Cvičení pro těhotné. Jaký máte názor?

nagojka
31. led 2021

Ahoj devcata,muzu Vas pozadat o nazor na toto cviceni?narazila sem na nej na doporuceni,ma tam hezke komentare,slecna je porodni asistenka a ma cely kurz cviceni pro tehotne,je to zaroven i fittnes trenerka...Cviceni se mi moc libi,ale zda se mi pro tehulky trochu narocny🙈🙂🤔ja sem asi trochu vetsi srab a bojim se s cvicenim zacit...jenze porad hledam,a nemuzu nic kloudneho vybrat...Tohle me zaujalo,ale jak rikam...bojim se toho🙈🙈👍😂😂diky..a popripade pokud mate zkusenosti nebo nejake jine pekne cviceni sem s tim...Jo a joga me nebavi😂😂😂

https://www.youtube.com/watch?v=teATHWkwLe4
barmil
31. led 2021

@nagojka spíš jde o to, jak jsi cvičila doteď. Ideální je u toho zůstat a nepřidávat zátěž ani intenzitu, naopak modifikovat, jak bude postupovat těhotenství

nagojka
autor
31. led 2021

@barmil ja sem pred tim necvicila vubec...mela sem jinej pohyb a zatez...jezdila sem na koni,chodila sem hodne turistiku,jezdili sme dost casto na kole a pres leto hodne plavani...budu ted mesic doma bez prace(ktera je taky celkem fyticky narocna) a nechci se jen valet a cumet na telku nebo si cist...potrebuju nakej pohyb aktivitu...pocasi prochazkam moc nepreje...

barmil
31. led 2021

@nagojka tak ono vůbec je vse zavrene.. Ja teda v tehotenstvi hodně chodila a plavala, ted chodim i s kocarkem a doma jsem cvičila, co předtím, jen s úpravami... Doporučuji ideálně dal chodit, mne to hodně pomohlo, den před porodem jsem ještě nachodila 7km. A cvičení bych vzala něco lehčího, kdyz jsi vyloženě necvicila, budou to pro tělo nové pohyby, tak ať si ještě něco nenatahnes..

nagojka
autor
31. led 2021

@barmil ok...diky za radu🙂asi nebude spatne zacit nakou jednoduchou jogou🙂i kdyz je to na me nuda😂😂🤔🤔🧘🧘🧘

zirafka11
31. led 2021

Nevidím na tomto cvičení nic vadného, cvic to, pokud to zvladnes. Kritériem by melo byt, ze se cítíš příjemně, neboli te z toho břicho a baví se to.

mazanamatka
31. led 2021

Pokud jsi cvicila už před těhotenstvím, tak můžeš volněji pokračovat. Já cvičila před otěhotněním opravdu hodně, takže jsem cca do 5. měsíce cvičila vše, co jsem byla do té doby zvyklá (krom cviků na břicho). Ptala jsem se na to svojí gynekoložky a říkala, až cvičím, že aspoň zmáknu porod :D (ale to jsem byla tak vyčerpaná/unavená, že nedokážu posoudit, jestli mi to cvičení pomohlo :D)

miskamed
1. únor 2021

@nagojka tak jsem si dneska dala cvičení podle tohoto videa a super (jsem 18tt). Budu ho zařazovat pravidelně 😊 jinak já jsem hodně (5xtydne) cvičila asi tak do července. Pak jsem otěhotněla a navíc léto do toho, tak jsem cvičení přerušila. Pak následovala v září revize kvůli špatnému vývoji plodu a šestinedělí. To jsem se opravdu hodně šetřila, žádná velká fyzická námaha, jen procházky. Po šestinedělí jsem opět otěhotněla a k původnímu cvičení jsem se ze strachu a kvůli nevolnostem nevrátila. Takže bych řekla, že fyzička šla hodně dolů (o pevnosti a tvaru postavy ani nemluvím). Teď je mi dobře, tak začnu s tímhle lehčím pro těhotné 🙂 myslím, že je super (pokud to fyzický stav dovolí) do porodu pravidelně cvičit 😊

nagojka
autor
1. únor 2021

@miskamed diky za nazor🙂ja sem v pohode,rizikove nemam,nic me neboli...taky se mi cviceni zda super jen trochu rychlejsi a nektere cviky se mi zdali i na brisko coz se pry v tehu nema...cvicit bricho proto sem se na to chtela zeptat...jak rikam vyse,ja pred tim necvicila vubec ale mela sem jine aktivity...

miskamed
1. únor 2021

@nagojka mně to přišlo spíš na nohy 😄 jinak v prvním těhotenství jsem chodila plavat a to je asi fakt ideální pohyb pro těhule, ale kdoví, kdy se bazény otevřou 🤷

nagojka
autor
1. únor 2021

@miskamed no prave..bazeny a plavani zboznuju🙂ona tech videi na youtube ma vic...prijde mi to fakt super jen mi to prislo rychly na zacatek no😂😂sem rada ze si to vyzkousela a napsala osobni zkusenost...moc dekuji...zadek a nohy bych rada udrzela v trochu normalnim stavu hned od zacatku...ja jsem ted na konci 15tt...dneska se na to vrhnu a vyzkousim to...dekuju...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru