Jména s hodně variantami oslovení. Máte tip?

teydea
15. říj 2020

Ahoj, poradíte prosím, inspirujete? Hledám jména (holčičí i klučičí), která mají hodně možností oslovení a hlavně mají nějakou "střední" variantu (ani ne moc tvrdou, ani ne moc zdrobnělou). Líbí se mi např. Vojtěch-Vojta-Vojtíšek, Daniel-Dan-Daneček, Tereza–Terka–Terezka, Veronika-Verča-Verunka. Kvůli výskytu v rodině ale zrovna tahle jména nemůžeme dát. Nějaký další tip, prosím? 🙂

endy85
15. říj 2020

@teydea u holky mě napadá Barunka - Bára, Barča, Barbora....(máme jednu doma 😁)

hanyzka11
15. říj 2020

@teydea Najdeš jich dost. Teda hlavně u těch českých to jde hezky zdrobňovat. Jen co mě v rychlosti napadá:
Jan-Jenda-Janek-Jeník-Jeníček-Honza-Honzík-Honzíček
Josef-Josifek-Jožka-Jožánek-Pepa-Pepík-Pepíček
Jiří-Jirka-Jiřík-Jiříček
Jaroslav-Jarda-Jarek-Jareček (podobně Miroslav, Svatoslav, Stanislav)
Monika - Monča-Monička
Valerie-Valča-Valda-Valinka
Alžběta - Bětka- Alžbětka- Betuška
Fakt je takových jmen hodně 🙂

lenatko91
15. říj 2020

My máme Viktorii - Viki, Vikča, Vikinka, Vikuška, Viktorka, Vikinečka, Viktorinka...

tervi
15. říj 2020

@teydea Jiří - Jirka - Jířánek (Jiříček), Nikola - Nikča - Nikolka, Elen - Elí - Elenka, Kateřina - Kačka - Kačenka,

misamisenka
15. říj 2020

Jména všech našich dětí - Berenika (Berda, Berča, Berunka, Beruška, Berenička, Beri, Beru, klidně pak i Nika), Eduard (Eda, Edík, Edíček, Edoš, Eďula), Magdaléna (my ji máme ale jenoḿ krátce jako Magdu)(Magda, Majda, Magdička, Majďulka)

shakira007
15. říj 2020

Ben, Vincent, Anna, Krystina.

tercula
15. říj 2020

Nela-Nelča-Neli-Nelinka 🙂 tu mám já ♥

klokanka31
15. říj 2020

@teydea Barbora, Mikuláš (Miky), Emily (Ema, Emilka)

adinka19
15. říj 2020

@teydea Magdalena, Majda, Majduska, Madlenka, Magdalenka, Maja, Madlen, Magda...

any2any
15. říj 2020

Jeje, tech je. 🙂 Za nas treba Klara (Klarka, Klarinka, Klarafuňa... 😀 ), Nebo Kristyna (Kristynka, Tynka, Kiki...)

ito
15. říj 2020

Mam Viléma-Vilda, Vilďa, Vildík, Vilík, Vilémek, Viloušek

roni2017
15. říj 2020

Marie - Mařenka, Maruška, Mařka, Maři, Máša, Mášenka, Majka, Mája, Maruš, Máňa, Mánička, Manči,...

mimi1004
15. říj 2020

My máme Dominiku. Dominika - Dominka (tak ji říkáme doma) - Dominička (tak ji oslovují ve školce) 🙂

barulina
15. říj 2020

Ja mam Magdalénku a krasne jmeno. Ja jsem Barbora a taky plno variant. Syna mam Marka Josefa. Marek, Marecek, Mara, jinak Michaela, Katerina, Petra, Richard, Vaclav

ondul
15. říj 2020

Jeste nezaznel Antonin. Antoninek, Antos, Tonik, Tonda, Tonicek, Tonousek, Tonanek

eliska_f
15. říj 2020

Jakub (Kuba, Jakoubek)
Michal/Michael (Míša, Miky, Michálek)
Tomáš (Tom, Tomášek)
Miroslav (Mirek, Mirecek)
Tobiáš (Tobi, Tobiášek)
Matěj (Matýsek, Mates, Maťa)
Ondřej (Ondra, Ondrásek)
Stanislav (Standa, Stanicek)
Zdislava (Zdiska, Díďa, Slávka, zdisenka)
Lenka (Léňa, Lenicka)
Jitka (Jíťa, Jituska)
Karolína (Kája, Karolinka)
Pavlina (paja, Pavlínka)
Marie ( Maja, Maruška, Máří)
- toho je spousta, my vybírali z toho co se nám líbilo tak, aby to nebylo blízko narození prcka 🙂

teydea
autor
15. říj 2020

Moc děkuju všem! Některé varianty mě vůbec nenapadly, tak jsem ráda, že to tady vidím. 🙂

korin
15. říj 2020

Alena, Ála, Ája, Alík, Alenka; Radka, Rady, Ráďa, Radečka, Raděnka...

daasqua
15. říj 2020

Ono se dá najít u většiny jmen hodně variant... máme třeba Danielu - Danielka, Danuška, Dája, Danulka, Dájenka, Danča, Dana, Danka, Ela, Elka, Danny... U klučičích je toho možná méně než u holek, přece jen to jsou "drsní chlapi" 🙂

elara
15. říj 2020

@misamisenka a když Beri zlobí tak je to Berenijáš

20190418
15. říj 2020

Zuzana - Zuzka - Zuzanka...moje jméno. Líbí se mi, že je na celém světě srozumitelné a zároveň neobvyklé, protože ho všichni znají s dvěma S 🙂

kolka357
15. říj 2020

@teydea jsem Nikola a přijde mi, že zrovna moje jméno má hodně možných variant - Niky, Nikča, Nikolka... když jsem byla malá, tak mi říkali doma i Nikýsku a dá se oslovovat i jen jako Nikol

misamisenka
15. říj 2020

@elara U náš třeba i Beruna nebo Berunďák 🙂

sajul
15. říj 2020

Mám Vojtěcha. A pak mám Václava - Vašek, Vašík, Váša, Vašíček, říkám mu i Venoušku, Vendíku.

heliante
15. říj 2020

Hana, Johana, Zuzana, Simona, Ivana... napadají mě samé holčičí. Taky jsem vybírala jména podle stejného klíče🙂

denisahlavicova
16. říj 2020

Máme doma Amálii a říkáme ji Amalka, Amuš, Ami, někdy Lia

ivis_b
16. říj 2020

My máme Kateřinu a líbila se mi právě variabilita toho jména - Kateřina, Kačenka, Kačka, Kačí, Kačul, Káťa, Katka, Kačulka... Plus jsme teda chtěli normální české jméno, ale zase ne něco úplně tak extrémně častého (aktuálně populárního) jako jsou teď třeba Aničky, Adélky, Elišky, aby jich pak ve škole ve třídě nebylo pět.

95newmommy2020
17. říj 2020

Franklin- Frank, Frankie, Frenny.
Damian. Dami, Damik, Damianek.
Alexis- Ála, Alex, Saša,
Lorelai-Lory, Lolca, Loly

cikitkapb
17. říj 2020

Lenka (Léňa, Lenča, Leňule, Lenička), Roman (Romča, Romek, Romíšek, Romík, Romínek), Hana (Hanča, Hanka, Hančí), Viktorie (Viki, Vikča, Vikouš, Vikinka, Vikuňa), Tobiáš (Tobík, Tobiášek, Tobajs, Tobeš). Takovejch jmen najdeš spoustu. 🤷🏻‍♀️

jane46
17. říj 2020

Václav - Vašík, Venda, Venouš, Venoušek, Vašek, Vašula...
Barbora - Bára, Baruška, Barborka, Barunka, Barča...
To jsou nasi dva 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru