Nespavost v těhotenství. Vyzrály jste na ni?

aadys
24. říj 2023

Ahoj,
trápí mě takový obecný těhotenský nešvar 😂 nemůžu spát. Zaspím poměrně snadno, dokonce hádám že do cca půlnoci spím, ale pak už konec. Mrskám se, spím na etapy. V 5 ráno už je konečná, jenže jsem unavená a mám trošku obavu abych sebou někde nehodila. Čekám dvojčata takže energie mi berou habaděj a musím ještě sama fungovat, začínám už vážně uvažovat, že bych zůstala doma.
Ale nechce se mi to úplně vzdát a chci chodit do práce dokud mi to stav dovolí, ale ta únava je vážně šílená. Pravidelnost nepomáhá, dokonce kolikrát sedím v místnosti s červeným světlem abych eliminovala telefon, televizi a jiné modré světlo. Přijde mi, že už jsem vyzkoušela snad vše 😂 příští týden začínám 6 měsíc a na mateřskou mám nastoupit 1.1.24 a vážně jsem doufala, že to zvládnu. Začínám ale pochybovat 😄

1pomnenka
24. říj 2023

Zaručeně mě uspí mluvené slovo, pustím si ho do sluchátek a za chvilku jsem tuhá.

kristyn86
24. říj 2023

Ja v tehotenstvi na nespavost trpela,ale az pozdeji. Cca tak od 8.mesice. U obou tehotenstvi. Nesmel me nikdo probudit,pak uz mi neslo spat. Casto jsem se budila kolem 1 hodiny a do 4 byla vzhuru. Chodila jsem po byte,abych se "unavila".

gbp
24. říj 2023

@aadys nepomohlo mi nic. od dvou do peti sem proste byla vzhuru. doktorka mi ma to rekla ze na nekoho ty hormony takhle pusobi proste, ze s tim nic neudelam 🙈 dokonce sem to takhle mela uplne od zacatku, jeste driv, nez sem mela pozitivni tehotensky test. pozdeji se to lepsilo, ale to uz mi zase nedovolilo bricho se moc vyspat 🙈 myslim, ze celou noc uz ani nebudu umet spat 😄🙈 uz sem to nezkusila pres 4 roky 🤷🏼‍♀️
takze kdyz sem byla v noci vzhuru, cetla sem. k ranu sem zas usnula. a pres den se dospala 🙈 v poledne sem byla mrtva 🙈 a kdyz sem prisla z prace, sla si na hodku zas lehnout.

aadys
autor
24. říj 2023

@gbp sakra, to je bez světla na konci tunelu 😂 přesně podobně jsem to měla, ale přešlo to. Taky jsem si v noci četla, ale pořád mi to stačilo a energii do práce jsem měla. Teď mě to ale totálně složilo. Dělám 8-17 takže mi je blbý si doma dát kolem 6 šlofíčka 😄 když chodím spát 8-9. Jako vím že když si dám po obědě chvilku oraz tak jsem pak dobrá, ale s prací se moc odpoledním spánek neslučuje😂

gbp
24. říj 2023

@aadys my mame v praci sedaci pytle. chodily sme tam obedvat a pak tam chvili sedely a kecaly. nejednou jsem tam po tom obede usnula 😄🙈

zlorenka
24. říj 2023

to je příprava na bezesný noci, co přijdou. Mně to pak s miminem docela zachránilo, že jsem měla spánkovou deprivaci najetou :D Jsem nepomohla, co :D

aadys
autor
24. říj 2023

@zlorenka 😂😂😂 vůbec já se právě uklidňuju že v nejhorším případě budu chodit prostě spát s nima, zas mám v tomhle zlatého chlapa co zařídí vše kolem úklid, vaření atd jen abych já byla v klidu 😄 takže se modlím že ty dvě žížaly budou mít nějakej režim a nebudou to moc velký křiklouni😂

xcassiopea
24. říj 2023

měla jsem stejný problém s dvojčaty. Byla jsem hodně unavená a tím jak jsem byla snad i přetažená tak mi často nešlo usnout, pak jsem se budila na čůrání, nebo kopáním miminek, nebo prostě jen tak a už jsem neusnula. Nejlepší je poslouchat svoje tělo a potřeby. Jestli cítíš, že už je čas a v práci nelze pracovat na home office, určitě bych si promluvila s doktorem. Těhotenství s dvojčaty je poměrně náročnější než s jedním. Vůbec bych si z toho hlavu nelámala a být Tebou bych odpočívala co to jde. Nechci strašit, já mám dvouvaječná, kluka a holku a přestože jsem krmila, přebalovala a uspávala najednou, budili se na střídačku a všimla jsem si, že druhé se občas budí ve chvíli jak se mi podařilo utišit to první 🙂, ale můžeš mít i štěstí a budou to kliďasové. A ještě si neodpustím docela zajímavý poznatek. Pokud jsou novorozeňata blízko u sebe, myslím tím tak, aby se mohli dotknout ručičkou toho druhého, jsou klidnější. Držím palce, ať všechno dopadne hladce a bez komplikací. A jestli máš pocit, že sebou někde plácneš, zůstaň raději doma a natáhni se přes den jak potřebuješ, může se to zlepšit a třeba si jen potřebuješ pořádně odpočinout, přijít na jiné myšlenky než v práci, projít se na čerstvém vzduchu, těžko říct. Nebo jestli si nejsi jistá, domluv si třeba na čtvrtek, pátek dovolenou a uvidíš jestli se to zlepší, nebo ne.

orangutan123
24. říj 2023

@aadys bohužel...mám to cca od 6. měsíce. Když se mi nezdají hororové sny, chce se mi na záchod, mimčo kope, nemůžu najít vhodnou polohu na spaní a když už konečně zaspím tak na mě volá z postýlky 17m drobek 🤣 teď sem začala pít meduňkový čaj, tak doufám aspoň v malý zázrak

aadys
autor
25. říj 2023

@xcassiopea s tím přetažením to cítím stejně, čekám taky dvojvajky a holky zatím nekopou nějak drasticky, myslím že to kolikrát zaspím😄
S doktorkou jsme právě domluvené že dokud se budu cítit můžu chodit do práce, ale jakmile budu vědět že to nedávám mám hned volat, že mě nechá doma. Já mám celkem pohodovou práci, pouze sedím a občas se projdu po krámě a teď když ještě zaučuju za sebe náhradu tak pomalu nedělám vůbec nic😄
Mám akorát pocit že 8-17 je občas spíš psychicky náročný než fyzicky. No včera jsem stejně skončila na neschopence, kolegyně byla tak ochotná a něco na nás prskla takže sic bez horeček, ale odpískala jsem to a minimálně dokonce týdne jsem doma.
Co se týče imunity tak tohle neznám, v září jsem taky byla týden doma 😄 tak mě ten týden třeba teď nakopne zas nachvilku.

aadys
autor
25. říj 2023

@orangutan123 já naštěstí na můry trpěla i dříve, takže pro mě žádná novinka 😂 já chlapovi každej den brečím jak moc mi chybí spát na břiše, protože právě žádná poloha mi není dost dobrá 😂 do toho všechno teď ještě chrchlám, kašlu a mám ucpaný nos takže vyloženě značka ideál na odpočinutí🤦‍♀️😄

orangutan123
25. říj 2023

@aadys jojo to znám, teď sem od začátku těhotenství furt nějaká nachcípaná 🤣 tak přeju brzké uzdravení 😊

xcassiopea
25. říj 2023

@aadys přesně tak, když se na to cítíš, pracuj, když ne, nelámej to přes koleno, porostou a bude to náročnější, já teda měla jedno lehce pod 3 a druhé něco přes 3 kila a jsem docela malá co se týče kopání, čůrání a uvelebení se v posteli byl ke konci očistec. Hodně polštářů, nohy v teple a vydržet.

nekyna28
14. bře 2024

Začínám 4 měsíc u 2 těhotenství a opět trpím nespavostí, nezabírá absolutně nic 😴😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru