Je možné Rh negativní matka a otec pozitivní?

27. led 2023

Ahoj, chci se zeptat, je možné toto? Manžel je ze 4 dětí, matka Rh negativ, otec Rh pozitiv, všechny 4 děti jsou prý Rh negativ po otci.....my máme s manželem dceru, ta je pozitiv po mně....teď jsem těhotná a v pondělí mám jít na očkování (imunizaci), nikto mi ale nebral žádné protilátky a nejraději bych si očkování nenechala jen tak preventivné dávat, u dceri jem dostala a zbytečně....zaráží mě, že by ani jedno dítě od tchánů nemělo Rh negativ po matce a naše hnedka první ji má...není možné že by muj manžel byl také pozitiv? na ktev jít nestíhá, očko mám už v pondělí

pipi_puncocha
27. led 2023

Nemáš to napsané špatně? Ta imunizace se dává jen u Rh negativní matky. Právě v případě, že matka je minus a otec plus. Ne naopak.

hezz17
27. led 2023

Je to cele zamotane. Otec rh pozit sle deti po otci negat 😵‍💫
A inunizace se dva jak se pise jen negativnim matkam.

klokanka31
27. led 2023

Máš to popletené, a injekce se opravdu dává jen matkám s Rh-

kristyn86
27. led 2023

Je to tak,jak pise @pipi_puncocha . Ty sama bys musela byt Rh-. Aby se braly protilatky 😀 Otec ditete nikoho nezajima,stejne muze byt nejisty,neznamy-s nadsazkou samozrejme 😀

krisstina93
27. led 2023

Když ty jsi pozitivní, tak na žádné protilátky nejdes, to bys šla jen, kdybys byla negativní a muž pozitivní.

klokanka31
27. led 2023

@krisstina93 Krev otce nikoho nezajímá.

autor
27. led 2023

spala jsem v noci 4 hodiny, takže jsem to teda koukám pekne pomotala, jdu to opravit

autor
27. led 2023

Ahoj, chci se zeptat, je možné toto? Manžel je ze 4 dětí, matka Rh negativ, otec Rh pozitiv, všechny 4 děti jsou prý Rh pozitiv po otci.....my máme s manželem dceru, ta je negativ po mně....teď jsem těhotná a v pondělí mám jít na očkování (imunizaci), nikto mi ale nebral žádné protilátky a nejraději bych si očkování nenechala jen tak preventivné dávat, u dceri jem dostala a zbytečně....zaráží mě, že by ani jedno dítě od tchánů nemělo Rh negativ po matce a naše hnedka první ji má...není možné že by muj manžel byl také negativ? na ktev jít nestíhá, očko mám už v pondělí....OPRAVENÉ

nikkigingerbread
27. led 2023

ja jsem Rh- a protilatky jsem dostala, nevedeli jsme jaky Rh ma otec. nakonec partner po nejakem vysetreni prisel s tim ze je tez Rh- .. takze jsem dostala pichanec zbytecne, a dr se jen zasmala ze skoda, ze se taky mihl nechat vysetrit driv. ale uprimne mi to bylo uplne fuk, neprijde mi to jako nejaky big deal 🤷🏼‍♀️

hezz17
27. led 2023

Ano v tomto pripade je rh imunizace naprosto na miste a v poradku.

autor
27. led 2023

@klokanka31 @krisstina93 kristyn86 @hezz17 @pipi_puncocha holky sorry, mále jsem spala, celé jsem to přepsala v příspevku níže

hezz17
27. led 2023

I kdyby byl manzel negativni tak ti imunizaci nedaji jen po podepsani negativniho reverzu. Protoze otec je vzdy nejsity at si kazdy rika co chce.

autor
27. led 2023

@hezz17 jako vím že se to neřeší Rh otce, ale já to docela řeším, jelikož vím, kto je otcem mého dítěte :D

autor
27. led 2023

@hezz17 a kupodivu je to můj manžel :D

autor
27. led 2023

nemá někdo ale zkušenosti, že by se očko dávalo jen při nameření protilátek? anebo to takhle nefunguje?

hezz17
27. led 2023

Ja to vubec nerozporuju 😀 nemyslim to ve zlym. Ale dovedes si predstvait, kolik je zenskych co nevi/ zatloukaji, presvedcuji chlapa ze dite je jeho…

autor
27. led 2023

@hezz17 však jasný, doktory uplne chápu

hezz17
27. led 2023

Hele driv se davala injekce az ponporodu-do 48h, podle Rh ditete. Pak se to menilo ze uz za tehotenstvi, ale duvod ty zmeny nevim. Nejaky opodstatneni to ale asi melo.

anita003
27. led 2023

Já třeba dostala injekci až po porodu. Ani u 2. dítěte jsem nedostala v těhotenství. Asi každý lékař má jinou praxi.

cloo
27. led 2023

Už jsem slyšela (a nebo jsem to četla v nějaké odborné litaratuře), že někteří dr. injekce v těhotenství nedávají a nechávají to až po porodu, kdy se zjistí skupina dítěte. Tak se zkus zeptat.
Ale za mě, bych to neřešila. Já ji sice dostala po prvním 2x, a u druhého mi stejně vyšly špatně protilátky. A pak je tam furt ta černá myšlenka, co když se něco pokazí, každý kontrolní odběr čekáš, jak dopadne, abys nemusela jít rodit předčasně, po porodu, aby dítě nemělo vážnou žloutenku a další věci by se zase dál mohly nabalovat, zbytečné myšlenky 🙂 . Naštěstí bylo vše v pořádku, jen mě nenechal doktor přenášet a šla jsem hned v termínu na vyvolání. A po dvou letech je stále mám.
@hezz17 Nevím, kdy dřív. Ještě ve 2018 mi dávala dr v těhotenství a druhou jsem dostala po porodu.

pipi_puncocha
27. led 2023

Jo, tak už to chápu, no, můj gynekolog mi v těhotenství nic nedával (jsem taky Rh-, manžel Rh+), po porodu se vyšetřilo, co je syn, je Rh+, tak jsem dostala injekci až v porodnici, musí se dát do 48h po porodu. V druhém těhotenství jsem změnila gynekologa a dostala jsem automaticky nějaký ten 28tt těhotenství (teď nevím přesně).

hezz17
27. led 2023

@cloo minimalne od 2016 se dava v tehotenstvi 😀 konkretne bych lhala

klokanka31
27. led 2023

Já dostala injekci v nemocnici po mimoděložním (druhý den po operaci), s tím že až budu znova těhotná, tak se nebude nic řešit. A nedostala jsem opravdu žádnou jinou injekci ani v těhotenství, ani po porodu. Ani se u malé nezjišťovala krevní skupina...

nikkigingerbread
27. led 2023

@klokanka31 nezjistovali male krevni skupinu? u nas teda hned a ma to napsane v propousteci zprave a v ockovaku

klokanka31
27. led 2023

@nikkigingerbread Ne, a když jsme se na to ptali pediatra, tak říkal že dnes se to už nezjišťuje, a pokud nás zajímá její skupina, museli bysme si to zajistit sami. Narodila se v roce 2020...

urtica
27. led 2023

Já imunizaci odmítla, ale jen proto, že jsem věděla 100%, že je otec negativní. V nemocnici mi s tím docela dělali zle...ve Tvém případě, pokud si nejste jistí, bych do toho ale šla. Opravdu ani jedno ze 4 dětí nemuselo být negativní, a to riziko poškození je u druhého dítěte větší než u prvního.

mdch91
27. led 2023

Jsem Rh negativni, v roce 2019 se protilatky predem nedavaly, syn byl pak negativni po mne (takze bych je dostala zbytecne), u druheho těhotenstvi mi z krve kontrolovali protilatky, s tim, ze nekdy behem tehotenstvi jsem mela dostat injekci, kterou jsem po dohode s lekarem odmitla. Syn byl pozitivni, z porodnice jsem odchazela 4 hodiny po porodu a uz s injekci. Pul roku po porodu mi jeste u meho lekare delali kontrolni odber.

andelka
27. led 2023

Já jsem u prvních dvou nedostala nic, protože oba jsou po mně negativní ( otec pozitivní). V těhotenství se nic neřešilo, jen 2x odběry na protilátky. Po potratu v 18 TT jsem dostala injekci automaticky. Tři měsíce na to jsem byla zase těhotná ( rok 2018) a to už se injekce dávala i v těhotenství. A další jsem dostala po porodu, nejmladší je Rh+.

hany_bany
27. led 2023

Já jsem negativ, manžel nevím. První dítě: Rh+, takže jsem dostala protilátky, ale až na základě rozboru krve dítěte. Druhé dítě Rh-, taky čekali na rozbor krve a protilátky pak nedávali. Takto mi to přijde správně. Když má matka Rh- a dítě Rh+, tak pak může být problém a měly by se dát protilátky. Mladší syn má 5 let, tak nevím, zda se za tu dobu něco změnilo...

hanyzka11
27. led 2023

Já se přiznám, že toto moc neřeším. Prostě se to doporučuje,tak si to nechám dát. Radši zbytečně, než pak plakat. Tak nějak si myslím, že jsem před 9 lety dostala dokonce 2x - v tom 28tt a pak po porodu. Dvojčata byla Rh+ a bylo mi řečeno, že už tu injekci nikdy potřebovat nebudu. Před 2 lety jsem dostala ve 28tt, že se to prostě dává při každém těhotenství. Akorát mi přišlo divný, proč to teda musím platit, když se to dávat "musí". Syn je Rh-. Teď jsem dostala opět ve 28tt,ale nic už se nedoplaci. Krve na protilátky byly negativní (brala je těsně před injekcí).
Každopádně dědičnost krevní skupiny je velice zajímavá. Máme 3 děti, ani jedno nemá skupinu po mně a každý má úplně jinou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru