Jméno Alena. Dává se dnes ještě?

14. říj 2024

Co říkáte na jméno Alena? Znáte ve svém okolí nějaké malé Alenky, nebo se dnes už toto jméno vůbec nedává?

lv
14. říj 2024

Nedává a je to škoda, mně přijde krásné, variabilní

bramarfi
14. říj 2024

My ho v okolí máme, ale málo. Alena je moje mamka, a když jsem čekala dceru, měli jsme Alenu v nejužším výběru.

andelka
14. říj 2024

Nejmladší znám 50 letou, sestřenici , má jméno po mamce. Ve škole jsem snad nenarazila ani na jednu a to jsem učila vloni 8 tříd na 1. stupni. Já bych Alenu klidně dala, přijde mi to krásné klasické i moderní ( Alenka v říši divů) jméno. Dává se v pohodě Alice,tak proč ne Alena. Asi bych nedala Apolenu,ale taky se dává. Takže Alenka, Ali, Alka, Alča, Aluš, Ala.. v pohodě. Já jsem chtěla Stelu, Anežku, Magdalenu, takže žádná exotika. A mám Daniela , Dominika a Františka, taky žádná exotika,ale tradiční.

rosalindamelinda
14. říj 2024

Ano, znám z okolí malou holčičku Alenku. Je to náhodou pěkné jméno 😉

podaji
14. říj 2024

Moc hezké jméno. Klasické české. Takové znele, spousta variací.

petulkadodo
14. říj 2024

Moc se nedává, znám Aleny jen 40+

jaja01k
14. říj 2024

Žádnou malou Alenku neznám, ale moc se mi to jméno líbí 🙂

zlataberta
14. říj 2024

Krásné jméno👍

ladyhacek
14. říj 2024

Švagrová a kamarádka jsou Aleny, malé děti asi neznám.
Ale jméno je to hezké.

alianan
14. říj 2024

Je to hezké jméno, Alice mi teda přijde hezčí, ale i Alenka je fajn.
Ve školce máme jednu a v rodině máme druhou malou Alenku, ale tam je to dědičné jméno.
Pokud nad ní uvažujete, tak za mě určitě velké ano.

hanka_12345
14. říj 2024

To mi pripomnelo kdyz tchyne vykladala jak byla s kocarkem pred samoskou, v kocare muj manzel 2 roky a řval a ona na nej: "ale nooo notaaak " a za mesic potkala znamou co zrovna porodila a rika ji...jé a jak se menuje?
A ta pani na to: no Alenka, jako ta vase🤣🤣

sagitta33
14. říj 2024

Malou Alenku neznám a to jméno mi příjde dost tvrdé.
@andelka Alenka v říši divů je takový divný překlad místo Alice.

lis6
14. říj 2024

@sagitta33 ale vžitý

lis6
14. říj 2024

Také neznám malou Alenku, jen Áju od maxipsa Fíka, ale ta už je taky starší ročník.

dashyyy
14. říj 2024

Znám několik Alenek do 15let, moc hezké jméno 🙂
@sagitta33 tvrdé, na to máme rodinnou historku.. naši chtěli, abych byla Tereza, babi že ne, že to je moc tvrdé, tak jsem Dagmar, to je totiž o dost měkčí asi 🤣🤣🙈 tak mi Alena přijde úplně v pohodě 😀 😀

jirovapa
14. říj 2024

My máme doma malou 5ti letou Alenku. Zatím jsme se s jmenovkyní v podobném věku nepotkali. 🙂

dasasa1
14. říj 2024

Malou Alenku znam, za me hezke.

shirilka
14. říj 2024

Kamarádka má nyní 7m miminko Alenku, je to krásné jméno

pipi_puncocha
14. říj 2024

Taky se mi líbí. Máme dvě babičky Alenky, tak na jednu stranu by to bylo hezké, ale i nepraktické. Zvažovala jsem Anetku, to mi přijde relativně podobné - i (ne)četností u malých holčiček.

konidana
14. říj 2024

Mame Alenu/pubertacku a na zs byly ve tride 2 Aleny. U nas po dlouhem vyberu jednoznacna volba (Ája z Maxipsa Fíka a Alenka z říše divů)

numda11
14. říj 2024

Neřeš to, jestli se dává, zda se nedává. Možná jen nemáte někoho v okolí s tímto jménem. Někdo může mít zase v okolí jen samé Alenky 😀 Pokud se vám líbí, tak dejte 🙂

ondul
14. říj 2024

Alenka je fakt nádherný!

alpakovo
14. říj 2024

Krásné jméno, nosím ho už 39 let 😂😂 na základní škole jsme byli v ročníku 3, v rodině je nás celkem 6 a je to dost nezávislé, každá jsme v jiné rodině.... Pravda je,že v okolí dospělých Alen znám dost, malou žádnou

daasqua
14. říj 2024

Je to krásné jméno. Znám několik Alen ve věku 20-40 let (i starších, ale ty nepočítám). Moje dcera, ačkoli ve svém okolí nemá žádnou Alenku, prohlásila, že až bude veliká, změní si jméno na Alenka, tak nevím, kde na to přišla 😀

zuzkasim
14. říj 2024

Dle mě krásné jméno a měla jsem ho v nejužším výběru🙂

korin
14. říj 2024

Máme doma jednu sedmiletou 🙂

ludmilka90
14. říj 2024

Alenka je krásné jméno, taky jsem ho měla ve výběru pro malou. Nakonec mám teda Veroniku. V porodnici mi říkali, že Veroniku už tam dlouho neměli 🙂

kelerub
14. říj 2024

Krásné jméno 🤩

lauriak
14. říj 2024

Dcera ma spoluziacku Alenku.

craki
14. říj 2024

Nejmladší kterou znám má 35 🤣

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru