Opakovaná těhotenská cukrovka. Měla jste některá?

alena337
25. bře 2023

Krásný den všem ☀️ chtěla jsem se zeptat, měla jste některá opakovanou těhotenskou cukrovku i u druhého těhotenství? Je nějaká šance, že ji mít už po druhé nebudu? Děkuji 🌷🌷🌷

plksv
25. bře 2023

Měla jsem u všech tří těhotenství, ale jen během prvního jsem dopichovala inzulín, pak už jen dieta.

alena337
autor
25. bře 2023

@plksv jej… 🙈 já měla u prvního jen dietu tak snad to horší nebude 🙏🏻😣

cilkat
25. bře 2023

Já měla u obou, u druhého na práškách. ale před druhým těhotevstvím jsme měla o 15 kg víc, než před prvním, tak to možná mělo vliv.

xnikax1
25. bře 2023

@alena337 bohužel u obou. U druhého těhotenství od začátku,tak to bývá. Naštěstí jen dieta.

alena337
autor
25. bře 2023

@xnikax1 😔 Ach Jo.. tak koukám, že mě to asi taky nemine ☹️

gbp
25. bře 2023

@alena337 mela sem jen poprve ☺️👍

alena337
autor
25. bře 2023

@gbp takže mám naději? 🍀 to by bylo super..

shirilka
25. bře 2023

@alena337 U obou, ale stačila dieta, byť teď u druhého jsem se musela už více hlídat.

miaelle90
25. bře 2023

@alena337 U první inzulin, u druhého bez cukrovky🙂

mia_von_prag
25. bře 2023

Prvé tehotenstvo som si pichala inzulin a mala som aj tabletky a druhe som zvládla cukrovku s diétou.

martinka0209
27. bře 2023

U dvou těhotenství jsem neměla,až teď u třetího mám,ale jsem jen na dietě a hlídá mě sám gynekolog,na diabetologii mě zatím neposílá,po hodině jsem měla hraniční výsledky

fatal_error
27. bře 2023

@xnikax1 ne nutne to tak byva, myslim v dalsim tehotenstvi od zacatku.

ja mela v roce 2017 GDM nejdriv na metforminu, potom na inzulinu, v roce 2019 pouze na metforminu, v roce 2021 jsem se k OGTT nedostala, nicmene pres ty prvni lacne glykemie v 1. trimestru jsem tehdy prosla a ted jsem 26.tt a taky zatim prochazim, na OGTT jdu zitra. a co se merim doma, tak lacne glykemie mam okolo 5, s prehledem nejnizsi za vsechna tehotenstvi a to ted vazim nejvic a nestravuju se zrovna idealne.

ja mela vzdy spatne jen lacne glykemie, po jidle v pohode, takze myslim, ze zitra mozna poprve v zivote ochutnam ten napoj. 🙂 v minulosti mi to nikdy pit nedali kvuli vyssim lacnym glykemiim.

skurinka
27. bře 2023

Mela jsem u prvniho a tretiho tehotenstvi. Musela jsem ale pichat inzulin 🙄

alena337
autor
27. bře 2023

@fatal_error tak to budu držet palce 🙏🏻🍀 pak dejte vědět jak jste dopadla na testech

alena337
autor
27. bře 2023

@skurinka 😔

lennus
27. bře 2023

@alena337 Ano, u prvního a dalšího, ale stravou a pohybem kompenzovanou

sylvka
27. bře 2023

@alena337 já mám tři děti. U prvních dvou kluků jsem ji měla a u třetí holky ne 😁

skurinka
27. bře 2023

@sylvka ja mela to same s klukama ano a s dcerou nic

rnika
27. bře 2023

@alena337 4těhotenství, 2x s tehu cukrovkou... (3. a4.)

sweet81
27. bře 2023

Měla jsem u obou, první jen na dietě a druhého na práškách. Dietu jsem opravdu dodržovala vždy.

fatal_error
28. bře 2023

@alena337 takze mam to za sebou, poprve v zivote jsem pila roztok, ale nemela jsem ho vubec pit.

gynekolozka me poslala do AeskuLab, kde to delaj uplne blbe. prvni odber z prstu, to jsem mela 5,4, takze jsem mela byt odeslana domu a test se mel ukoncit, ale tady davaj pit do 5,9 z prstu. to je prvni WTF moment, potom naberou jeste ze zily, daj vypit roztok. a ted druhy WTF moment - ptala jsem se, kdy ten prvni odber ze zily vyhodnocujou. a? prvni lacny vzorek z zily posilaj k vyhodnoceni az spolecne s ostatnimi vzorky, takze vlivem glykolyzy mezitim v prvnim vzorku klesne hladina glukozy. tvl, to je mazec.
no nic, pockam na vysledek kompletniho testu a kdyz vyjde v poradku, jakoze lacna urcite, protoze za ty hodiny glukoza v 1. vzorku klesne pod hodnotu 5 na 100%, tak pujdu do diaporadny, kam jsem chodila se starsim i mladsim, oni me vezmou a proste pujdu jeste jednou na lacny odber, pres ktery uz tentokrat neprojdu, protoze u nas v nemocnici (kde pracuju), to delaj spravne, 1. vzorek nabiraj ze zily, vyhodnocuji okamzite a pri hodnote nad 5,1 se test ukonci.

xnikax1
28. bře 2023

@fatal_error přesně tak je to u nás. Měla jsem 5, 1 a poslali mě domů. Podruhé jsem měla z prstu 5,0 a ze žíly 4,9 to se vyhodnotilo hned za pár minut a pak až jsem podstoupila test.

fatal_error
Autor odpověď smazal
Zobraz
alena337
autor
29. bře 2023

@fatal_error ty jo, děkuji za informaci.. tohle jsem vůbec netišila, že klesá hladina již z odebraného vzorku 👍

fatal_error
30. bře 2023

@alena337 uz mam vysledky, zasmala jsem se a uz mam zadanky jinam, takze pujdu znova, no. 🙂 hlavne hodnota 4,3 hodinu po zatezi me hodne pobavila. 🙂

radsi jsem smazala ten prispevek kde jmenuju konkretni sit odbernych mist, kde jsem byla, aby na me nekdo nevlitl.

alena337
autor
30. bře 2023

@fatal_error tak takový výsledek bych si také přála.. máte to tedy úplně ukázkové 👍

fatal_error
30. bře 2023

@alena337 ale právě na lačno jsem měla z prstu 5,4 a ty vzorky nabrane ze zily se odvezly k vyhodnoceni s velkym casovym odstupem. odber cca 7, 8 a 9 a do laborky odjely az ve 12. podle me to jsou zkratka nejaky blbosti.

navic u starsiho syna jsem mela cukrovku na inzulinu, u mladsiho syna cukrovku na metforminu a ted, navic ve 39 letech a jeste jsem nejvypasenejsi, co jsem byla, stravuju se desne, to priznam, mi vyjde tohle? to preci nedava zadny smysl.

alena337
autor
31. bře 2023

@fatal_error to máte pravdu.. je to zajímavé 🤔

latte007
31. bře 2023

Holky, teď už máme docela kliku, je spoustu materiálů🙂 jednak je to web tehotenskacukrovka.cz - tam jsou základy, informace k onemocnění a jeden vzorový jídelníček. Druhak teď se připravuje i podpůrný program pro mamky s těhu cukrovkou Diamáma.cz a jde se přidat zadarmo do pilotního testování. V programu je kupa materiálů včetně jídelníčků a informací k prevenci budoucí cukrovky🙂 tak když máte horší glykémie, nezoufejte. No a taky byla nedávno vydaná knížka od Lily Nichols - Opravdové jídlo pro těhotenskou cukrovku - tam se toho člověk taky dost dozví.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru