Na ultrazvuku jen dutinka v 4+1tt

ajulinka91
30. zář 2015

Ahoj holky,
včera jsem byla na ultrazvuku. Spočítala jsem si, že bych měla být 5+1. Byla však vidět jen dutinka a doktor říkal že je to tak 4+1. Tzn. o týden míň, než bych měla být. Bojím se, že dutinka neporoste a pokud by rostla, tak že nebude vidět embryo. Máte někdo zkušenost s tím, že by dutinka nerostla? Je to moje druhé těhotenství, první nevyšlo z důvodu velkého nálezu při prvotrimestrálním screeningu. Bojím se, je to stále ještě čerstvé a nevím, jak bych zvládla druhé nevydařené těhotenství. Děkuji za názory.

elinka89
30. zář 2015

já měla prázdnou dutinku ještě v 6.tt a v 8.tt už bylo vidět embryo se srdíčkem 🙂 držím palce, ať to klapne 😉

im4fun
30. zář 2015

@ajulinka91 bohuzel nezbyva ti, nez cekat. Ja ti rozumim, v dubnu jsem prodelala ZT a v 13tt jsem musela na revizi. Ted jsem v 15tt a porad se jen modlim, at je malej v poradku. Kazdopadne na prvni utz jsem sla v 5tt a videt nebyla ani dutinka. Takze bud v klidu. V 8tt jsem sla na potvrzeni srdce a taky mi dr. rikala, ze plod je o tyden mensi ackoliv jsem vedela, kdy jsem otehotnela a uz jsem silela, ze se to opakuje (v minulem tehotenstvi to totiz bylo stejne). No a v 12tt mi mudr.rekla, ze se to spravilo a ze jsem uz ve 13tt. Takze tak, jak jsem opravdu otehotnela. Bud v klidu, hodne totiz zalezi na pristroji a v 5tt je fakt moc brzo vysilovat protoze vse je tak malinke, ze je dost dobre mozne, ze je to spatne videt.

andelka
30. zář 2015

A víš jistě kdy byla ovulace? Já to věděla a v 5+0 jsem na utz měla taky jen dutinku. Srdíčko pak za dva nebo tři týdny na další kontrole.

ajulinka91
autor
30. zář 2015

mám nepravidelný cyklus, takže přesné datum ovulace nevím. Ale vím, kdy jsme se snažili. když jsem včera odcházela, tak jsem měla strach, že vývoj se už zastavil na velikosti dutinky 4+1. uvidíme v pondělí. děkuju moc holky

zlatkavlk
30. zář 2015

Ahojky, 4+1 je fakt hodně brzo, já jsem měla dutinku na UZ teprve v 5+2, o týden později bylo i srdíčko, takže opravdu budeš muset počkat, ale věřím že vše bude ok 😉 držím pěstičky

ajulinka91
autor
14. říj 2015

Nevím, zda si to někdo ještě přečte, ale zatím je vše v pořádku. Včera už bylo vidět i srdíčko. Děkuji holky za podporu 🙂

berut
14. říj 2015

Holky, mozna hloupej dotaz, ale co je to ta "dutinka"? Vychazi mi pozitivni tt, dnes jsem byla u doktora, dle mych vypoctu 6tt, ale doktor rikal, ze "zatim" neni videt nic. Jsem z toho trochu nervozni, myslela sem, ze uz min zarodek by mohl byt 😳 k uvu zrejme doslo pozdeji, protoze prvni pozitivni test byl az 38 DC, pak jsem zkousela 40 DC kde byl silnejsi. Dnes jsem 42 DC, pred chvili jsem si udelala test a je opet pozitivni. Dnes mi brali krev, zitra ma volat pro vysledky. Proto se ptam vas zkusenejsich, je mozne, ze by embryo bylo videt pozdeji jak v 6tt? Stalo se vam to nektere?

berut
14. říj 2015

@ajulinka91 velka gratulace, at jste v poradku a miminko krasne roste 😵

hannnnnka
15. říj 2015

Ahoj já jsem na tom stejně já jsem byla na kontrole včera taky 6 týden a taky nic neviděl (prý jen nějaké dvě tečky) je ještě moc brzy

berut
15. říj 2015

@hannnnnka Ahoj. Děkuji za uklidnění 😉 Vím, že to má každá jinak a snažím se na to nemyslet, ale Jsem teď nějaká v nervech..výsledky z krve mám potvrzené, tak teď jen, aby to stoupalo. Tak moc držím palečky i tobě, ať je to vše, jak si přejeme.

stepankaw
15. říj 2015

Holky, držím palečky, buďte v klidu, je brzy. Já byla na kontrole dle ms v 7+0 a byl tam jen gestační váček, který odpovídal 6+0 a za 10 dní už bylo srdíčko 🙂

stepankaw
15. říj 2015

Jéé, já se sekla 🙂 měla jsem být 6+0, odpovídalo 5+0 a za 10 dnů už odpovídalo 7+0 🙂

berut
15. říj 2015

@stepankaw Fakticky? Volala jsem na výsledky z krve a mám 332, takže mi těhotenství potvrdili. Je tedy možné, že ta hodnota je v pohodě? Matou mě totiž ty výpočty, že bych měla být včera 7+0 a na to mi přijde málo. Ale pokud k ovu došlo později, (i tt mi vyšel pozitivní až 38 DC), tak se uklidňuju, že to nemůžu srovnávat podle prvního dne poslední MS. Jinak samozřejmě velká gratulace k mimi 😉

xperience
15. říj 2015

šla jsem k dr 3+5 a byla vidět jen vysoká sliznice,o týden později jsem měla být 4+5,ale odpovídalo 4+0 a byl vidět gestační váček a za 14 dní jsme odpovídali 7+1 a měli jsem i srdíčko.

stepankaw
15. říj 2015

@berut Hodnoty hcg u mně vůbec neřešili, tak nevím. Taky mi říkala, že byla ovu asi déle, ale těžko, jelikož jsme se potom s manželem už nemilovali 🙂 takže u tebe snad byla ovu déle, což podle pozitivního tt tak vychází. Díky moc, v pondělí jdu po třech týdnech na kontrolu, tak jsem trošku nervozní. Tak držím palečky.

stepankaw
15. říj 2015

@xperience Taky krásné 🙂

xperience
15. říj 2015

@stepankaw ale řeknu ti,že to byly nervy, každý týden! kdybych nemusela jít k dr. tak brzo, počkala bych na 7.-8.tt. ale mám rizikové povolání a musela mi nasadit léky hned jak budu těhu.

berut
15. říj 2015

@xperience a @stepankaw Holky já vám to tak přeju, to je úžasné! Nedivím se, já sem taky nervozní a napnutá jak sňůra, že vůbec nevím, jak to ten týden vydržím, aspoň trochu v klidu. Chápu, že sama nic nevymyslím a prostě stačí být v klidu, čekat a doufat.. ale pořád to ve mě hlodá. 😖 Takže moc děkuju za vaše zkušenosti, naplňují mě optimismem. 😎

xperience
15. říj 2015

@berut držím moc palce!!! u mě to bohužel už potřetí nedopadlo... ☹

marticcelli
15. říj 2015

@ajulinka91 ahoj, v tu dobu byla u me videt taky jen dutinka, az na dalsi kontrole 5+4tt uz bylo videt srdicko,a to melo mimi jen 1mm 🙂

stepankaw
15. říj 2015

@xperience Taky jsem si říkala, že půjdu déle, ale nevydržela jsem a když mi letos mudr řekla, že je mimi opět menší, tak jsem byla vážně smutná, loňské těhu bylo mimi od začátku menší a skončilo to zamlklým těhu ve 13.tt. Tak věřím, že vše dobře dopadne...

@berut Díky moc, uvidíme, loni v těchto dnech přestalo mimi tlouci srdíčko, tak jsem opět napnutá... Vydrž, věřím, že bude vše ok a mimi to dožene, jako u mně 🙂

xperience
15. říj 2015

@stepankaw neboj, všechno dobře dopadne!!!

hannnnnka
15. říj 2015

já jsem na další kontrolu objednaná 27.10 to bych měla být nějak 8+2 už se taky nemůžu dočkat

berut
15. říj 2015

@stepankaw urcite ti vse dobre dopadne, moc ti drzim palce.
@xperience To me hrozne mrzi 😔
@hannnnnka Az za 14 dni? Tak to ja "uz" na pristi tyden. A stejne se mi to zda desne dlouhe cekani..

stepankaw
16. říj 2015

@berut @xperience Holky, díky moc... v pondělí dám vědět 🙂

berut
20. říj 2015

@stepankaw Ahoj, jak si dopadla? Doufám, že vše v pořádku, držela jsem palce jako divá. 😅

stepankaw
20. říj 2015

@berut Jéé, moc se omlouvám, já ostuda 🙂 Screening proveden, krev odebrána a mimi prostě boží. Napřed zamávalo, pak se nožičkama odrazilo, no nádhera ho vidět se hýbat 🙂 místo 10+5 dle posledního utz jsme 11+6 (dle pm 11+1) takže je větší a mám z toho vážně radost. Díky moc za palečky. Vy jste v jaké fázi snažení? Nám to trvalo poprvé i podruhé půl roku, ovulační testy + gel na podporu početí a s gelem se povedlo hned ten první měsíc, co jsem ho koupila, tak doporučuji 🙂

berut
20. říj 2015

@stepankaw To je úžasný! 😀 To moc ráda slyším. A vůbec sem nevěděla, že se s těmi termíny takhle hýbá? Jakože namísto 10+5 si v 11+6, to koukám jako blázen. Hlavně, že je všechno v pořádku, to je paráda. Já mám pořád nervíky, že dle poslední MS bych měla být zítra 8tt, ale před týdnem nebylo vidět ani prd.. Tak sem z toho zítřku nervozní.. My se snažili od července, ale to jsme prošvihli ovu, v srpnu to pro mě bylo dost stresově náročné a vypadá to, že to klaplo v září..no uvidíme zítra..

stepankaw
20. říj 2015

@berut Jo jo, podle toho jak je mimi veliké, tak to ten utz převádí na týdny 🙂 Zítra budu moc držet palečky, kéž je všechno už v pořádku a mimi to dohnalo, tyhle začátky jsou nejhorší. Zítra se ozvi, jdu do práce, tak to budu sledovat přes den častěji, to info od Tebe 🙂

berut
20. říj 2015

@stepankaw Tak vidis, to je pro me nova informace. A kdy mas tedy termin? Ten se podle toho taky upravuje? Ja si drzim palce, citim se skvele (sem tam neco pichne v podbrisku, ale zadna traga) a verim si, ze tam je, hlavne spravne a verim, ze mi to zitra potvrdi. Urcite ti dam vedet, pres den bud v klidu, jdu az vecer v sest, takze budu napnuta celej den.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru