Nebylo vidět srdíčko. Mám zkusit test?

minakovarova
27. pro 2023

Zdravím,
momentálně jsem v 7+6 tt, hned na začátku mi byla zjištěna dvourohá děloha, ale to by neměl být prej takový problém. Na poslední kontrole před Vánoci ( přesně 7tt) mi gynekoložka řekla, že nevidí srdíčko, ale měření stěn a všeho bylo v normě. Řekla mi, ať přijdu hned druhého, že se uvidí, co z toho bude. Nic víc. Přítel se před Štědrým dnem opil, radostně a nechtěně to oznámil kamarádům, nezbylo nic jiného než to rychle oznámit rodině, než by se to k nim doneslo. Rychle se to rozneslo, všichni se radují a já stále nevím, jaký bude verdikt. Jsem z toho na nervy. I přes nechuť k cigaretám, která s těhotenstvím přišla, jsem po nich sáhla, což jen značí, že začínám panikařit. Nejraději bych simulovala bolest a jela na pohotovost ať přes ultrazvuk zjistí, zda je všechno v pořádku, ale to mi svědomí prozatím nedovolí. Někde jsem četla, že při zamlklým těhotenství klesá hcg, že bych zkusila test? Nebo je možné, že na viditelné srdíčko bylo brzo? Musím na to celé dny myslet, nemůžu spát. Může mi k tomu někdo něco napsat?

lencaa11
27. pro 2023

@minakovarova v 7tt bych už srdíčko řekla že by mělo bejt vidět není to teda všude na 100% ale i tak bych řekla že něco už by se tam ukázat mělo test vyzkouset můžete ale nic vám neřekne to spíš krev tak 2-3 za sebou po 2 dnech test nic moc neukaze

sportovkyne
Autor odpověď smazal
Zobraz
minakovarova
autor
27. pro 2023

@sportovkyne já si teď ve sprše uvědomila, že mě přestávají bolet prsa. To asi začíná mluvit za vše...

sportovkyne
Autor odpověď smazal
Zobraz
minakovarova
autor
27. pro 2023

@sportovkyne Joo, obzvlášť ta moje.

nikoulinka
27. pro 2023

@minakovarova a já tě uklidním 🤗 já byla tehdy 7+6, kdy jsem došla na utz, a Mudr mě podobným způsobem plašila. Musela jsem tehdy docházet denně, aby se to hlídalo, zda je vše jak má být, a zdá není nějaké "aua". Po 4 dnech se srdíčko, i vše potřebné, ukázalo 🙂 Dnes má malý už 7 let 🙂
Ale samozřejmě, 100 lidí, 100 zkušeností.
Ale ať víš, že i dobré konce tato situace má 🙂

pabka
27. pro 2023

Někteří lékaři nabízejí placeny ultrazvuk i pro pacienty, které nemají v péči. Ale nevím teď o Vánocích.. já ti rozumím, byla jsem ve stejné situaci.. a teď už tomu “nevidimsrdicko” je 7 let 😉

minakovarova
autor
27. pro 2023

@nikoulinka děkuji, trochu mi to pomohlo...

minakovarova
autor
27. pro 2023

@pabka teď mám určitě smůlu, protože v našem malém městě nikoho neseženu teď mezi svátky. :(

lilian2111
27. pro 2023

@minakovarova A já bych pro tvůj klid sjela na tu pohotovost. No co, lepší než být psychicky v háji, stres by skočil víc. Věřím, že to bude v pohodě 😉🙏🏻

eviicka
27. pro 2023

Držím palce, čekání bude nekonečné, nicméně nic jiného nezbyde. Příznaky neřeš, já měla dvakrát zamlklé a tělo se chovalo dál jak těhotné včetně testů. A naopak hodně si můžeš vsugerovat.

europa00
27. pro 2023

@minakovarova ahoj ještě vůbec neplaš…srdíčko začíná někdy 6 týden ale nemusí vyt vidět u každého každé embryo he jinak rychle proto je objednává na srdce až v 8 týdnu kdy se teprve dělají závěry… což jdi někdy teď tak počkej na kontrolu. Prsa di můžeš vsugerovavat a navíc z největší pravděpodobnosti bys k začala spinit nebo krvacet ( ne vždy ) ale chápu té mě nejistota úplně užijí takže jsem přesně ten magor který by jel na pohotovost ze mě proste začalo někde pichat 😀😀😀abych viděla ze srdíčko už bije 🙏🙏🙏

minakovarova
autor
27. pro 2023

@lilian2111 když já se stydím a bojím. Neumím lhát, ještě tam dostanu vynadat.

fifinka2020
27. pro 2023

@minakovarova můj gynekolog, kterého považuji za výborného lékaře, objednává těhotné na 8+. Právě kvůli tomu, aby se předešlo takovým stresum. Co mám I vyčtení z jiných diskuzi, často se v podobných případech ukáže, že byla posunuta ovulace, a tím pádem je těhotenství mladší (a srdíčko vidět pozdeji). Samozřejmě existuje i ta horší varianta, ale viděla bych to 50:50. Pohotovosti bych to neřešila....on ten stres bohužel bude pak pořád- to, že na jednom utz ke vše ok, neznamená, že druhý den nemůže být vše jinak...a musíš se naučit s tím "zit".

sanoela
27. pro 2023

@minakovarova já třeba u dcery měla srdíčko tak až 8+ nevím kolik tak při druhém těhotenství jsem šla na první kontrolu taky až v 8tt. Není se čeho zatím bát ikdyz ten hlodavy cervik je.

minakovarova
autor
27. pro 2023

@fifinka2020 když já bych to asi ani tak úplně nehrotila, kdyby o tom všichni nevěděli. Jsem nejstarší dcera, všichni intenzivně prožívají, že se očekává první vnouče/ neteř/synovec... Ubíjí mě představa, že bych měla oznámit, že z toho nic nebude. Nervozitou se mi chce až zvracet.

marselina
27. pro 2023

@minakovarova vyprdni se na okoli a snaz se trosicku hodit do pohody.
je to tezke, ale mysli na sebe a miminko ( pozitivne)
na pohotovost nebo i ke svemu gyn. muzes kdykoli.
drzim moc pesticky❤️🍀

fifinka2020
27. pro 2023

@minakovarova chápu, ale to prostě už nezmenis...a opakuji, že i kdyzsrdicko potvrdi, budeš se další kontroly bát stejně (a lidé kolem to očekávat budou stejne).
Tak zkus co nejvíc druhé vypustit - jde tady o tebe a případně miminko, ne o zkazenou radost druhých. Čím dřív se s tím poperes, tím líp to budeš pak zvládat...

veronicka89
27. pro 2023

@minakovarova nehazej flintu do žita u me nešlo vidět nic ;) a vse je ok

pampeliska1313
27. pro 2023

Mne u syna bylo taky vidět srdíčko později. Doteď si pamatuju, ze jsem četla jak bývá vidět třeba už v tom 6tt a já snad 8tt cca? Hodně 🍀

kkacca
28. pro 2023

Dojeď si na pohotovost, řekni, ze si krvacela nebo, ze mas bolesti..test ti nic neukáže, pze bude pozitivni, ikdyz bude hcg klesat..případně pokud nechceš lhát, tak holt cekej 🙂

chrystyanna
28. pro 2023

@minakovarova prsa te muzou přestat bolet ikdyz bude vše ok.
Ono je lepší,když aspoň ty první měsíce člověk drží pusu,ale když už je to venku,tak pak řekneš buď miminko je v pohodě a nebo "bohužel to nevyšlo".
I tohle se stává, často a málokde ( snad kromne stránek jako je tadyta) se o tom mluví.
Neměj stres ,že "zklames" okolí nebo si tím ještě něco přivodis.

veronicka89
28. pro 2023

Všechno bude pk...tes se na všechno co přijde raduj se 🙂

janina228
28. pro 2023

@minakovarova ať to dopadne jakkoliv, ty za nic nemůžeš. V tuto chvíli neovlivníš, jak to dopadne. Je hezké že máš kolem sebe lidi, kteří se společně s tebou už teď těší, ale nejdůležitější v tomhle všem jsi ty. Samozřejmě že je normální mít strach, ale nekoukej na nikoho jinýho. Tohle je tvoje hlavní role a ostatní jsou vedlejší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru