Můžu Canesten krém v těhotenství?

marcela2222
2. pro 2016

Ahojky holky,
začalo mě trápit svědění a trochu i bolest v intimních partiích. Myslíte, že můžu tento Canesten krém? (viz. foto) Jsem ve 33. týdnu těhotenství. Děkuju za rady

lepsa
3. pro 2016

@marcela2222 Ahoj, já teď používám Canesten GYN 6 DNÍ - jsem ve 29tt. Brala jsem ATB a pak jsem měla šílené svědění a měla jsem to tam i napuchlé. Volala jsem na gyndu a sestra říkala, že to budou kvasinky (po ATB) a mám si ho koupit. A pomohlo to 🙂

Jinak jsem měla svědění od začátku těhu, ale takové jiné a DR říkala, že si ho klidně můžu koupit.

marcela2222
autor
3. pro 2016

@lepsa já jsem právě taky brala antibiotika, tak to mám nejspíš po tom. Děkuji

lepsa
3. pro 2016

@marcela2222 sestřička mi říkala, že po ATB jsou to skoro vždy kvasinky, že s tím chodí skoro každá těhule. Teď už mám klid, jsem ráda, že to pomohlo

blauen
3. pro 2016

@marcela2222 já byla okolo cca 14tt těhotenství kdy jsem měla taky svědení a použila canesten a dr. v CARU mě za to seřval, že jsem použila to nejhorší co jsem mohla, že jsem tím mohla ublížit miminku i sobě, vysvětloval mi to už si to ale nepamatuji...Nevím jak je to ve vyšším stádiu těhotenství, třeba už se pak canesten může, ale jediné co mi v CARU doporučili používat celé těhotenství je CLOGIN výplachy. Je fakt, že je to zase cenově jinde.

marcela2222
autor
3. pro 2016

@blauen Dnes mi holky doporučili Imazol, ten se používá i u dětí a je tam stejná účinná látka jako v tom canestenu, ale já to nemažu dovnitř, mažu to jen na povrchu. A v pondělí jdu k doktorovi...

lajla
3. pro 2016

Ano canesten se může a naprosto v pohodě, volala jsem kvůli tomu i na porodní do

lajla
3. pro 2016

Nemocnice, Jen Na povrch ne s aplikátorem

blauen
3. pro 2016

@marcela2222 já to totiž namazala dovnitř a doktorovi se to vůbec nelíbilo. Ale když to mažeš okolo tak se vůbec nic asi nestane.

marcela2222
autor
3. pro 2016

@lajla super, děkuji 🙂

@blauen já bych si to dovnitř neriskla bez porady s lékařem a ani mě to uvnitř nesvědí, spíš je to po těch antibiotikách a mám podrážděné místo okolo močové trubice.

lajla
3. pro 2016

@blauen Seřval? Hm to by si zkusil... každopádně co dr to jiný názor😂 někdo říká že zase výplachy ne...
Nejlepší je asi nechat to tak a užít si to do konce😂 znám hodně holek co používalo xxxx ciplu, globuli a masticek a že by z toho dítě mělo nějaké trauma? Atb, paraleny, dopegyty a další sračky předepisují na počkání ale aby se ženská Mázla masti...to je blbě😉 no někdy fakt cumim...
Bylo by fajn si takové info pamatovat, je to docela důležité...protože takto to u někoho může vyvolat strach...a může blaboly posílat dál

blauen
3. pro 2016

@lajla tak předpokládám, že doktoři v CARU mají nějaké zkušenosti a ne nadarmo říkal, že větší blbost jsem nemohla udělat, ale jak jsem psala já to mazala i dovnitř. Výplachy dělám celé těhotenství preventivně a musí zaklepat, že to pomáhá a žádné problémy s tím nemám. Ale co dr. to jiný názor.

lajla
3. pro 2016

@blauen no já věřím že ty zk musí mít všichni lékaři ne?😂 A potom věřte někomu...jako by primář který mi to schválil ničemu nerozuměl a ani doktorka na porodním...je to smutné...😞 i dovnitř se může, ale raději řekli že bez aplikátoru...jak říkám radši nic😂 a držet

lajla
3. pro 2016

http://www.porodnice.cz/poradny/canesten-v-teho...
A mnoho dalších odkazů...stačí si jen zagooglit nebo ..

blauen
3. pro 2016

@lajla selký rozum je selský rozum......já píšu moji zkušenost...je samozřejmě nejlepší nic nepoužívat, ale kdo nezažil nějaký zánět těžko může napsat vydržet a nic nepoužit, protože to se opravdu nedá....jinak k těm dr. je to spíš o tom, že každý prosazuje spíše to svoje.....

lajla
3. pro 2016

@blauen to nic bylo myšleno nadneseně s posměchem😉 asi neexistuje žena která by nezazila...aspoň já neznám.. mě jen šokovalo dr mě seřval...co si to vůbec dovoluje!!! a hlavně nesmysl že jste mohla ublížit nesmysl...clotrimazol není v těhotenství kontraindikovan a pokud do dr myslel vážně, tak nemá v caru a jinde co dělat...
Prosazovat své muže ale nesmí si dovolit říkat nesmysly že jste použila to nejhorší co jste mohla, a mohla ublížít sobě a dítěti...to je na vrácení diplomu, ziram co si někteří dovolí

blauen
3. pro 2016

@lajla já se s dr. nebudu hádat, nemíchám masti, ani pořádně nevím co každá složka v sobě obsahuje a co může i když třeba při 1% způsobit, třeba nic třeba opravdu neplechu. Nikdy jsem nebyla těhotná jinak canesten mast jsem také často používala. A také je divné,že aplikatory nepoužívat a výplachy s aplikátorem se může. No je to na každém člověku rozhodnutí jestli poslechne rady Dr. nebo ne...já tomu našemu naštěstí na 100% důvěřuji (i proto že patří mezi dá se říct špičky) a to jsem prošla xx orginaci gynekologických a vím co všechno jsou ze sebe doktoři schopni vypustit....

denca2312
13. bře 2022

Dobrý den, jsem 31+3tt. Mohu tenhle krém lehce mazat na pochvu? Děkuji za zkušenosti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru