Jméno Albert. Máte zkušenost, že by mu říkali ve škole Lidl?

vendulaaaha
21. čer 2024

Dobrý den,

mám dotaz na maminky, které mají doma nebo v okolí chlapečky Bertíky (Alberty). S manželem jsme po mnoha měsících vybrali pro syna jméno Albert, jsme z něj nadšení, ale rodina muže nám ho dost nevybíravě vyhejtila s tím, že to snad nemůžeme myslet vážně, že mu ve škole budou říkat Lidl 🙄.

Máte někdo negativní zkušenost? Popravdě mě by to fakt nenapadlo. Děkuju za všechny postřehy

klokanka31
21. čer 2024

@vendulaaaha Mě zas hned napadl kapr Albertek z pana Tau 😃 Ale takhle to nemůžeš brát, na každé jméno si všichni něco najdou, když budou chtít. Např.Regina - toaleťák, Lidie - vložky... Dejte jméno takové, jaké se líbí vám 😊 Ostatním po tom může být velký 💩, a když kolikrát vidím ty jména, tak Albert je ještě skvělý 🙂

hennrietta
21. čer 2024

Mně se jméno líbí a ostatní bych neřešila. Je pravdou, že žádného Alberta v okolí nemám a je to škoda. Na každé jméno se něco najde. 😉

martulka6188
21. čer 2024

@vendulaaaha Ano, znam Alberta, syna od me kamaradky. Chodi do 2. tridy, zadne problemy s posmivanim kvuli jmenu nema.
Mam dceru Adrianu a rodina nas odrazovala, ze ji kazdy bude rikat testovino. No zatim jsme se s tim nastesti nesetkali (1. trida a jsou tam dve Adriany)

palja
21. čer 2024

@vendulaaaha my v rodině takové jméno nemáme. Ale dcera má ve školce dva Alberty a lidl jim rozhodně nikdo neříká.
Za mě je to krásné a originální jméno. Bohužel ty starší generace na to asi nejsou zvyklé.
Já mám třeba 2 holky, jmenují se Monika a Simona a kamarádka mi řekla, že dávám trapná jména ze sedmdesátek. Takže kdo chce, tak si vždycky něco najde na každé jméno.

jaja01k
21. čer 2024

Já mám bráchu Alberta (je mu 20). Nevím o tom, že by se mu kvůli jménu někdy někdo posmíval nebo mu říkal nějak zkomoleně nebo hanlivě.

uzivatelkapetra
21. čer 2024

Krásné jméno, hned si ho spojím s Albertem Čubou, mám ho hrozně ráda (a že jeho vyzývá k vysmívání komplet a přitom super týpek, který nejspíše žádnou šikanou neprošel)

evmina
21. čer 2024

Mám syna Alberta a jméno se mi líbí čím dál víc. Nikdo mu neříká Lidl,či jinak hanlivě. Občas mu kamarádi řeknou čertíku Bertíku, ale na něj to sedí,tak za hanlivé nepovažuji 😉

ivkasolavova
21. čer 2024

Lidi dokážou být zlý , bohužel s tím mám zkušenost že jedna hodně blízká osoba v rodině kvůli jménu nemá syna ráda ☹ A to má se jmenuje Pavel není to nic neobvykleho

gruyerre
21. čer 2024

@vendulaaaha jméno je moc hezký, když se tobě i manželovi líbí, tak vůbec nic už neřešte. Vaše rodina je s prominutím hloupá, mají kecy jak mentálně zaostalí. A pro příště už víte, že jméno se zásadně předem nemá říkat, ušetříte si spoustu mrzutostí 🙂

rosalindamelinda
21. čer 2024

Souhlasím s negativními názory, tohle jméno nedávat 🙏
Taky mě hned napadl Albert jako obchod, supermarket a hypermarket... Děti jsou fakt kruté a budou si z něj dělat srandu. Pracuji ve školství a znám to.
Jeden chlapeček se třeba jmenoval Bartoloměj, tak to byl furt sígr Bárt ze Simpsonových, což možná není ještě tak hrozné. Dorian, obraz Doriana Graye.
U syna ve škole je Denis a ten to má asi nejhorší, protože mu říkají Denis penis ☹

korin
21. čer 2024

Důležité je, že vy jste nadšení, a zbytek vážne neřešte 🙂 Kamarádka je Jitka a "milí" spolužáci jí říkali Hirošima. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

kosopemi
21. čer 2024

Alberta mame v rodine. Je to pekne jmeno. A nikdo se mu za nej zatim nesmal. Sem tam nekoho napadne neco zertovneho, ale neco jde snad vymyslet na kazde jmeno.

exbordelar
21. čer 2024

Jmeno Albert se mi libi moc! Mozna proto, ze ho maji/meli sami sympaticti chlapici:
- Albert Einstein
- Albert Cuba
- Albert Cerny
- Albert ze S tebou me bavi svet (Julius Satinsky)
- Albert - muj kamarad
Je to zajimave jmeno a pribuzni si akorat honi mindraky 😉
To by se clovek nesmel jmenovat nijak, protoze vzdycky se najde moznost, jak jakekoliv jmeno zesmesnit. Na blbecky clovek bude narazet holt cely zivot 😀 A kdyz si nesmlsnou na jmene, tak to bude zas neco jinyho, s cim budou otravovat. Je dobry se proti nim obrnit i tak 🙂

sigyn
21. čer 2024

Asi by záleželo na příjmení. Kdyby to byl třeba Albert Zdražil nebo Albert Nový, tak by to bylo na pováženou, ale jinak je to jedno.

veru908
21. čer 2024

Ahoj, máme syna Alberta, vybraného jsme ho měli s manželem už asi v 9tt, nikdo z rodiny se tak nejmenuje, ale v lázních s námi byla maminka a měla Edíka a Bertíka a tak hezky na ne vždy volala 🥰 pak asi dva týdny před termínem přišel manžel s tím, že musíme vymyslet jiné jméno, že mu kolegové řekli, že kdyby oni měli ve třídě Alberta, tak by se mu kvůli toho smáli. 🤦🤦 Každopádně jsme zase projeli kalendář a na jiné jméno jsme nepřišli a pak jsme se rozhodli, že kdo se bude chtít posmívat, stejně si něco najde (boty, brýle apod) Syn bude mít 7 a od dětí zatím žádné posměšky na své jméno neslyšel 🙏 akorát my po jeho narození.. že je to dědic hypermarketu a že jsme ho rovnou mohli pojmenovat Tesco 🤦 mě tohle děsně mrzí a nechápu to, bohužel, lidí umí být zlí.. každopádně dokud byl miminko, převážně jsme používali Bertík, teď nejčastěji voláme Albi 😊 ale třeba na tréninku mu říkají Berťas. On je v pohodě s každým tvarem svého jména 🥰 takže občas mu řeknu i Bertolde nebo Albatros 😁😁

veru908
21. čer 2024

Joo každopádně první syn je Viktor a taky se najdou dospělí, kteří si neodpustí: "ty máš ale péro Viki" ze Sněženek

exbordelar
21. čer 2024

@veru908 no, blbeckove proste, co na to rict 🙄😅

keyblaza
21. čer 2024

Každý si má vybrat jméno dítěte, které se mu líbí a nenechat si do toho kecat. Za chvíli se nám narodí druhý syn a bude se jmenovat Filip a taky se to části našeho pribuzenstva nelíbí 🙂🙂

ira82_ra
21. čer 2024

Ahoj, mě by tedy nenapadl ani kapr, ani Lidl🙄. Jméno je boží, líbí se mi moc. Kamarádka dala synovi a nevím o tom, že by mělo okolí nějaký problém.

vendulaaaha
autor
21. čer 2024

@martulka6188 Adriana super jmeno

vendulaaaha
autor
21. čer 2024

@gruyerre svata pravda.

vendulaaaha
autor
21. čer 2024

@keyblaza princ Filip, krasny jmeno 👌🏻

vendulaaaha
autor
21. čer 2024

@rosalindamelinda ja znam jednoho kluka Janise (tatinek Ital) a ten to Janis-penis opakoval zamerne asi 1000x a dost si v tom lebedil 😆

vendulaaaha
autor
21. čer 2024

@veru908 tak Albatros je top, pisu si 😄. Taky se mi libi, ze na to, ze ma to jmeno 2 slabiky, je neskutecne tvarne a ty zkratky jsou krasne

mysh_me
21. čer 2024

Vybrane jmeno zasadne nikomu nerikat! 😀 pravidlo cislo jedna.
Jako vazne, dokud jsi tehotna a reknes nekomu jmeno, tak vzdycky, uplne vzdycky na nej dostanes bidu. A je uplne jedno co to je za jmeno. Bud bude zastarale, nemoderni, nebo naopak to je ted kazdej druhej, to jich bude ve tride pet, nebo je to jak jmeno pro psa/kocku/kone, nebo se na to da vymyslet nejaka urazka ci nadavka, nebo moje oblibena reakce “joo jednoho xyz jsem znal a to ti byl uplnej debil” 🤦🏻‍♀️😅 v okamziku, kdy se dite narodi a jmeno dostane, vsichni budou najednou vas vyber chvalit, nebo aspon mlcet. Ale ty vyse uvedene komentare si odpusti a nebudete je muset poslouchat 😉 nenech se otravit a vyberte jmeno, ktere je pro vas to spravne a nejlepsi 🫶

veronicka89
21. čer 2024

Nikomu nerikat jméno předem, pokud člověku blby kecy nejsou uplbe šumak !

😀 Albert je super ;)

Vůbec bych se kecama netrapila ...

lucifux
21. čer 2024

@vendulaaaha kamarádka má Bertíka, je ještě malý, takže ještě sám moc neví. Za mě, je to krásné jméno. Já mám třeba Artura, do narození, do konce do doby, než jsme přijeli z porodnice, jsme to jméno nikomu neprozradili, právě pro to, že jsme nechtěli poslouchat, že jsme vybrali špatné jméno.

veronicka89
21. čer 2024

@lucifux Artur je taky supr.

Můj děda to ma jako přezdívku od mládí 😍 pseudonym ( fotograf)
Pojmenovali jsme tak aspon morče😅k nám se to jméno nehodí

veronicka89
21. čer 2024

Já bych se na jméno co se mi libi nikoho stejně nikdy neptala...ani v rodině ani tady v diskuzi...

Jetolik jmen co bych nedala ptz se mi nelibi a lidi to normálně dávají....
A pak naopak jména co jsou supr a půlce konika by se taky nelíbilo...

vendulaaaha
autor
21. čer 2024

@veronicka89 to je jasny, 100 lidi, 100 chuti… Ja spis chtela vedet, jak se jim to jmeno nosi, jestli stejnym smerem, jako mi pribuzni, nepremysli vic lidi…

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru