Moje miminko je prý moc malé, je to hodně špatně?

chinaski
29. dub 2015

Ahoj maminky
Nevím, jestli už diskuzi na toto téma někdo nezakládal, ale nemohla jsem o tom nikde nic najít, a tak se chci optat.
Jsem přesně ve 31.tt. Doktor mi to počítá od prvního dne menstruace. Mimčo je úplně zdravé, živé a nijak by nemělo strádat. Jen je podle doktorů moc malé. Ale váhu má údajně ucházející. Kolik měří, nevím. Vždycky když jsem byla na sonu, vyšetřující doktor jen řekl, že je plod malý a odpovídá výškou tomu, že by byl o dva týdny mladší, ale nikdy mi neřekl kolik tedy měří. Dnes jsem byla na dalším velkém ultrazvuku a za 14 dní mám jít znovu na kontrolu, kde se bude hlídat jeho růst. Jsem prvorodička a nemám s tímto zkušenosti. A tak se chci zeptat, jestli je to hodně špatně že miminko neodpovídá výškově jejich tabulkám a nebo se nemám stresovat a nechat to být. Já taky nejsem žádný obr (152cm) tak v tom můžou hrát roli i geny. Také mi přijde celkem nepřesné vypočítávat těhotenství podle prvního dne menstruace

blahova_andrea
29. dub 2015

@chinaski rozhodně nestresuj. miminko může mít stáří jiné opravdu o +-2 týdny a tabulky nejsou vše. pokud je vše ostatní v pořádku, tak se snad nic neděje. jinak by tě jistě poslali na nějaké testy. ty jsi taky prcek, tak je jedině dobře, že nebudeš muset rodit obříka 😅 pokud jsi byla na velkém utz, tak jsi jistě do rukou nějaké výsledky dostala a tam by měla být i délka 😉

chinaski
autor
29. dub 2015

@blahova_andrea
No jo, už na to koukám, ty rozměry mi do zprávy napsal. Ale tak zašifrovaně, že nevim co je co 😀

ronyx
29. dub 2015

Pokud ti dr počítá termín podle menstruace tak z nejvyšší pravděpodobností to není správně vypočítané stáří plodu a proto ti nesedí o ty dva týdny váha miminka.Nechápu většinou každý dr. počítá termín podle UTZ. No každopádně pokud jsou doktoři v klidu,nijak nestresují a jen mezi kontrolou poznamenají,že je plod menší,tak to nic neznamená a určitě je vše ok.Já mám podobný problém.Jsem ve 22 týdnu.Včera jsem byla na FECHU a dr. mi řekla,že mimísek je drouboulinký,má maličkou hlavičku,ale hrozně dlouhé nohy.Hlavička podle propočtů vychází na termín porodu 3.9 což vychází + - na můj termín a nožka vychází na termín 13.9.Takže má délku nožiček o 10 dní napřed,ale prý to vůbec nic neznamená.Hold bude drobnější ale dlouhán 😀

mysonek
29. dub 2015

Je zvláštní, že píšeš, že váhu má dobrou. V tuto dobu se měří obvod hlavy, délka stehenní kosti a obvod bříška a z toho se počítá hmotnost. Ale délka celého plodu se neměří. Takže moc nechápu jak může mít malou výšku. A termín se určuje buď podle poslední menstruace nebo podle UZ v 10 až 13 týdnu. Pokud je rozdíl týden a méně, uvádí se většinou ten termín dle menstruace (i když mě doktorka napsala ten ultrazvukový). pokud více než týden tak se uvádí ten dle UZ. Později se s termíny již nehýbe. Max. se napíše odpovídá nějakému týdnu, ale termín se již nemění, protože každé miminko může růst jinak.

hvizdalka
30. dub 2015

Ahoj to by chtelo vedet kolik ti rekl vahu..a zalezi na proporcich celkove taky. Mne rekli to samy ve 32tt (podle MS) ze je moc malej, vahovej odhad 1560g...ale ze je jeste na spodni na hranici. Ale je to pry jen odhad,, takze treba vazi vic si rikam

bjoucik.15
30. dub 2015

Ahoj hlavně se tím nestresuj! Napíšu můj příběh.... ve 30tt zjištěna nižší hmotnost plodu... za týden znovu na kontrolu. ve 31tt zjištěna ještě nižší hmotnost, byla jsem odeslána na UTZ na průtoky pupečníku. Tam mi zjistili, že je vše v normálu, opět kontrola. Stále nižší hmotnost ve 33tt znovu UTZ a začali plašit, že si mě nechají v nemocnici a že je to špatný a blabla! Já totálně v háji, vystreslá, bála jsme se o malou.. no a kamarádka u APolináře v Praze mi zařídila prohlídku na UTZ u jedné VIP doktorky (francouzska 2 nej. ve světě) a ta se rozčílila, že je vše v poho, že se svými 160cm a 48kg nemůžu mít větší dítě a ať mě neplaší a že se malá narodí s menší por. váhou, ale že to vůbec nevadí, že je vše v poho a že je zdravá! No a narodila se s váhou 2680g a 46cm... maličká ale zdravá a krásná! takže pro tvůj klid jdi někam na nějaký lepší UTZ aby tě zkoukli aby ses uklidnila 🙂 Určitě je vše v poho 🙂

ingridka91
2. kvě 2015

Ahoj povím ti svůj příběh...snad tě to trochu uklidní 🙂
3 dítě jsem ve 24 letech neplanovala akord když nejstaršímu 5 let zjištěná hyperaktivita,dalšímu synovy 1 a 1/2...
Ale co už,musela jsem se s tím smířit (jak rika ma gynekolozka jsem ten typ co kolem něj projdou jen trenky a je to 😀)
Když jsem se s tím konečně smířila a začala se těšit (vytouzena holčička ne a ne přijít 🙂 ) tak jsem si při mé smůle v 5 měs nešťastnou náhodou zlomila (zdeformovala) na 3 krát levé zápěstí 😢 .Odmítla jsem operaci,teď toho upřímně lituji,takže mě ho 4krát bez nějakého umrtvení lámali a narovnavali (nikomu nepřeju!!).Takže si .asi umis predstavit v jakém stresu jsem asi mohla být a do toho pečovat o 2 děti ...V 6 měs mě gynekolozka oznámila,že se u malého projevila PODVYZIVA,výška i váha odpovídala na 4 měs!!!Do toho jsem si pridelala další stres čtením různých článků na netu!Měla jsem šílený strach že mě bude muset být predcasne vyvolán porod,skrz nedostatecnou výživu placenty.Za týden jsem měla jít na kontrolu.Jednala jsem naprosto nerozume,ale já to tak cítila a na kontrolu jsem se dostavila až za další 2 týdny.I přes různé co by se mohlo atd mě dr.po mém vysvětlení nakonec pochopila a dodala že samy nejlíp cítíme je pro dítě nejlepší!A opravdu malý udělal pokrok o 2 týdny v před!Do konce těhotenství měl pořád zpoždění o 2-3týdny týdny

ingridka91
2. kvě 2015

Narodil se v 38 TT a vážil 3210g 48 cm 🙂 dr rikala že je to velkej bojovnik 🙂!
Teď v 6 měs váží 11kg a měří 68cm je to opravdu cvalda 😀
Snad ti to trošku pomohlo a hlavně se nestresuj a nemysli na nejhorší,ale spíš naopak mysli a věř na to nejlepší!!!!
Držím palce a věř že to dopadne dobře!!!!

lucinka58
2. kvě 2015

Hele, já jdu sice na III. screening teď v pondělí a taky jsem zvědavá kolik bude malej mít, ale osobně si myslím, že pokud ty jsi drobná a otec dítěte taky, tak že prostě žádnýho obra mít v bříšku nemůžeš. A čekáš holčičku nebo chlapečka? Ono to může být i tím, že holčičky jsou drobnější... Rozhodně bych se nějak nestresovala - pokud je jinak miminko zdravé a v pořádku, tak určitě bude vše dobré 🙂 Hele, kamarádka která před měsícem porodila tak ji malej měřil 44 cm a vážil 2,5 kila a taky to nikomu nepřišlo divný - ona je drobounká a její manžel taky není žádný hromotluk, takže taaaaakkkk 🙂 V klidu si užívej těhotenství 🙂

veri0007
2. kvě 2015

@chinaski a při tvé výšce bys to větší mimčo chtěla nacpat kam??🙂 Velikost dítěte taky záleží i kolik má místa. A jestli roste pomaleji tak co... Pokud to není extrém, nevidím na tom nic špatného, nestresuj se😉 Moje malá se narodila 41+2 a měla 2.920g 😉 Délka tedy normání, 49cm...

zo_ja
2. kvě 2015

Klíííd! Po kom byste měli obříka? My jsme zase větší, a dítko máme větší už na UTZ ve 12. tt, kdy jako mají být ještě nastejno.... V rodině občas někoho přesvědčují, jestli dítě nemůže být starší - o měsíc!!!
Ale zkušený PA a dr. se podívají na mě, a je jim jasný, že těžko budu mít zdravý donošený díě s porodní vahou 2,9 kg a pokud uvidí mého muže... tak tím spíš. Oni jsou prostě vedle z toho, když je to mimo tabulky. Ale tabulky jsou PRŮMĚR, tzn. že jsou taky zdravé hodnoty i mimo tabulkové rozmezí.

A jestli se u vás v rodině rodí malý děti... tak to tak prostě máte.
Znám holku, tak menší, donošené zdravé děti s porodní vahou 2,6 - 2,7 kg. Míra někde 47-49 cm. Taky kolem toho děsně nadělají... Neříkám nehlídat, ale pokud je vše ost. ok, tak prostě.... je to jen stres navíc. Miminka úplně zdravý, jen drobný no.

jipa75
2. kvě 2015

ahoj, užívej si těhotenství a buď úplně v klidu - děti nerostou podle tabulek a navíc má váhu v pořádku 🙂, v tomto týdnu, i kdyby se to mělo zhoršovat, už je běžně umějí zachránit a případně jen budeš rodit dřív. "Špatné" je, pokud je zpoždění (IUGR - růstová retardace) 3 a více týdnů, ale zároveň hodně záleží v kolikátém jsi týdnu, když se to projeví poprvé a taky záleží (kromě výšky rodičů apod) zda zaostává i výška i váha nebo zda jsou v nepořádku jen poměry mezi bříškem / hlavičkou / délkou stehenní kosti, kolik máš zároveň plodové vody, jak velká je placenta apod. U nás to bohužel nedopadlo dobře (zpoždění nakonec 5-6 týdnů), takže z vlastní zkušenosti vím, že Tvůj stav vypadá velice nadějně 🙂

marecek4
2. kvě 2015

pokud je jinak vše v pořádku,tak to nech být-jak píšeš sama jsi drobná tak mimi nemusí být velké dle tabulek,užij si do konce těhu a nenech se zbytečně strašit

bjoucik.15
2. kvě 2015

@lucinka58 ono ani nejde o výšku otce dítěte.... jde o matku! Můj manžel má 186cm a malá byla drobounká a malinká 🙂

veeeraf
2. kvě 2015

Nechápu kde je problém, tvrdíš že při každém vyšetření ti říkají, že je mimi menší a ty ses třeba nezeptala kolik měří? 😀 a kolik by mělo měřit??

lucinka58
2. kvě 2015

@bjoucik.15 To je taky pravda, ale je otázkou i jestli je to chlapeček nebo holčička. Chlapečci v bříšku líp přibírají jak holčičky. No já mám 163 a manžel 196 a mimčo už je od počátku větší 🙂 No jsem zvědavá co nám poví v pondělí 🙂

bjoucik.15
2. kvě 2015

@lucinka58 a ještě je potřeba počítat váhu +- 500g 😉

lucinka58
4. kvě 2015

Tak jsem dneska byla na III. screeningu a podle všeho jsem dle menstruace 29+6 a podle ultrazvuku 30+2 a váží 1718 g 🙂 Což fakt odpovídá tomu, že je větší asi po manželovi 🙂

ronyx
4. kvě 2015

@lucinka58 Já myslím,že je to fuk jestli holčička či chlapeček.Já čekám chlapečka a bude prý droboučký a znám i holčičky které byly opravdu velikánské,takže to určitě není výsada holčiček 😉

lenkaa74
4. kvě 2015

Tak napíšu svůj příběh, aby ses nestresovala. 🙂 Moje první těhotenství bylo naprosto v pořádku. Tenkrát ještě UTZ tak běžný nebyl, takže můj doktor vyšetřoval jen pohmatem. Přenášela jsem 14 dní, tak jsem se dostala do špitálu. Děsně "empatická" lékařka s mnoha lety praxe mi mezi dveřmi sdělila, že dítě je tak malé, že porod nejspíš nepřežije. Zhroutila jsem se. Po vyvolaném porodu, za asistence poloviny oddělení se narodila dcera 2,8 kg a 50 cm. A vše v pořádku
Jinak můj třetí porod před vánoci. Ráno můj obvodní gynekolog váhový odhad 3,8 kg, před obědem na příjmu v nemocnici 3 kg ( přeměřovali několikrát, protože jsem protestovala 🙂 druhý den se syn narodil a měl 3,5 kg.

bara_doc
28. kvě 2015

Mě by taky velmi zajímalo, po kom naše miminko bude, na UTZ v 21tt - řekla, že odpovídá normám..
Na UTZ v 31tt čekám, tam sem zvědavá, co poví. Nicméně já (155cm, 55 kg před otěhotněním, sportovní postava - při narození 2,9 kg 50 cm v termínu), manžel (190cm, 85kg - při narození 4,3kg, 53 cm - v termínu - ale jeho mamka jedla celé těhotenství vitamíny - nežili v ČR).. Co z toho bude 🙂

elu
28. kvě 2015

taky by mě zajímalo jak přišli na to, že vaha je ok a vyska ne.....když se vaha urcuje jen orientačně podle rozměrů 🙂, bud je blby oboje nebo ne....při tvé výšce, bych tedy vubec neplašila, spíš bych měla hruzu, kdyby mi řekli, že je moc velky...

jenny.kay
28. kvě 2015

Obě moje děti se narodily v termínu 45 - 47 cm, a 2,5 kg. Dnes jsou normálně, možná až lehce nadprůměrně, veliké. Také mě s tím v těhotenství strašili, ale já měla i ke konci těhotenství vždycky horší průtoky. Každopádně holky jsou v pořádku. Pár doktorů mi i řeklo, že bych přeci při své tělesné konstrukci nechtěla rodit čtyřkilové dítě (168 cm, 51 kg). Takže když jsi drobnější, i dítko může být menší a přitom úplně OK

bambata
14. únor 2017

@bjoucik.15

muzu se prosím zeptat jak se jmenovala ta fr. lékařka, máme problém se 2-3 zpozděním, v 20tt. Děkuji

bjoucik.15
27. únor 2017

Já už si jméno bohužel nepamatuji :(

kamarka
27. únor 2017

Také jsem to tak měla, ale nikdo to neřešil. Mám 150 cm,tak asi proto😂 ke konci mi pak zase hádali,že budu mít obřízka a ani to se nekonalo😁 takže buď v klidu. Zase je dobré,že nechtějí nic podcenit,proto te chtějí častěji kontrolovat..A je zajímavé,že se pořád drží podle poslední MS,my jsme teda jeli od začátku podle UZ,protože podle MS neodpovídal už vůbec😂

kamarka
27. únor 2017

Obřízka ne😂 má tam být obříka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru