo otěhotnět…. Val b/s gyndu pokud bys byla znovu těhotná měl vy to posoudit i někdo z genetiky jestli by mohl byt plod zdravý

nazka
2. čer 2022

Drž se a dej v pondělí vědět, co ses dozvěděla. Vím, že všechno není černobílé a opustit chlapa s malým miminkem není úplně jednoduché. On ví o tom, že jsi znovu těhotná? Chlapi často tohle vůbec nedomysli,musis hlavně Ty. Ale to už nemá smysl teď řešit.
Jinak všechny náhradní maminky mají můj velký obdiv a je to moc prima, že někdo tohle dělá. Zvaž všechny možnosti, věřím, že Tě gynekolog nasmeruje.

eviicka
2. čer 2022

Určitě spěchej na gynekologii, ale napadlo mě, že test v tomto případě taky nemusí být vypovídající, já měla po potratu (zamlklé těhotenství) pozitivní test ještě asi 8 týdnů.

lencaa11
3. čer 2022

Držím palce aby to dopadlo jak jen nejlepe pro tebe

jjasmina
3. čer 2022

kup si test a nech se zkontrolovat na gyndě a příště více opatrnosti

klpoiu
3. čer 2022

Jak dlouho si byla tehotna?? Jde mi o to, ze hladina hcg muze byt stale jeste dost vyskona na to, aby test byl jeste stale pozitivni z predchoziho tehotenstvi. Ono to chvili trva nez se HCG odplavi. Ja po Sp v 8tt, mela hcg v krvi jeste dva mesice po.

irmamala
3. čer 2022

Vždycky mě fascinuje, jak lidé s nízkým IQ mají tak silný sexuální apetit. Chrápat s chlapem, se kterým vlastně vůbec nechci být bez ochrany a ještě měsíc po potratu, který se přece musí na těle i na duši nějak podepsat, to je fakt nad moje chápání..... Sorry, ale soucit s tebou nemám. Stát se to může každému, ale po měsící? V době bambilionu antikoncepčních pomůcek? Kdybys alespoň byla svobodná mladá holka, ale jsi matka, nějakou elementární zodpovědnost bys měla mít. Takovým husám jako jsi ty bych přála, aby šly s hanbou před komisi, jako to za starých časů. Asi to je hloupá odpověď, jak píšeš, ale ty jsi mimořádně hloupé stvoření.

drakenn
3. čer 2022

Tys nedodržela ani šestinedělí po potratu!

eloana
3. čer 2022

tehotensky test ti muze po potratu nejakou dobu jeste vyjit nez HCG klesne na 0 - mas foto testu? kazdopadne nezodpovedne to teda je ....kdyz vim,ze dite fakt ted nechci,tak se proste nejak chranim..... a nee, ze je hazim do "kose" kdyz se mi dite nehodi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru