Co vám pomohlo na bolest kyčlí a zad v těhotenství?

veru181
8. říj 2022

Jak jste se prosím vypořádali s bolestí kyčlí a zad v těhotenství? Jsem teprve v půlce, z prvního těhotenství to neznám a ráno jsem málem nevstala z postele 🙈. V pondělí jsem byla na gynekologii a vše je v pořádku, takže je to prostě jen ten běžný doprovodný projev 😀 Beru těhotenské vitaminy a hořčík, kojící polštář mezi nohama v noci pomáhá, ale ráno je to stejně hrůza.

zrzinda
8. říj 2022

Fyzioterapie 🙏

skarma007
8. říj 2022

@veru181 bohužel nic, mam vyhrezlou plotynku a bylo to jen horsi, v 2.trimestru jsem musela mit berle, abych mohla vstat z postele kvůli bolesti kyčlí... Ale po porodu a jeste jak jsem chodila na pravidelné vychazky, tak zhruba po 3 měsících bolest zad ustala a ja nevim uz, co to je... Chodila jsem i na masáže, ale v těhotenství to nebylo dobrý... Musela jsem to vydržet. 🙄
Ve 2.trimestru jsem šla na neschopenku, nevydrzela jsem v práci sedět, hrozne mi tvrdlo bricho a do toho ty záda...

gbp
8. říj 2022

@veru181 trochu fyzioterapie, trochu rebozo, nechodit a pak az porod 🙈

rsr
8. říj 2022

Plavání

petulkadodo
8. říj 2022

@veru181 Těhotenská jóga

krisstina93
8. říj 2022

Porod :D ja se snažila cvičit, měla sem hodně pohybu, nejvíc teda pomáhal polštář mezi nohama a podpírat břicho, ale stejně to bolelo. Já mám teda celkem úzkou pánev, takže se mi vždy ke konci těhotenství dost rozjížděla a to bolelo no, s tím se asi nic nenadělá.

dianemash
8. říj 2022

Cvičit. Mám se zádama problém normálně i mimo těhotenství, kdy mě bolesti tahají v noci z postele a paradoxně fakt nepomůže víc než to rozcvičit

zmrzlinka
8. říj 2022

@veru181 porod 😂

versatilka
8. říj 2022

polštář mezi nohy na spaní i odpočinek, cvičit, fyzioterapie, uvázat pod břicho šátek

cherie24
8. říj 2022

Fyzio a podvazování břicha (rebozo nebo nosící bavlněný šátek)

lotosek
8. říj 2022

Podvazovat břicho šátkem. Měla jsem bloklé SI, že jsem ani nemohla chodit, šla jsem ke známému na masáž, ten mi napravil tak krásně záda, že mě nebolela až do konce.

martinka_33
8. říj 2022

Porod 😁 Je to hrozný, ale na nic jsem nepřišla co by mi pomohlo

klko
8. říj 2022

@veru181 tepla vana

urtica
9. říj 2022

Těhotenský pás, trochu...v 9. měsíci už nic :-/. Taky jsem měla problémy až ve 2. těhotenství..

clarrinka
9. říj 2022

@veru181 těhotenský pás nebo ten šátek a těhotenská jóga

martiniquest
9. říj 2022

Rebozo satek

chlapecektehu
9. říj 2022

@veru181 na záda jsem dostala prášky na gynekologii a na kyčle těžko říct já jsem měla takový bolesti že jsem se kolikrát ráno budila s brekem jak mě ty kyčle bolely a jaký jsem do nich dostala křeče

pampeliska1313
9. říj 2022

Tahala sem za sebou skoro cely těhotenství nohu. Třeba jsem šla přes přechod a najednou jsem nemohla jít a zasekla se. Bolest jak prase. Pomohlo mi opatrně cvičit. Gynekolog mi řekl, ze je to normální, ale fakt se to nedalo. Nicméně já cvičila před tehotenstvim, takže to tělo nějak zvyklý bylo a vím, ze mi to pomáhá prave na bolesti. Takhle bych ale radši zašla za odborníkem

tofufu
10. říj 2022

@veru181 Jak píšou holky - polštář mezi nohy při spaní (nebo rovnou smotanou celou peřinu 😅) , těhotenský pás na břicho (ale pro mě to byla jen malá úleva) a pak jsem si od gyndaře nechala napsat Osteogenon. Sice mi říkal, že je to nejspíš jen placebo, měla by to být silná dávka vápníku, no mně se do dvou dnů výrazně ulevilo, protože už jsem nemohla ani spát ani chodit. 🤷‍♀️ Držím palce, ať ti aspoň neco z toho pomůže a uleví se ti. Vydrž! 😊 🍀

cekamnazazrak
10. říj 2022

Fyzio ale pozor aby mel specializaci na tehotne - a fakt kazdy den cvicit a protahovat… klidne prochazky, klidne kratsi vickrat za den, nejhorsi na kycle je sedet… 🙈 podvazovat brisko rebozem a naucit se rebozo masaze, pak Ti muze manzel kazdy den uvolnovat rebozem panev, to mi ukrutne pomahalo i pri samotnem porodu…. Pokud nemas v okoli dobryho tehotenskyho fyzioterapeuta, tak budes mit urcite dulu, ta s masazi a uvolnenim taky dost pomuze…pred porodem mi dost pomahala masaz hraze a bylinna naparka… krasne to uvolni celej spodek…. S uvolneni svalu mi dost pomohl i Magnosolv, ten je na predpis, je to silnejsi megnesium…..

veru181
autor
12. říj 2022

Děkuji všem za tipy i za tu strašnou skutečnost, že možná pomůže až porod 😀 Je to na střídačku, včera paradoxně po 1,5 hodinové pomalé procházce ideální stav. Kouknu ještě na nějaké to cvičení a pás.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru