HCG při mimoděložním těhu (GEU), napište zkušenosti

llenka_li
7. led 2017

Maminky, napište mi prosím zkušenosti s mimodeloznim tehu, zajímají me hlavne hodnoty hcg, jak byly vysoké a jak rostly?

Lezim v nemocnici a je u me podezření na GEU, neboť jsem dnes 4+0 a hcg postupuje pomalu, ct 470 (2+5tt), so 570, po 680, str uz jenom 730, ale vcera tedy v patek 1011. Na UTZ nikde nic. Jsem bez obtíží a nyní cekam na dalsi krev a UTZ v pondeli.

helinka88
7. led 2017

Nemam zkušenost, ale jak jste přišla na to, že je mimodelozni? Podle krve nebo nějaké příznaky?

llenka_li
autor
7. led 2017

Doktor me sem poslal po prohlídce u nej, v děloze nic a neco viděl na vaječníku, tak me poslal do nemocnice, nakonec to ale byla cysta. Ted neni nikde nic, jen to hcg leze pomalu a v děloze se nic neděje, takze me nechtějí pustit domu, uz jsem tu 9dni :( Nejak nikdo nebere zřetel na to, ze jsem teprve 4+0 a kdybych nezjistila tehu tak strašně brzy díky ovulacnim testům, ted bych teprve čekala ne MS, která by teprve zitra mela přijít...

helinka88
7. led 2017

@llenka_li aha, tak to mě mrzí, ale hlavně, ať jsi pod dohledem.. Ja mam ted šílené bolesti jako při ms, vcera z krve zjistili, ze jsem pozitivní, hcg jen 99,3..ty bolesti prý mohou být ze zvětšování dělohy, ale mám strach 🙁 děkuji za Tvou odpověď.. Přeji hodně štěstí

llenka_li
autor
7. led 2017

@helinka88 aha a kolikaty tyden nebo kdy jsi to mela dostat? Bolí te cele břicho nebo jen nějaké misto a dělali UTZ?

helinka88
7. led 2017

Jj, na UTZ nic neviděla, poslala mě proto na krev a tam zjistila, že je pozitivní.. V pátek jdu na kontrolu.. Bolí mě podbřišek, jako při MS.. Hlavně nevím, co na to.. Jestli vitamíny nějaké nebo co.. Trvá to většinou těch 10minut a odezní, ale je to nepříjemné, hlavně v práci..

llenka_li
autor
7. led 2017

@helinka88 a vis hladinu hcg nebo alespon ten tyden, kolikaty jsi? Jde o to, ze pokud uz jsi tehu nějakou dobu, mohla by ta bolest neco signalizovat a byt nebezpečná 😏

helinka88
7. led 2017

99,3 byla včera

no_title
7. led 2017

samotná výška HcG nic neznamená, důležitý je jeho růst. Má se brát obden a obden by se mělo být HcG alespoň jednou tolik vyšší. To znamená, že v pondělí 70, ve středu 140, v pátek 280. Mě sestra v nemocnici strašila mimoděložním, protože mě bolí břicho jako při silné MS a HcG jen 71, ale za 4 dny bylo 300, takže roste tak jak má, takže mě strašila zbytečně, jen bylo těhotenství na úplném začátku.
Bolest na začátku těhotenství je prý taky normální, mě se stává cca 2x denně, že mě přepadne bolest jako při silné MS a v tu chvíli si musím jen sednout, zabalit se do deky s nohama nahoře a za 15min je bolest pryč. Je to roztahování dělohy, netřeba se plašit.
Obvykle, co jsem četla zkušenosti byla bolest při mimoděložním velmi silná, většinou spíš na straně než uprostřed.

no_title
7. led 2017

@helinka88 na tu bolest fakt zkus na 10 minut pauzičku s nohama nahoře, ideálně, když ještě zabalíš bříško do tepla, zatím jediná věc, co mi na to pomáhá 😉

llenka_li
autor
7. led 2017

@no_title ja tu teorii znám :( bohužel. Spis me zajímala realita...dle hcg nic moc, ale zase si rikam, ze jsem tak moc na zacatku, ze treba je to tim. Tehulky v tomto týdnu ani o těhotenství nevi a me uz 10 dnu testují....samozrejme pocitam se vším, ale porad doufám. A kdyz i po 10 dnech hcg leze a jsem uz na 1000 a nemam žadne příznaky, proto jsem založila tuto diskuzi, zda to treba neměl nekdo podobne nebo naopak, abych uz s ničím nepocitala...
Kdy jsi hcg měřila?

helinka88
7. led 2017

@no_title děkuji mooc, jsi zlatá 😘 jdu až v pátek na kontrolu, tak uvidíme ☺️ držím palečky 😍

helinka88
7. led 2017

Holky a na ty hcg odběry musím mít asi žádanku, že? Brala mi ji včera sestra přímo ma gyn. Ale ksybych si chtěla zajít sama..

llenka_li
autor
7. led 2017

@helinka88 nemusis. Můžeš jit jako samoplatce bez zadanky...stojí to cca 200Kc..

llenka_li
autor
7. led 2017

@helinka88 a držím palecky, at mas jen a jen dobre výsledky 🙂)))

helinka88
7. led 2017

@llenka_li moc Ti děkuji a nápodobně 😊

absintka19
7. led 2017

@llenka_li verim, ze vse bude ok, ze jde o mlade tehu a mimi bojuje. Drzim palce.

hanyas
7. led 2017

@llenka_li ja mela mnohem mensi hodnoty. Zacinala jsem na 80j., potom 119j., 164 j., 240j. a potom to zacalo samo klesat. Porad jsem spinila, ale jinak taky bez obtizi...

hanyas
7. led 2017

@llenka_li a jinak teda, pokud mas pres 1000, melo uz by neco malo byt videt na utz...udajne...

llenka_li
autor
7. led 2017

@hanyas delaji mi UTZ každé dva dny, v patek pri hcg 1011 nikde nic, ani tuk. Prohlíží me primo v nemocnici primář a rikal, ze někdy se to objeví az 1200,1500....a ty jsi mela mimodelozni, ze to zacalo klesat?

llenka_li
autor
7. led 2017

@absintka19 dekuju, také v to doufám...byl by to obrovsky zázrak a pro nas obrovské štěstí 🙂

helinka88
7. led 2017

@no_title bereš něco na tu bolest? Ve středu byla tak 4x za den, dneska uz "jen" 2x..dala jsem si nohy nahoru, ale stejně to bolelo hodně 🙁 prestalo bolet bricho a začala jsem blinkat 🙁 to jsou stavy toto... 🙁

hanyas
7. led 2017

@llenka_li udajne mimodelozni. Aspon to mam v papirech. Proste to samo odumrelo. Treba jestli to bylo ve vejcovodu a nebyly tam podminky pro vyvoj, tak to samo odumrelo a vstrebalo se to. To hCG bylo dost nizky. Ale uz me chteli vzit na laparo. Byla jsem uz skoro na prijmu v nemocnici a potom prisly vysledky, ze hCG klesa. Tak se to jen hlidalo na kontrolach.

llenka_li
autor
7. led 2017

@hanyas mela jsi tedy takove štěstí v neštěstí...a kolikaty tt?

anetka1701
7. led 2017

Nevím, jestli tě uklidním... Taky jsem lítala s podezřením na mimoděložní. V nemocnici mi bylo řečeno, že plod je v děloze vidět od HCG 1000. Jak je HCG vyšší a v děloze nic není, je to průser... Řeklo mi to nezávisle na sobě několik doktorů v různých nemocnicích i můj gyndař... Nakonec z toho byl samovolný potrat, HCG začlo samo klesat...

llenka_li
autor
7. led 2017

@anetka1701 kdyby to alespon odešlo samo, kdyz uz by to mělo byt spatne. V kolikatem tt to odešlo a k jaké hodnotě hcg jsi se dostala?

anetka1701
7. led 2017

@llenka_li odešlo to v 7tt. na jaké hodnoty jsem se dostala to nevím - sledovali to od HCG 604, ale dle primáře to mohlo vystoupat víc a už to klesalo...

hanyas
8. led 2017

@llenka_li bylo to po IVF a v cca 5-6 tt to zacalo klesat. Ano stesti v nestesi...

tep
8. led 2017

@llenka_li už je to nějaký pátek, ale u mě zjistili mimoděložní těhotenství v 9 tt. HCG rostlo od začátku dost pomalu, nikde nic nebylo vidět a to od 6 tt bylo divné. Pak začalo HCG klesat, což bylo pak jasný, že se to nepovedlo, ale začalo mě silně bolet na pravé straně podbřišku v takových vlnách. Byla jsem chviličku bolestí úplně paralyzovaná... takové bodnutí. Na utz nic nenašli a ještě mě primář strašil, že může být zárodek i na plicích... nekrvácela jsem. Nakonec operace (prý na poslední chvíli), odstranění pravého vejcovodu, kde bylo zahnízděné a za 2 roky ani ne kluk jak buk.... spontánně. :D

beruska1889
8. led 2017

Ahojky, já jsem teda necelé 3 týdny po laparoskopické operaci, kde mi kvůli mimoděložnímu těhotenství odstranili pravý vejcovod, neměla jsem absolutně žádné bolesti a kdyby se na to omylem nepřišlo tak ani nevím že jsem těhotná a asi by to dopadlo hodně špatně... od hodnoty hcg 1000 už prý musí být něco na UZ vidět! to mi řeklo několik doktorů se kterými se to řešilo a mě vystoupalo hcg až ke 2200 kdy mě pak už operovali, hcg mi rostlo hezky, ale ne ideálně - nezdvojnásobovalo se.... kdybys chtěla ještě něco vědět, klidně písni... držím pěsti ať to Tobě dopadne lépe 🙂

llenka_li
autor
8. led 2017

@beruska1889 teda, to je sila. Takze nakonec sli stejne na slepo, protoze na UTZ nic vidět nebylo? V kolikatem týdnu jsi byla operovana? Ani jsi nekrvacela? Tak to je sila...:( Jak rostlo hcg?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru