Bráchové Jonáš a Tomáš a Valentýna nebo Nela. Co myslíte?

berculka
11. srp 2022

Hezky den, prosim nazory. Mame doma Tomaska a nemuzem vymyslet jmeno pro sourozence (nevime pohlavi). Shodli jsme se na Jonaskovi, jen nevim, jestli neni divne, jak se to rymuje. Urcite to neni zamer, byt si to mozna spousta lidi bude myslet. (Popr.beru navrhy na jina, ale ne Matej, Ondrej, Vojtech, Martin, David, Adam, Filip).
A kdyby to byla holcicka.. co se vam libi vic a proc? Nebo mate treba Nelinku ci Valentynku a mate k tomu nejake postrehy?🙂

felixfelicis
11. srp 2022

Je pravda, že to rymovani se mi nelibi, zvolila bych jine jmeno. Nela i Valentyna jsou pekna jmena a obe se k Tomasovi hodi.

kocvarovas
12. srp 2022

@berculka mně se to líbí Tomáš i Jonáš a i společně, proč ne? A u holek Nelu jo, ale Valentýnu určitě ne..

ladyjigsaw
12. srp 2022

@berculka můj styl to není ale proč ne...že se rýmují by mi nevadilo.A z holcicich raději bych dala Valentýnu,Nela se mi nelíbí,navíc naše sousedka má psa s tím jménem 😁

chumlee71
12. srp 2022

@berculka můj přítel se jmenuje Jonáš a bráchu má Tomáše 😀,tak za mě jo 😉

jaja01k
12. srp 2022

@berculka Mně se jméno Jonáš moc líbí. A že se rýmuje se jménem sourozence, to bych neřešila. Z holčičích bych si vybrala Valentýnu, Nelinek je teď všude plno.

berculka
autor
12. srp 2022

@felixfelicis dekuju za nazor, mela bys i tip na jine jmeno?

berculka
autor
12. srp 2022

@chumlee71 no tak to je dobry🙂

9radka9
12. srp 2022

@berculka já jsem Radka a ségra Katka, nesnášeli jsme to rýmování, jak z nějaké pohadky 😀 kluci to možná budou prožívat míň

victress
12. srp 2022

moji bratranci se jmenují Lukáš a Tomáš a nikdy s tím neměli problém, za mě klidně Nela i Valentýna, Valentýna možná o chlup hezčí, protože má víc variant jak jí říkat - záleží i na délce příjmení...

jako_mala_holka
12. srp 2022

Jonáš se mi líbí moc, klidně i k Tomášovi... Holčičí se mi nelíbí ani jedno

trilien
12. srp 2022

Jonáš je krásne meno, moja sestra ho dala synovi a volá ho Jonko. Nevýhoda je, že druhá slabika znie ako Tomáš, takže můžu trošku vznikať situácie, kde pokiaľ je dieťa zaujaté nejakou činnosťou, nebude vedieť, či voláte jeho, alebo brata, keď prepočuje začiatok mena. 😉 Poznám dve Kornélie, ktoré volajú doma Nela, Nelina. Aj Valentýna je krásne meno.

gracinka7
12. srp 2022

@berculka Valentýna se mi líbí, Nela se dává poměrně dost.
Z klučičích se mi líbí Daniel, Jakub a Lukáš.

berculka
autor
12. srp 2022

@victress Prijimeni delsi, ale to bych nepovazovala za problem. Nad Lukášem jsme taky uvazovali🙂) ale manzelovi se moc nelibi.
@gracinka7 a nad Kubikem jsme taky zvazovali, ale mne se libi tvar Jakub, kterym ho prakticky nikdo nebude oslovovat, naporad Kuba. A Kubicek jako zdrobnelina mi evokuje takovyho ťunťu (muj osobni problem, protoze takoveho znam🙂))
Nela je casteji davana, to je fakt..

gracinka7
12. srp 2022

@berculka švagrová má Jakuba a říkají mu jen tak. Všichni si zvykli a na Kubu neslyší, takže nebyl problém ani ve škole.

berculka
autor
12. srp 2022

@gracinka7 to je zajimave, ja bych u maleho ale asi nedovedla nezdrobnovat 🙂

@9radka9 znam taky Radku a Katku segry a nejak mi to nikdy vylozene jako rymovacka neprislo;)

keltka
17. srp 2022

@berculka Jonáš není vůbec pěkné jméno a zvolila bych úplně jiné: David, Marek, Martin, Jiří, apod..

treasurka
17. srp 2022

@berculka A místo Jonáše Jonatán? Je to skoro stejný, a nerýmuje se to.

ronyx
17. srp 2022

U holky jsem pro Valentýnu. Moc hezké a originální jméno 👍 u kluka se musím přiznat, že Jonáše jsme měli vybráno, kdyby to byl opět kluk. ( Doma mám Kristiana a Eliáše) . No nakonec čekám holčičku a jsem moc ráda, jelikož jak jsem vypozorovala, Jonášů je teď neskutečně moc 🙈😁😅 v každé druhé konverzaci ať už tady, či na jiných webech čtu, jak každý čeká Jonáška 😅 takže bych nakonec hledala jiné jméno.

berculka
autor
17. srp 2022

@jaja01k
@jako_mala_holka
Manzel taky rika, ze mu prijde zbytecne resit, jestli se to rymuje...
@treasurka to mam zafixovane jako pri jmeno z Macha a Sebestove 🙈
@keltka diky za nazor. Martin a David nejdou pres manzela vubec, Jiri a Marek se nelibi mne 🙂)

berculka
autor
17. srp 2022

@ronyx Jo, zacinam mit taky pocit, ze je to trend. Ale treba Tomas neni trend, jakoze momentalni nárust obliby, ale je jedno z nejcastejsich uz kolik let... Akorat ten trend clovek podle me vic vnima. Jakoze kdyz se sejdou 2 Kubici, tak to neni tak "divne", jako kdyz se sejdou dva Sebici, Oliverove atd, to si hned kazdy vsimne..
Tudiz cetnost mi asi tak nevadi... Spis ten rym, ale s Eliaskem by se to taky rymovalo, i kdyz ne tolik a taky tu nekolikrat zaznel Lukas, tak to taky trochu jde do rymu, i kdyz taky min no 🙂

rezza
17. srp 2022

@berculka já mám doma Valentýnku🙂 V okolí jinou neznám.. Nelinek znám dost, ale obě jména jsou krásná🙂 Zkráceně jí říkáme Vájo😁😊

lenka3p
17. srp 2022

@keltka 😀DDDD Vaše dítě to není.
Dle mého názoru je Tomáš a Jonáš v pohodě, ségra má Lukáše a Tomáše a stejně jim každej říká Luk a Tom, takže to, že se rýmují, je pasé. A navíc - ve škole a v životě jsou každý sám za sebe a je to přece jedno, že má bráchu podobně znějícího jména.
Takže i u holek bych volila spíš podle toho, co se mi líbí víc, než podle sourozence.

berculka
autor
19. srp 2022

@rezza dekuji, ja znala Valentynku jenom jednu, chodila jsem s ni ja do skolky🙂) Nelinku znam ted mezi detmi taky jen jednu, ale vsichni rikaji, ze je to caste jmeno🙂

berculka
autor
19. srp 2022

@lenka3p Dekuji za nazor, taky se k tomu zacinam klonit, ze je to jedno.. a dalsi dvojice Tomas a Lukas, to je tedy celkem bezne koukam.. 🙂

kapii
20. srp 2022

@berculka mám Jonáška a u druhého uvažujeme nad Tomáškem, takže mě to divné nijak nepřijde 😀 A holčičí se mi líbí obě

berculka
autor
20. srp 2022

@kapii 👍 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru