Jména pro miminko😄. Jaká vás napadají?

7. srp 2024

Zdravím, máme doma dilema😄 čekáme miminko, které má být ASI chlapeček.. přemýšleli jsme doma nad jmény.. raději i pro holčičku i pro chlapečka🙂 doma už máme Beátku🙂 měli jsme vymyšlené pro holčičku Sofie (to se nám oběma hned moc líbilo) ale mě se to nějak přestalo líbit, když jsem zjistila, že je to 4. nejpoužívanější jméno za poslední 3 roky🫣
No a pro chlapečka jsme se hned napoprvé shodli na Matyášovi (teď s odstupem pár týdnů na něj mám vlastně stejný pohled jak na tu Sofii) nebo teda ještě Samuel..

Přítel by rád nějaké typické české jméno (Zdeněk, František, Pepa😄) ale to se mi úplně příčí😄 mám ráda jména, která jsou normálně v českém kalendáři, ale neslyšíte je na každém druhém rohu, třeba jako právě ta Beátka🙂

Jaká jména vás napadají?🙂

Jo a příjmení bude “Grézl/Grézlová”🙂

mabs
7. srp 2024

Matyášů, Matějů a Matiasů je všude spousta. Všichni jsou Maty 🙈 Nebrat.
Co třeba Daniel? Líbí se mi Oliver, ale kvůli domácím variantám jsme ho nakonec nedali.
Kamarádky mají Oskara, Mikuláše a Jana.

sigyn
7. srp 2024

Tak zrovna o Matyáše a Samuely dneska zakopnete na každém rohu. Každou chvíli slyším, jak na dítě volají "Matty!" "Sebíku!". Zdeňka a Pepu jsme mezi dětmi zatím neviděli žádného (Franty 2x). Jinak dětem jsme taky dali tradiční česká jména (mezi TOP 15) a ještě jsme na žádného jmenovce mezi dětmi nenarazili. Ono to tak bývá, že když všichni chtějí být za každou cenu "originální", tak to dopadne přesně opačně..

autor
7. srp 2024

@sigyn když mě se prostě ty obyčejný jména nelíbí🙈

autor
7. srp 2024

@mabs Daniel je fajn, ale z mé strany máme v blízké rodině dva a z partnerové taky dva.. takže by byl pátý😄

calvac
7. srp 2024

My máme kolem sebe Tonika, Filipa, Jindru, Kryštofa, Štěpána, Denise.... Jen pro inspiraci.

calvac
7. srp 2024

Zapomněla jsem na Alana a Fabiána.

autor
7. srp 2024

@sigyn já ani nepotřebuju být nemají extra originální, však ani ta Beátka nebyla bůhví jak originální🙂 spíš nechci aby to dopadlo tak, že půlden do školky a bude tam mít 5 jmenovců😄 což by jak u Matyáše, i Sofie i toho Samuela tak nejspíš bylo no😄

lauriak
7. srp 2024

Mne se libi k Beatke Benjamin. Kdyz bych vybirala pro kluka ja tak se mi libi Teodor, Albert, Alfred, Jonáš nebo Vincent.

mabs
7. srp 2024

Jé, tak to je škoda. Co Filip nebo Adam?

sigyn
7. srp 2024

Za mě byl výběr jména pro kluka horší než pro holku, protože normálních jmen, která jsou zároveň i pěkná, je pro kluky vážně málo. (Anglická bych vybrala hned jak nic).
Co třeba: Alex, Štěpán, Gabriel, Vít, Šimon, Patrik, Maxmilián (Max), Leoš, Kristián, Felix... celkem normální jména, ale ne tolik běžná.

kacka1994
7. srp 2024

Me se k Beatce libi Patrik 🙂 z tech co nezaznelo 🙂

uzivatelkapetra
7. srp 2024

Máme Karla a Kateřinu a nikde zatím žádné jmenovce nemáme (vlastně ve školce je ještě jeden Karlík, mladší) a přitom tak krásné jména. Kdyby byla dcera kluk, byla vy Antonín nebo Filip(teda mě se Filip moc líbí, ale zase je to můj nadřízený, tak by to bylo divné 😁)

eldoradoh
7. srp 2024

Patrik ;)

swan42
7. srp 2024

Hlasuju pro Felixe.
Nebo jeste Vendelín, Jeroným, Radek... Silvestr?
Vsechny neobykle, ale i ceske

autor
7. srp 2024

@kacka1994 jooo, toho jsem chtěla úplně jako prvního a i jsem to měla na dceru kdyby byla chlapeček😄 ale chlap je hooodně těžce proti🫣

jeyre
7. srp 2024

K příjmení by se asi spíš hodilo něco měkčího...co třeba Tadeáš, Tobiáš, Lukáš, Šimon, Antonín? S tím Matyášem je to těžké...dcera má ve třídě tři a to dva jsou Mathiasové 😁

izz76
7. srp 2024

Mě se Samuel líbí👍🏻 z klasických jmen bych vybrala třeba Lukáš,Adam,Michal,Richard,Filip,David.

reeeza
7. srp 2024

Artur Grézl je hezký, Kryštof Grézl, Štěpán Grézl, Ondřej Grézl, Jonáš Grézl,
Jonatán Grézl, Vilém Grézl, ale ty jsou hodně atypický už

Josefína Grézlová, Agáta Grézlová, Emílie Grézlová, Apolena Grézlová, Hedvika Grézlová, Justýna Grézlová, Marta Grézlová

antoinet
7. srp 2024

Doporučuju mrknout na nasejmena.cz a vyřadit prvních 10 z aktuálního žebříčku. Vypadne Matyáš, Eliáš, Samuel, Sebastian, pak klasický Jakub či Jan a zbydou desítky jmen, která nemusí být out, ale nebudou všude.

mabs
7. srp 2024

@reeeza Artur Grézl? Zkusila jsi to vyslovit? To je strašný jazykolam.

zmrzlinka
7. srp 2024

Mne se líbí Jan,Marek,Ondřej,Vít,Jáchym,Mikuláš,Tobiáš,Tomáš nebo Dominik.

safulik
7. srp 2024

Pro chlapečka máme namyšlené buď Mikuláš nebo Matěj, a na holčičku máme Miriam ☺️

ivkasolavova
7. srp 2024

Mám doma Pavlíčka těch taky moc není ,a holčičí je hezká Adélka

kacka1994
7. srp 2024

My mame Daniela a druheho mame Radima 🙂 Ja jsem chtela pro treti jmeno Sebastian, Patrik, nebo Vilem, ale nakonec kompromis byl Jakub. Ale mame holku nastesti, tam jsme se shodli 🙂

linusha
7. srp 2024

Mě se líbí Marek, Filip a Roman. K vašemu příjmení bych si dokázala představit Benedikt, Dominik. V mém okolí je asi 6x Matyáš, 3* Sebastian, 2* Matthew, 2* Oliver, 2* Theodor a 2* Samuel všechno děti do 6 let.
U holčičky bych šla třeba do Emy, Elly, Antonie, Terezie, Šarloty.

pilzzee
7. srp 2024

Tos uplne trefila. Sofii a Mat- jmen je ted vsude plno a ty klasicky cesky jsou otresny. Ja jsem pro kluka chtela Viliam. Holku mame Silvii a zboznuju to jmeno uplne nejvic a jinou neznam.

pilzzee
7. srp 2024

@linusha Filip a Roman je super 👍

dota11
7. srp 2024

My máme doma Filipa a Damiana. A teď třetí, pokud bude kluk, vůbec netušíme jaké dáme 🤷🏼‍♀️😁

reeeza
7. srp 2024

@mabs nezkusila, až teď 😂😂

linusha
7. srp 2024

@pilzzee já vím 😊 když se moji kolegové v práci sázeli jak se bude moje dítě jmenovat (nevěděli že budeme mít holčičku) tak měli Filipa jako jeden z tipů a na něj padlo i celkem dost sázek 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru