Co můžu pít v těhotenství?

barcuca
19. zář 2014

Ahoj tehulky, prosim pěkně nevím co můžu pít. Zatím mi je pořád špatně takže čistou vodu tu prostě nevypiju. Myslíte že vadi když piju tomu náturu svěží s doteken citrónu. Je to jenom nepatrné bublinlove a neslazene. Přírodní. To mi dělá docela dobře. A pak pijí ovocný čaj pickwick. Je tam sice lekorice ale já mám dost nízký tlak tak by to mohlo spíš pomocí ne? Plus tedy pijí tehulkovy caj. Dekuji

pajamo
19. zář 2014

Tak kdyz nepijes alkohol, tak si pi co chces 😉

evaamy
19. zář 2014

hlavně si kontroluj jestli tam nejsou umělá sladidla, vygoogli si jejich různé názvy. je to daleko větší jed než bílý cukr. mě chutná voda s citronem nebo magnesia neperlivá.

barcuca
autor
19. zář 2014

Jj dekuji podivam se na to...

craki
19. zář 2014

V podstate nic krome bylinkovych caju (matovy a pod.) a umelych sladidel by nemelo vadit. Zeleny caj se take nedoporujuje, stejne jako kava... Z ovocnych caju bych strach nemela 🙂
P.S. Je mi taky celkem blbe a v nejhorsich dnech jsem prezivala na cerstve pomerancove stave 🙂 Sice to nadyma vic nez bublinky, ale kdyz nic jineho nejde.... Ted ujizidm na vode se sirupem s vyssim obsahem ovocne slozky.

dezyre
19. zář 2014

Já si myslím, že to moc řešíš 😉 Kdyby si pila po litrech kolu, kofolu, nebo Tonic, tak neřeknu. Ale ochucenou vodu a čaje ti určitě problémy nezpůsobí ;) Já jsem s mírou pila a piji všechno. V nejintenzivnějších těhotenských nevolnostech jsem pila jemně perlivé vody s citrónem a po trochách coca-colu. Čaje vůbec, nechutnali mě. Když mě bylo hodně těžko po jídle, tak i skleničku piva. Odšťavňuji si ovoce...

berenika39
19. zář 2014

Nedýchat, hlavně nedýchat🙂. Než vyjdeš z domu, tak naposled..pak až zase doma.
Každá jedna rušná křižovatka je taková dávka nevhodností, že nic z toho, co piješ se jí nemůže vyrovnat ani kdybys to pila po hektolitrech. Pij, na co máš chuť. Není v naší moci ovlivnit všechno. Stres a pochybnosti, které souvisejí s výběrem vhodné vody s deseti bubinkami a kapkou nevhodné máty možná škodí víc, než ta voda🙂.
Úplně vážně - neřeš. Asi bych se neopíjela, nepila redbull a colu po litrech. Ale jinak? Přeji zdravé mimčo 😉

ivular
19. zář 2014

@barcuca Pokud se Ti vyloženě chce hledat různá ohrožení v těhotenství, tak bych měla daleko zajímavější typy než vodu s dotekem citrónu 😉
Třeba takový vliv vlnění na vznikající nervovou soustavu, to je mnohem větší sado-maso. Ať už jde o vlnění mechanické (např. ultrazvuk), které pravděpodobně rozrušuje vznikající uspořádání neuronových sítí, nebo vlnění elektromagnetické (přičemž mobil nosíme po kapsách či v kabelce, tedy rovnou u hlavičky plodu).
Je zajímavé něco o tom vyhledat a nastudovat. Ale zrovna v těhotenství to vyžaduje poněkud silnější nervy 😉

simbelmine
19. zář 2014

Kdyz to vezmeme prisne, tak ani caje typu Pickwick nejsou zrovna terno (v ovocnacich je spousta aromat a tak - a proste Pickwick kvalitni znacka neni). Jinak souhlas s ostatnima, hlavne nevysilovat. Ja jsem sice zatim v prvnim trimestru s prvnim ditetem, ale nebojim si dat ani kvalitni zeleny/cerny/polozeleny caj, protoze mi psychicky udela moc dobre a verim, ze nic spatneho telu nedavam.

zuzaprosek
19. zář 2014

Natura s citronem nevadí a pickwick taky ne. Na otázce nevidím nic špatného, jelikoz nekteré potraviny by se mely v těhotenství omezit nebo se nedoporučuji a nekteré těhotné nemusí vědet - nedoporučuje se mátový čaj, zázvor ve větších dávkách ( mohou se zázvorove lízátka na nevolnost ), šalvěj, kofein omezit, nedoporučuji se všeobecně čistici čaje. Černý čaj obsahuje kofein, zeleny čaj se snad také nedoporučuje . Treba moje švagrova mela v těhotenství po zeleném čaji bolesti břicha, takze přestala pít. Já pila vodu, nekdy s ledem, dělal mi dobře na nevolnosti🙂, caro, magnesii vodu ke konci ( mela jsem křeče v nohou ), tehu čaj, maliník na konci těhotenství a občas Colu, ta mi děsně chutnala😀

zuzaprosek
19. zář 2014

A taky jsem si dala jednou za čas nealko pivo, myslim, ze zdravější než vsechny přeslazeny limonády.

anetka1701
19. zář 2014

tyjo! A já si podle nadpisu myslela, že jde o alkohol :oD Proboha, pij co chceš, tělo si to přefiltruje a k mimču nepustí žádnej velkej bordel... Já v těhotenství pila i Colu (dělala mi moc dobře na nevolnosti), kafe (jedno kofeinový denně), sem-tam pivo a ke konci svařák - na vyvolání porodu :oD A děti jsou krásné a zdravé :o)

barcuca
autor
20. zář 2014

Děkuji za odpovědi po přečtení nadpisu jsem si taky říkala ze to zní jako otázka ohledně alkoholu. A jinak děkuji za rady. Možná se vám to zdá jako blbá otazka, ale jen jsem potřebovala poradit a bohužel kolem mě moc tehulek není

tulena
20. zář 2014

Mně bylo zezačátku blbě a na ranní zapití léků jsem nezvládala vodu. Pila jsem džusy, což neni žádný terno, ale co se dalo dělat... U prvního jsem musela po ránu hrneček ledové coly (což mi vlastně doporučila dr.), ale u druhýho mi cola vadila a nepomáhala. Pak jsem si v práci udělala hrnek mátového čaje a po zbytek dne už se dala voda s pár kapkama citrónu.

evaamy
21. zář 2014

@ivular ahoj, tohle téma by mě zajímalo, můžeš o tom napsat víc příp dát link? děkuji

ivular
21. zář 2014

@evaamy Četla jsem o tom dost, jelikož synovi vznikl pár měsíců po narození závažný neurologický problém, a tak jsem se pídila po možných příčinách opravdu zevrubně. Je to ovšem už tři roky zpátky, takže konkrétní linky už dohromady neposkládám. Vím jen, že všechno bylo v angličtině.
Ten efekt elektromagnetického záření z mobilu (byť v pasivním režimu) se hodně podobá dopadům na dospělého v aktivním režimu (tzn. při telefonování). Efekt toho ultrazvuku mě ale opravdu zaujal. Mohla bych popsat ten mechanismus tak jak si jej pamatuji, ale nevím, jestli nebudu příliš plevelit diskusi o pití 😉

evaamy
21. zář 2014

@ivular tak jestli budeš mít čas, tak mi to prosím napiš do sz, já teda naštěstí mobil u sebe vůbec nenosím. jsem ojedinělý exemplář 🙂 ale o elektrosmogu vím ☹

tulena
21. zář 2014

@evaamy @ivular Taky proto utz nemiluju a nechápu, kdo jde na 45 minut na čumendu na 3D bez zdr. indikace... Bohužel tohle těhotenství mám utz hodně často a jinak to nejde. :-/ Mobil nosím v batohu, do kapsy se dnešní telefony už ani nevejdou. 😉

evaamy
22. zář 2014

@tulena nedopatřením jsem se nedostavila na velký utz s prosvetlenim v 1.trimestru a teď jsem za to rada

tulena
22. zář 2014

@evaamy To chapu. 🙂 Byt zdrava, nejradsi bych k zadnym dr. vubec nehodila. Jak moje babi, hezky az mesic pred porodem. 🙂 Ale nemuzu si to dovolit, modlim se, abych donosila lip nez minule.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru