Mudr. Dhaifalah - máte zkušenosti se screeningem?

pm_novak
1. bře 2016

Ahoj, ma nekdo cerstve zkusenosti s prvotrimestralnim screeningem u pani doktorky Dhaifalah? Jsem k ni objednana na doporuceni me gynekolozky a temer nikde jsem nenasla zadne postrehy. Bude mozne urcit pohlavi ve 13.tt? Diky 🙂

blahova_andrea
1. bře 2016

ve 13tt všeobecně určit pohlaví lze, ale jen v případě zkušeného dr. a při dobré poloze miminka 😉

pm_novak
autor
1. bře 2016

Proto me zajimaji zkusenosti s touto pani doktorkou 🙂 jak je v tom "uspesna" 🙂 @blahova_andrea

lucka6162
1. bře 2016

Byla jsem u této paní doktorky a spokojenost. Pohlaví ještě tenkrát ale poznat nešlo, ale v tu chvíli mě spíš zajímalo, jestli bude mimčo zdravé, než jestli to bude holka nebo kluk 😉

blahova_andrea
1. bře 2016

@pm_novak chápu

pety91
2. bře 2016

Já si taky myslím, že je důležité poznat, že je dítě zdravé a ne pohlaví v tomto malém týdnu na to je spousta času. 😉 😉

veruaj
2. bře 2016

Byla jsem u paní docentky poprvé v prosinci ve 13 tt, pohlaví poznala ihned a potvrdila znovu ve 21 tt bez zaváhání. Vše pečlivě měřila a komentovala. Za mě doporučuji, byla jsem spokojená. Samozřejmě taky záleží na tom, jak je mimčo natočené, ale my jsme tedy problém neměli.

pm_novak
autor
3. bře 2016

@veruaj diky moc!

pm_novak
autor
3. bře 2016

@pety91 to je samozrejme ucelem tohoto screeningu - poznat, zda je dite zdrave a je to samozrejme prioritou. O tom, ze pani doktorka pozna, zda je zdrave nepochybuji, a proto se tu na to ani neptam. Zajimalo me spis neco "navic" - jaka je, jeji pristup, zda pozna i to pohlavi, atd. Zkratka jakekoli dalsi zkusenosti, kterych jsem se nikde moc nedocetla. Neni potreba hned kritickych poznamek typu, ze nejdulezitejsi je poznat, zda je dite zdrave. To samozrejme je, ale kvuli tomu jsem tu nepsala tento dotaz. Diky 🙂

verusa.j
12. bře 2016

Byli jsme u ní na konci února, byla rychlá, jasná, sestřička moc milá, řekla nám, že čekáme děvče

pm_novak
autor
14. bře 2016

@verusa.j diky moc! A v kolikatem tydnu jsi tam byla, prosim?

betelgeuzz
14. bře 2016

U této dr jsem byla s první dcerou, asi ve 13 tt, pohlaví mi řekla a správně. Jsem se tehdy divila, že už to jde poznat a ona mi tehdy odpověděla, že samozřejmě, že už to jde poznat. A myslím, že tato dr, která přivedla NT screening do ČR a věnuje se mu už spoustu let, ví, o čem mluví 🙂
U druhé dcery jsem měla na screeningu někoho jiného, ale protože nějaké hodnoty nevyšly dobře, šla jsem na kontrolu v 17 tt, to už jsem trefila na dr. Dhaifalah a opět mi pohlaví řekla správně.

noname24
14. bře 2016

@pm_novak Paní dr. je vyhlášená tím, že má 100% úspěšnost zachycení vývojových vad plodu, taky byla první, která v ČR prosazovala právě genetický screening v 13tt, aby byly případné vady plodu zachyceny co nejdříve. A dle vlastní zkušebnosti je opravdu moc dobrá a svou práci dělá poctivě a pečlivě. Ale abych odpověděla na tvou otázku. Pohlaví mi určila v 17tt a bylo správné. Nicméně má gynekoložka mě upozorňovala, že pokud budu chtít znát u této dr. pohlaví a fotku, musím si říct předem.

pm_novak
autor
14. bře 2016

@betelgeuzz dekuji za info!

pm_novak
autor
14. bře 2016

@noname24 diky moc!

verusa.j
14. bře 2016

@pm_novak screening ve 12.t. A teď tam jedeme na ten ve 21.t

rencajaskovska
13. dub 2016

@pm_novak pani doktorka byla mila, pohlavi nam sice nerekla,ale dokazala odpovedet na vsechny me otazky a objasnit vysledky

pm_novak
autor
14. dub 2016

@rencajaskovska my se museli na pohlavi zeptat, asi to nerekne sama od sebe, nekdo to asi vedet nechce 🙂 jdeme za mesic, tak jsem zvedava, snad bude vse v poradku 🙂 taky jsem na prvnim screeningu byla spokojena! Diky!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru