Chorizo salám v těhotenství. Uklidníte mě?

jan1242
16. únor 2022

Ahoj radilky, mám takový špatný pocit z mých chutí na nesprávném místě. 🤦😓 Dnes ráno jsem si zakoupila salám chorizo a snědla k jednomu rohliku asi cca 4 kolečka salámu na jsem zbaštila. Ale mám hrozné výčitky a bojím se infekce která se prý přenáší na plod. 😓 To jsem se dočetla na internetu. A také i to že chorizo je syrové maso??? To není vůbec nijak tepelně zpracované?! Prosím, poraďte, jedla jste někdo taky něco podobného nebo dokonce chorizo a bylo vše v pořádku? Snědla jsem vážně jen 4 kolečka salámu ale byl na mě ostrý a dost slaný. Víc už zřejmě jest nebudu. 😔 Za ten stres a strach mi to nestojí.

alechandris
16. únor 2022

@jan1242 V první řadě klid. Ano, někdo jej v těhotenství nedoporučuje, protože se připravuje sušením. Ale maso, že kterého se vyrábí, musí projít přísnou kontrolou. Pro svůj klid už další nejez, ale riziko nákazy je minimální.

esmeralda11
16. únor 2022

@jan1242 V klidu😀 já taky chorizo jedla, 2x během těhotenství, až do teď jsem netušila, že patří k "zakázaným" potravinám, vůbec mě to ani nenapadlo. A nevypadá to, že by to plod jakkoli ovlivnilo, daří se mu dobře.
Každopádně nemusíš podle mě vyšilovat. Nemá se to jíst kvůli zvýšenému riziku, neznamená to automaticky infekci. Už bych to teda asi nejedla radši, ale myslím, že nemusíš panikařit ani mít výčitky.🙂

cilkat
16. únor 2022

Vlastně poprvé slyším, že chorizo není tepelně zpracované... (podle internetu fakt není...), jím ho poměrně "pravidelně". Každopádně každá potravina normálně z obchodu podléhá poměrně přísným hygienickým kontrolám a pokud to byl čerstvě otevřený balíček, který byl skladovaný normálně v chlaďaku, tak je pravděpodobnost, že se něčím nakazíš menší, než když si v lese utrhneš borůvku a sníš ji... Takže fakt klídek 😉 .

tasimia
16. únor 2022

@jan1242 bud v klidu a nečti nebo tak co se jíst smí, nesmí. Jinak se z toho zblázníš. Ja taky jedla sushi, plesnivé sýry a za tatarák jsem zabíjela. Co se smí a nebo nesmí, jsem cetla až tady z těch vyděšených příspěvků. Čtyři kolečka miminku opravdu neublíží 🤦🏻‍♀️.

te_reza
16. únor 2022

Ježiš klid. Kromě tataráku jsem sežrala na co jsem přišla 😅

lenerka1
16. únor 2022

Když se člověk zamyslí, kolikrát za život měl z jídla vážnou infekci, tak bych se vůbec nebála, v dnešní době je vážně dost kontrolované a udržuje se hygiena na jiné úrovni než v dobách minulých. Stres miminku uškodí rozhodně víc. Osobně se vyhýbám syrovým rybám, tataráku a alkoholu, jinak si dám cokoliv, na co mám chuť .

lenickakl
16. únor 2022

tak teď už je to stejně jedno :D

cuuza
16. únor 2022

Mnohem horší je pro miminko stres... Z choroba se ti fakt nic nestane, jedině dostaneš chuť na další 😜

iris92
16. únor 2022

Jakoze... nedoporucuje se to, protoze to neni tepelne upravene. Ale ja treba si treba nemuzu odpustit svoje oblibene prosciuto. A vycitky nemam i kdyz o rizicich vim 😁

ajja87
16. únor 2022

@iris92 ja v těhotenství jedla prosciuto takx na husto

kromě tataraku a suhsi(ale to nejim jinak skoro ani tak), tak jsem jedla úplně všechno...ted tu vedle mě leží roční dítě, které kromě rýmy a covidu doted nevykazalo žádné nemoci... Hele neres co se smí a nesmí, to bys pak nemohla jist nic

lennus
16. únor 2022

@jan1242 O chorizu vůbec nevím, jen o syrovém masu a plesnivých sýrech. Sama jsem jednou neodolala a musela si dát nivu i pařížský salát v těhotenství 😂🙈

janule0123
22. únor 2022

@jan1242 hele.. už si to snedla .. Ja snedla zkaženou šunku spokojene 😂 nemám čich a nějak mě přišla v pohodě byla dvě hodiny dozadu koupena v masné .. až jsem dojedla poslední sousto došel manžel .. vzal to z ledničky .. cichl a vyhodil 😂😂 je tam šance, ze bude problém … ale minimální … tak pro svůj klid se tomu priste vyhni… 🙃 teď si nejvíc ublížis tím stresem co pravé zazivas…

ferda90
22. únor 2022

@jan1242 Ahoj, já myslím, že se nemusíš bát. Já třeba v těhotenství občas jedla i sushi a to by se taky nemělo, nic se synovi nestalo 🙏Občas jsem si dala i plísňový sýr. Kamarádka mi říkala, že si mám dát, ale všeho s mírou.

zuzineckah
22. únor 2022

@te_reza já i tatarák, sushi, brie, Nivu, víno...😉 děti žijí a těší se dobrému zdraví, dokonce neutrpěly ani na intelektu, páč ta nejstarší (19) ovládá 3 jazyky a je premiantkou maturitní třídy... Asi ji to spíš posílilo, nebo jinej gang... nevím 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru