Koupání v teplé vaně v těhotenství, neublížím dítěti?

jarka1992
30. říj 2016

Ahoj holky. Jak je to s koupelí v těhotenství? Mám ráda se naložit do vany třeba na půl hodiny při 40 stupních. Nemůžu ublížit dítěti? Jsem na začátku těhotenství. Děkuji. 🙂

lv
30. říj 2016

Max 36-37, myslím. Nad 38 určitě ne.

astyna
30. říj 2016

ahoj, já se musím koupat jen ve vařící vodě - prostě se z ní musí kouřit 😀 ani v těhotenství jsem se nijak neomezovala, není to nemoc ani přítěž. Udělej si to tak, jak chceš a jak je ti to příjemné.

jarka1992
autor
30. říj 2016

@astyna no to je právě to. Každej říká něco jiného a všude se taky píše různě. Ještě jsem nebyla ani na gynde, protože jsem teprve podle testu 3 týden těhotenství. Takže opravdu nevím. 38 stupňů je pro mě už studená voda takže je to pro mne spíše nepříjemné jak koupel tak sprcha.

carmilla
30. říj 2016

Tak...mezi ženskýma dřív koloval takový "návod", jak potratit nechtěné dítě a ten spočíval v tomhle: naložit se do vany s hoooodně horkou vodou a toho popíjet alkohol, třeba červený víno...a samozřejmě mít u sebe někoho, kdo bude hlídat! Jestli je to jenom fáma, nebo na tom něco je, nevím...každopádně realizovat to může asi jen čistokrevná blbka. :D Řekla bych, že v nejranějším těhotenství by ta horká koupel mohla třeba nějak neblaze ovlivnit, zda se miminko uchytí a udrží...ale potom to podle mě už nemůže ničemu ublížit...

jge
30. říj 2016

Sousedka rikala, ze v tehu chodila do vyrivky. Ja teda musim rici, netroufla bych si a teplotu nad 38 stupnu bych radeji nedavala. Tot jen muj nazor, nicim nepodlozeny 🙂

alilisi
30. říj 2016

A to já bych to teda neriskovala - určitě ne takhle na začátku a rovnou horkou vodou.. Naštěstí já tohle řešit nemusím, protože je mi příjemnější sprcha s vodou tak akorát.. ale když jsem na začátku těhu špinila, tak mě sestřička říkala abych se hlavně vyvarovala horký vany a opalování se (srpen) ...

blanka.k
30. říj 2016

@jarka1992 v 1.trimestru může "přehřívání" způsobit nějaké neurol.vady plodu (už nevím, co přesně, ale měla jsem to psáno v knize o těhu, kterou jsem už prodala), takže tam se to "vylehávání" v hodně teplé nedoporučuje 😉 ke konci těhu to zas může "popohnat" porod, sama jsem ležela kolem 27.tt v porodnici, tak jsem horkou sprchu/vanu nesměla, aby se to "nerozjelo" 😅

teetee
30. říj 2016

Mně nedoporučoval gynekolog teplou vodu/vířivku/saunu v 1.trimestru. Díky teplu může prý dojít k prokrvení bederní oblasti a tím k potratu.

rebejsova
30. říj 2016

@jarka1992 Osobní zkušenost nemám, ale kamarádka se v prvním trimestru naložila do horké vany (promrzla na výletě) a hned v noci začala krvácet. Všechno nakonec dopadlo dobře, ale říkám si, proč to riskovat, když si to člověk může na nějakou dobu prostě odpustit.

petit.a.nge
30. říj 2016

Koupala jsem se celé těhu, nedalo se odolat a v pohodě 😉

blanka.k
30. říj 2016

Jinak kopie z netu: Nadměrné přehřívání organismu těhotné ženy vede i k nadměrnému přehřívání plodu, přičemž dlouhodobé přehřátí matky může vést k poškození mozku dítěte. Nejnebezpečnější jsou v tomto ohledu první tři měsíce těhotenství, kdy se plod vyvíjí nejrychleji a tudíž to může vést k nejtragičtějšímu následkům.

A další:
Hypertermie tedy zvýšená tělesná teplota, až přehřátí jsou v těhotenství velice nebezpečné. Kdysi se horké koupele spolu s kombinací s alkoho­lem používaly k vyvolání potratu -často však končily totálním kolapsem a smr­tí těhotné ženy. Samotná hypertermie (nad 38-39°C) např. při infekčních onemocněních skutečně způsobu­je v 1. trimestru vznik vrozených vad, a to se nejedná o možný teratogenní efekt vlastního infekčního agens. Tato skutečnost s přehřátím byla častokrát experimentálně dokázána na březích laboratorních zvířatech. Nedoporuču­je se ani sauna, a to i přesto, že v sau­ně nedochází k tak masivnímu přehřá­tí organismu jako v horké lázni, kdy se člověk nemůže ochlazovat odpařová­ním potu.

blauen
30. říj 2016

Já miluju taky horkou vodu ve vaně, až se z vody musí kouřit, ale takovou vanu jsem si dovolila napustit az ve třetím trimestru a to mi manžel musel donést do vany studenou minerálku k popíjení, mela jsem porad hroznou žízeň, což se mi normalne nestávalo, ale vyhrati v horke vodě mi pomohlo od bolesti od páteře. Jinak kamarádka ve virivce a v horke vodě málem potratila, kazde tělo je jine a jinak reaguje.

lenusaak
30. říj 2016

@jarka1992 no já bych to teda neriskovala. Mně to lékaři ( píšu lékaři ne jeden lékar..) vyloženě zakázali, kor v začátku těhotenstvi je to teda opravdu zbytečné riskovat. A mimo lékaře, moje kamarádka takhle potratila..

jarka1992
autor
30. říj 2016

Tak vám všem děkuji moc za rady. Hold se přizpůsobím a vydržím těch pár měsíců bez horké vody 🙂 Co bych neudělala pro prcka 😀

jarka1992
autor
30. říj 2016

Riskovat se fakt nevyplácí. Tak raději nebudu

jarka1992
autor
30. říj 2016

Člověk by řekl že 2 stupně navíc jsou jak nic, ale pro to malé asi hodně ☹

hojda
30. říj 2016

Já byla v termálech a to jsem ještě nevěděla, že jsem těhula a v té teplé vodě jsem prostě nevydržela, tělo to nesneslo a řeklo si samo a to bylo myslím těch 38. max. Když to ale vezmu logicky, tak horečka je pro těhotenství špatná, takže se nakládat do vody vyšší než 38 stupňů mi nepřijde rozumné, za ten risk to přece nestojí.

lenusaak
30. říj 2016

@jarka1992 bude to tak lepši, ne všichni můžou mit to stesti, že v těhu dělají všechno a je vše ok. 😊 lepší neriskovat

jarka1992
autor
30. říj 2016

@lenusaak to je pravda a dokud nebudu vědět víc od doktorky tak ani sema nevím na čem jsem... ☹

astyna
30. říj 2016

Tak ono v tak ranném začátku plno holek ani o tom neví, kdyby nebyly testy a uzv, nevíš to ani ty. Navíc ty 2 mm v děloze opravdu o ničem neví 😉 ale chápu, že se bojíš, každá to má jinak. Já jsem v 5.měsíci chodila i běžně do 50 stupnové vířivky.

astyna
30. říj 2016

@hojda

srovnávat horečku a vodu, no nevím, nevím. Horečka je spíš průvodním znakem infekce a to je opravdu průser v tomhle období. Naložit se do teplé vody a zrelaxovat se je daleko lepší, než s obr břuchem vylézat z klouzavé sprchy - můj případ, kdy mi nejednou ujela noha, pak jsem se už jen koupala 😀

hojda
30. říj 2016

@astyna Tam jde o tu teplotu těla 😉

„Teplotu vyšší než třicet osm stupňů, je třeba již začít řešit. Těhotná žena s takovou teplotou, zejména pokud situace přetrvává déle jak 24 hodin, či se ještě zhoršuje, by v každém případě měla bezodkladně kontaktovat lékaře a zdravotní stav s ním probrat. I v těhotenství je možné, po konzultaci s lékařem, nasadit účinné léky na snížení teploty. V těchto případech platí, že teplota vyšší než třicet osm stupňů může být pro ženu a probíhající těhotenství vyšším nebezpečím, že vhodně zvolená terapie,“ říká lékař.

astyna
30. říj 2016

@blanka.k

To mi říkala i mamka, že to tak ženský dělaly na vesnici, když porodní (potratní) bába neměla čas. Ale ta voda byla vroucí - co nejvíce se sneslo prostě a na dost dlouho a do toho tak litr červeného vína. Jakmile žena začala zvracet, do pár hodin potratila. Dělalo se to běžně...Ale to nebude případ autorky, ta se ve vroucí vodě jistě rozumně koupat nebude 🙂

astyna
30. říj 2016

@hojda

Já si nemyslím, že vykoupáním se ti zvýší teplota 😉 To je stejné, jako bys tvrdila, že pokud se budeš hrabat v Albertu v mražáku, tak budeš podchlazená 😀

hojda
30. říj 2016

@astyna Tak proč se při horečce dávají studené zábaly, nebo vlažná sprcha? 😉

astyna
30. říj 2016

@hojda

já neřeším teplotu těla 😀 já řeším, že pokud se ženská okoupe v teplé vaně, tak nevyleze se 40 horečkama 😀

hojda
30. říj 2016

@astyna Ale já mluvím o té teplotě těla, to je problém pro to dítě 😉 .

astyna
30. říj 2016

@hojda

mícháš jablka s hruškama 🙂 Teplota z virozy je něco jiného než teplé tělo z koupele. Viz výše. Ale to jedno, zkrátka ať si to každý dělá tak jak chce, já si myslím, že tomu 2mm v děloze je to jedno 😀

hojda
30. říj 2016

@astyna Já? Přečti si úvodní dotaz? Je tam něco i viróze?

astyna
30. říj 2016

@hojda

Ano ty 😠

viz: Těhotná žena s takovou teplotou, zejména pokud situace přetrvává déle jak 24 hodin.... To se opravdu z teplé koupele nestane 😀 příspěvek o nemocné těhotné prostě...

Ale to je jedno - nechci to tady bezpředmětně plenit autorce, myslím, že už ví, co a jak. Já jsem taková "neortodoxní" bývalá těhule 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru