Hubené holky v těhotenství hodně přibírají - pravda?

shannondrake
2. kvě 2016

Chtěla jsem se zeptat, co je pravda na tom, že hubené holky v těhotenství hodně přibírají? Mám 48 kg na 165 cm. Nedržím žádné diety, jím spíše zdravě + trochu toho pohyhu. Tak trochu se děsím velkého přibrání ne jen kvůli postavě ale i bolestem z důsledku velkého nabrání. Známá je hubená a přibrala do 10 kg a říkala že když nebudu žrát jak prokoplá a budu se maličko hlídat tak se nemusim bát. Máte zkušenosti?

sisstin
2. kvě 2016

Ja 49 kg, u prvniho tehu 17 a ted 15. Od 4 m od porodu mam zas 49 😉

zazana81
2. kvě 2016

Moje maximum v těhotenství bylo 58 kg při normální váze 52 kg ... takže no stress. Tipuju, že budeš jako oteklá žížala. Zachováš si kromě bříška svojí normální postavu.

sisstin
2. kvě 2016

Ja teda mela silnejsi ruce a stehna plus obri bricho, ale slo to dolu rychle a mam zas svoji postavu. Obe jsem rodila s 66 kg 😎

sisstin
2. kvě 2016

14 dni pred porodem a 3m po...

verka4d
2. kvě 2016

Já původně 48kg a 160cm. První těhotenství jsem přibrala 12kg a je fakt,že jsem měla zadek samé strije. Po porodu jsem do tří měsíců měla svou původní váhu. Druhé těhu opět 12kg a pak zas svoji váhu. Třetí jen 3kg a po porodu jsem byla ještě hubenější než před. No a konečně napočtvrté jsem přibrala jen 2kg,nebylo to na mě vůbec vidět,břicho skoro žádné. Teď je nejstaršímu 14 a já vážím 55kg,takže pohoda 😎 Jsou to opravdu jen nějaké fámy a pak,stejně to máme každá jinak,to se dopředu tak nedá říct ani moc odhadnout,ale určitě žádný strach 😉

seb
2. kvě 2016

já přibrala v těhu 9 kg a hned po porodu vše bylo pryč, zvětšilo se mi jen břicho a prsa ;)

maxinkaa
2. kvě 2016

Začínala jsem na 57kg a šla jsem rodit s 62kg, takže u každé to je jinak 😉

sisstin
2. kvě 2016

Taky si myslim, ze je to undividualni. Kamoska pribrala 20 kg a hubena byla furt. Ja u prvniho zrala desne, pohyb nula a u druhyho normalne, pohybu hodne a pribrala jsem jen o 2kg min nez s prvnim. Na mne je treba tehu videt okamzite, mam bricho uz treba v 8tt. A znam hubeny holky, ktery pred porodem vypadaji na 3. mesic.

obyvatelka
2. kvě 2016

já ti nevím, končím třetí měsíc a nepřibrala jsem ani deko 🙂 a to už nezvracím a někdy žeru jako najatá 😀 na výšku 170 cm vážím 56 kilo, tak jsem zvědavá, kolik to půjde nahoru 🙂

sisstin
2. kvě 2016

Jo a z velikosti 34 jsem nakynula na 36, urcite jsem to nemela jen v brichu.

monikagurthova
2. kvě 2016

Ja na 182 cm 60 kilo přibrala jsem 17 kilo většinou voda a dneska 4 týdny po porodu mam 62 kilo.

monikagurthova
2. kvě 2016

Jo a když jsem rodila vypadala jsem na 5 měsíc

soyevita
2. kvě 2016

@shannondrake Já jsem vždy vážila 49kg,měřím 164cm.V prvním těhotenství jsem přibrala 25kg,ve druhém 22kg ve třetím 20kg.Teď si myslím,že to taky těch 20kg bude.Jim normálně,žádné přejídání a váha stejně letí rychle nahoru a nic s tím nenadělám.
Všechny kila jsem většinou zhubla,až jsem ukončila kojení.Žádné strie nemám a břicho krásné pevné i bez cvičení.Uvidíme teď,jak dopadnu 😉
Je to hrozně idividuální.Někdo nepřibírá a někdo až moc 😉

betelgeuzz
2. kvě 2016

Nemyslím si, že by v tom byla nějaká souvislost. Moje váha před těhotenstvím 45 kg při 156 cm, v prvním těhotenství 12 kg, v druhém 16. přibrala jsem teda i na stehnech a zadek, nebylo to jen břicho. Ale myslím, že je to strašně individuální.

andreaandrejka
2. kvě 2016

Tak já nevím, určitě to ještě přijde, ale začala jsem 4. měsíc a nahoře zatím jen 1 kilo 🙂 Mám 160cm a 53kg.

kika_21
2. kvě 2016

Asi jedině kdyby ta hubená byla jen třeba o 3 jablkách a hlávkovém salátu, tak by si potom tělo samo řeklo o normální jídlo-měla by prostě hlad.Píšeš, že jíš zdravě, tak asi ne tak, jak jsem napsala. tudíš se nemáš čeho bát-pokračuj i v těhotenství v rozumné stravě a rozumném pohybu. 🙂@shannondrake

ccudlik
2. kvě 2016

je to individuální. každá to má jinak a hlavně je rozdíl mezi prvním a druhým těhu - tedy u mě ano.
mám 170/55 - u první jsem přibrala 10 kg. vše shodila. nyní jsem v 19tt a mám nahoře už 5 kg. u první mi břicho bylo vidět až v 5 měsíci. nyní u druhého (bude to kluk) břicho mi začalo růst dříve, než jsem zjistila, že jsem těhotná. myslela jsem si, že jsem nafouklá a běžela do lékárny pro espumisan.. za měsíc mi začalo být blbě (nezvracela jsem ani u prvního) , ale taková ta kocovina 24 hodin. udělala si z legrace test a on byl pozitivní a já čuměla jak vejr...
bojím se kolik přiberu, protože toto druhé těhu je úplně jiné než první a hlavně dcera má 4 roky, takže práce, školka, hřiště, vaření... jsem totální k.o. večer...

kalo
2. kvě 2016

Podle mě je to spíš na těch štíhlých jen víc vidět, když mají pak 20kg +. Ale také myslím, že rychle a snadněji vše po porodu zhubnou, protože jsou zvyklé se hýbat a mají v pořádku metabolismus

mmmk
2. kvě 2016

Prvni dve tehotenstvi jsem zacinala na 55 kg (pri vysce 162cm), treti na 50kg. Pribrala jsem 7, 8 a 10kg. Deti mely vahy 3640g, 3600g a 3740g. Z porodnice jsem odchazela na puvodni predtehotenske vaze. I treti bricho zacinalo byt videt az tak kolem 25.tt.
Musim uznat, ze malo pribirat v tehotenstvi neni nic prijemnyho pro psychiku. Okoli neustale resilo, ze schvalne nejim a hlidam si figuru, neustale mi nekdo nutil neco jist. V prvnim tehotenstvi i tehdejsi doktor furt delal stres, jestli neni miminko podvyzivene. Miminka mela vzdycky vseho dostatek, ja mivala nizsi zelezo. Pritom jsem jedla jako kazdy normalni clovek a v nicem se neomezovala, ani si neodrikala.

lenbenn
2. kvě 2016

176 cm a normalne 57 kg. Ted mam 69kg a vůbec me to netrápí. Neprejidam se, pohyb mám a stejne nabiram. No co, po porodu to vymakam 😆

uhz
2. kvě 2016

Ja zacinala na 55 kg pri 170 vm,jsem v 28. tt s dvojcaty a mam nahore ani nen 7 kg, coz je na dvojky v pohode. Krom ted uz docela vypoukleho bricha jinde nijak nekynu- coz je na druhou stranu asi nevyhoda, protoze mne to vsechno tahnou zada, ktera dost boli. Sice mam jeste kus tehotenstvi pred sebou, ale nemyslim, ze bych nela dalsich 15 kg navic.

strawberr
2. kvě 2016

10 kg je zcela v pořádku 🙂 . Vždyť se zvětšuje objem krve, něco váží mimino (počítej průměr 3kg a hned "přibereš" jen 7). Placenta i plodová voda taky něco váží... plus si tělo udělá trošku zásoby vody na kojení 😉 . Já se u prvního domů vracela s mínusovou váhou a plochým břichem 🙂 . A to jsem se nijak neomezovala. Když byla chuť na čokošku, tak jsem si dala ... 🙂

strawberr
2. kvě 2016

Po pravdě řečeno, ani pořádně neovlivníš, kolik nabereš či nenabereš... To tělo si to řídí samo. Takže pokud budeš držet nějaké diety atp., tak uškodíš akorát tak miminku a i sobě, protože co nedostane z tvé stravy, to se bude snažit vzít jinde (takže mohou přijít problémy se zuby, vlasy, pletí, odvápněné kosti,... ) a to za to nestojí, to je lepší přibrat 15kg a pak to vyběhat s kočárem 😉 . Moje kolegyně by nenabrala skoro nic, kdyby neměla potíže se zadržováním vody v těle... A pak během šestinedělí "splaskla" 🙂

slunicqqo
2. kvě 2016

ja přibrala s děckama cca 12 kg. ted se možná vejdu do 10. budu začínat 7. měsíc a mám zatím nahoře 4 kg. Ale celkem dlouho jsem zvracela u prvních dvou do 12 týdne dost, ted u třetího jsem zvracela ještě v 23. týdnu. Ted už snad bude dobře. Jím na co mám chut , pohyb tak přiměřeně, protože mi dost tvrdne břicho, tak se snažím i odpočívat

blanka.k
2. kvě 2016

Začala jsem na vel.34-36 s 57kg, 8 kg jsem v průběhu těhu zhubla (něco jsem přibrala, pak problém a hned šla kila dolů, pak zas bylo dobře a šlo to nahoru , pak zas hospitalizace a kila dolů a furt "dokola"), rodila jsem přes 90+, takže v součtu přes 40kg přibraných.... Kila jsem měla za pár týdnů dole (většina byla voda), ale zůstal mi hrozný rozestup bř.svalů a rozjetá klenba nohou 😔

vera1410
2. kvě 2016

Ja na zacatku tehu mela 50 kg, pak jsem něco zhubla a rodila jsem s 60 kg. Mela jsem to jen v obrim brise. Nohy jsem mela hubenejsi nez pred tim dle okoli ale mozna se jim to zdalo vuci tomu brichu. Po porodu jsem mela 51 kg takze v podstate na sve vaze. Ale mam mekke bricho a strie kolem pupiku.

zborilova1989
2. kvě 2016

nemám vlastní zkušenost, ale švagrová měla loni před těhotenstvím 48kg a celkem přibrala 8 nebo 9kg. což myslím že není vůbec moc.a narostlo jí jen břicho, ještě jsme se o tom hodně bavily.

olsett
2. kvě 2016

já jsem měla před těhotenstvím 53kg/160 cm a přibrala jsem 12 kilo, což mi přišlo tak akorát - nijak jsem se nehlídala nebo tak.. dneska (5měsíců) po porodu jsem pod svojí původní váhou - kojení, lítání okolo malé, to se hubne jedna radost🙂

letadlo13
2. kvě 2016

V prvním jsem nabrala 9 kg a zůstaly mi jenom prsa, jinak do 14 dnů ploché břicho a žádná změna 😉 v druhém zatím nevím 😉 ale počítám, že to bude jako poprvé.

tiburcia
2. kvě 2016

Při prvním těhotenství jsem přibrala 5 kg, při druhém 7 😉 nijak jsem se nehlídala, jedla všechno, po porodu jsem byla zpátky na váze a spíš ještě něco shodila 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru