Jméno pro kluka. Poradíte?

rebeca321
15. led 2022

Holky poraďte.. uvažujeme pro kluka jméno MAX, MAXIM, MAXIMILIÁN,
Chci slyšet vaše názory..děkuji předem.. Ty kretší verze se nám s chlapem zdají lepší, dcerka si přeje MAXIMILIÁNA ale stejně vím, že mu každý bude říkat Max, Maxík..(což slyším názory, to je jak pro pejska😊🙈)

lentilkah
15. led 2022

@rebeca321 Me by se vic libilo Maxmilian misto Maximilián, kdyz uz by mela byt dlouha verze. Co prijmeni? Mate dlouhe, nebo kratke?

biciklissie
15. led 2022

Mě se to líbí moc. Tohle jméno (ve variantě max) byl jeden z našich favoritů. Asi bych tu variantu vybrala podle toho, jak se hodi k vašemu příjmení. Jinak ono většina těch krátkých jmen pro chlapečka je jako na psa. Tak z toho bych si nic nedělala.

mamikry
15. led 2022

@rebeca321 Dala bych Maxmiliana. Maximiliana bude stejne kazdy komolit, mela jsem za svobodna prijmeni, ktere se normalne pise s hackem, ja ho mela bez, uzila jsem si s tim vsude, od skoly az po postu. 🙂

gruyerre
15. led 2022

@rebeca321 asi bych vybrala Maxima 🙂

pipi_puncocha
15. led 2022

Opravdu záleží na příjmení, podle toho bych vybrala tvar, říkat mu budete stejně. 🙂

rebeca321
autor
15. led 2022

@biciklissie děkuji za názor tohle potřebuji slyšet 🤍❤️

codal
15. led 2022

Za mě Maxmilián

mamikry
15. led 2022

@rebeca321 Jinak, když jsme u toho psa, my máme nejmladšího Jonatána, trumfněte to 😉😂.

jaja01k
15. led 2022

Můj brácha je Max, takže jsem na to jméno zvyklá, vůbec by mě nenapadlo, že je to jméno pro psa. Ve školce měli naši kluci spolužáka Maxmiliána, všichni mu říkali Maxi. Znám i dva Maximy. Jednomu se říká taky Maxi, druhý to nemá rád, chce, aby mu říkali Maxime.
Mně se nejvíc líbí ta dlouhá verze, ale spíš Maxmilián než Maximilián.
A taky bych zvážila, jak se která varianta hodí k příjmení.

bervidova
15. led 2022

Krátká verze Max mi nesedí, Maxmilián je dlouhý (tedy k našemu příjmení) proto máme doma už deset let Maxima 🙂 Někdo mu říká i krátkou verzí,ale pokud to nechce, tak to prostě řekne, že se jmenuje jinak, nemá s tím problém.

veru181
15. led 2022

Za mě Maxmilián a žádného psa Maxe neznám 😀

madaki31
15. led 2022

@rebeca321 my to řešili před skoro devíti lety, tehdy to jméno nebylo tak rozšířené...
Dali jsme Maxmiliána, dle kalendáře.
Maxim se mi nelíbil, bylo to jak ten časopis 😊 chtěla jsem původně jen Max, ale tehdy za každé odečtené písmeno chtěli peníze... Stejně mu každý ale řekne Maxi
Já říkám Maxulo, Maxulko, Maxíčku 😊 Maxmiliáne mu říkám vlastně jen když na něj volám jakože něco provedl, v uvozovkách samozřejmě 😊😊😊

mandala
15. led 2022

Maxim😊

aselluska
15. led 2022

@rebeca321 přesně to mě napadne, když slyším Max 😏 ale my ho měli, tak proto 😁

martulka88
15. led 2022

@rebeca321 My jsme měli pro syna Maxmilián. Na matrice nám řekla ještě různé varianty, ale ta krátká verze se nám nelíbila. Asi by jsme mu říkali Maxíček, Maxík, ale i tak jsme zvolili tu delší verzi jména.

rebeca321
autor
15. led 2022

@martulka88 Děkuji za odpověď🤍.
Maxmiliánek je moc hezké🍀

tamarakralova
16. led 2022

@rebeca321 Máme ve třídě Maxmiliána K******** - dlouhý, navíc je to takové pomalejší dítě, takže než si podepíše písemku už je zbytek třídy v polovině. Kamarádka má Maxima a mě osobně se to i více líbí. Řídila bych se i délkou příjmení.

veruuu_kubesovic
16. led 2022

@rebeca321
Maxmilián nebo Maxim podle toho jak se to hodí k příjmení ❤️ samotný Max mi přijde jak na psa, ale ty 2 verze se mi líbí 😉 Maximilián rozhodně ne...

gracinka7
16. led 2022

@rebeca321 jo, psů Maxů je dost, znám i dva poníky Maxe 😁
Stejně tak Sára se jmenuje každý druhý pes.
Ale jestli se ti to jméno líbí, je to na tobě.

zelenaesmolda
16. led 2022

@rebeca321
Nebyl Maxim nejaky casopis pro chlapy?

lucie_ch
16. led 2022

@rebeca321 mame Max a Ben 😆 Samozrejme obcas o psich jmenech neco slysime, ale je nam to jedno. Jsou to mezinarodni jmena, prijmeni maji kluci na 5 pismen, ale lehce se komoli, takze jmeno jsme chteli co nejjednodussi. Ale libilo by se mi i Maxmilian a Benjamin. Zalezi asi opravdu spis na vasem prijmeni 😉

martulka88
16. led 2022

@rebeca321 Já jsem zastánce zdrobnělin - mám je ráda - mně odjakživa říkají Martinko, Marti. Muži říkám Honzíku, Honzi, ikdyž mu je 38. A u malého jsme chtěli něco jemného, tak Maxmiliánku, Maxíčku. I na postel jsem měla Maxíček. Teď budeme mít taky takové hezké zdrobnělé ☺️ A neřeším, zda je to jméno i u psů apod... ☺️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru