Jaké jméno pro druhou dceru?

lagartija36
5. říj 2024

Ahoj, poradíte, jaké jméno by se podle vás hodilo pro holčičku k sestře Simonce? Příjmení začíná na Š a je tvrdé (obsahuje R). Samozřejmě máme nějaké tipy, ale zajímá mě i názor ostatních 🙂

felis
5. říj 2024

@lagartija36 sestřenice má k Simonce Natálku. Pak znám k Simonce Terezku a Natálku.

lv
5. říj 2024

@lagartija36 Silvinku, Silvie

pipi_puncocha
5. říj 2024

Jestli se vám líbí na stejné písmeno tak Stelinka nebo Sofinka, případně nějaké ne tak časté, měkčí jméno - Violka, Julinka, Jasmínka…

petrasipkova1
5. říj 2024

Eliška, Anna, Soňa, Ema, Lenka. Mně se líbí skoro všechna jména. 🙈❤️

amazienka
5. říj 2024

Co Sabina?

palja
5. říj 2024

@lagartija36 my máme Moničku a Simonku 🙂

pilzzee
5. říj 2024

@lv Ano!!! My mame Silvii (s -a na konci) a je to nejkrasnejsi jmeno ❤️ Simi a Silvi by bylo pekny.

pilzzee
5. říj 2024

@pipi_puncocha Toto jsou strasne casty jmena posledni dobou.

pipi_puncocha
5. říj 2024

@pilzzee Stela a Sofie ano, ale třeba tu Violku moc často neslýchám v okolí. Ani Julie za mě moc nejsou, ve školce máme jednu na tři třídy.

lagartija36
autor
5. říj 2024

@palja To je pěkná kombinace 🙂. Líbí se mi, že holky mají obě ve jméně “mon” 🙂

lagartija36
autor
5. říj 2024

@felis Taky znám sestry Simonku a Terezku 🙂. Přijde mi ale, že Terezek je hrozně moc a my bychom chtěli spíš něco méně častého.

lagartija36
autor
5. říj 2024

@pipi_puncocha Z těchto se mi nejvíc líbí Julinka, ale mám termín v prosinci a Julie má svátek taky v prosinci, tak jsme ji kvůli tomu zamítnuli.

lagartija36
autor
5. říj 2024

@amazienka To je v základním tvaru moc hezké, ale znám jednu Sabinu a ta si nechává říkat Sába, což se mi už nelíbí :-/

jaja01k
5. říj 2024

Mně by se líbila Ester, Monika, Alexandra, Adriana, Natálie.

palja
5. říj 2024

@lagartija36 jj, když byly malé tak si říkaly Mona Monka 😄😄 dá se to použít jak pro Moniku tak pro Simonu 🙂 ta starší právě říkala místo Simonka jen Monka až pak se naučila to delší slovo

lagartija36
autor
5. říj 2024

@jaja01k Adriana je za mě TOP jméno, ale chlap se bohužel brání všem jménům s písmenem r. Tím se ten výběr celkem dost zužuje 🤨

similenka
5. říj 2024

@lagartija36 Nedávala bych na strejne písmeno ani jména podobná. Dost se to plete a nevidím v tom smysl. Dala bych jakékoli jméno a podle tatínka tedy bez R.
např. Monika, Dominika, Klaudie, Lucie, Nina, Beata, Diana, Hanka, Zuzana, Vanda, Denisa, Kamila, Alena, Jolana, Justyna, Adéla, Aneta, Magda, Lea.

juliavolna
5. říj 2024
zmrzlinka
6. říj 2024

K Simonce by se líbila Nikolka.

nikoulinka
6. říj 2024

Z toho, co tady nezaznělo, by se mně osobně líbila ještě Vendulka/Vendy

tulipdona
6. říj 2024

Dala bych Moniku

krtikkrtovaty
6. říj 2024

@lagartija36 A proč se brání manžel R? Když už ho máte v příjmení je to jedno, když by ráčkovala nebo ho neuměla vyslovit (My máme taky R v příjmení, i když mi úplně tvrdé to příjmení vyloženě nepřijde) a máme Šarlota a Silvie. Vybrat druhé jméno byl teda taky oříšek. ☺️ Chtěla jsem Gabriela, ale ta se mi nelíbila významově a numerologicky a Valerie nechtěl manžel a nakonec jsme se shodli na jeho návrhu Silvie, tak jako já navrhla první a jemu se to na první dobrou líbilo. Významově jsou to Královna a Lesní žínka a řekla bych, že i to se vcelku trefilo. 😅

heliante
6. říj 2024

My máme Simonku a Zuzanku. A v příjmení taky r.

dekubo
6. říj 2024

Mám doma Zuzanku a Stelinku a každým dnem se nám má narodit Nina... všechny tři jména mi k Simonce sedí 😊

plamenek
6. říj 2024

@lagartija36 Sestřenky jsou Simonka a Zuzanka 😉

lagartija36
autor
6. říj 2024

@similenka Díky, mám stejný názor 🙂. Většina z těch jmen, co jsi jmenovala, se mi líbí a jedno z nich pravděpodobně miminku dáme.

dendy88
6. říj 2024

@lagartija36 my máme Nikolku a Lucinku , třetího máme kluka ,ale kdyby se narodil jako holčička tak je Simonka.

lagartija36
autor
6. říj 2024

@dendy88 Nikolka je hezké, ale v okolí se nám jich sešlo hned několik, i v širší rodině máme jednu. A Lucie jsem já 🙂

xxxmarket
6. říj 2024

Klaudie, Sára, Markétka, Stela, Meda, Evelína, Mariánka, Eva, Ivanka, Zuzanka,Dominika, Linda?? 🙂

mabs
6. říj 2024

Daniela

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru