Alergie na pyl v těhotenství, jaké léky jste užívaly?

reetri
20. bře 2016

Jsem alergička, každým rokem zhruba od dubna užívám celkem pravidelně zyrtec. Momentálně jsem těhotná, s lékaři jsem ještě nic nekonzultovala. Zajímalo by mně, zda některá z vás užívala bez problémů antihistaminika po schválení alergologa či gynekologa, nebo jiný preparát. Moc děkuji 😊

im4fun
20. bře 2016

@reetri no me alergolozka kladla na srdce otehotnet mimo pylovou sezonu, ktera je u me od dubna do cervence. Alergii mam fakt silnou a rikala zs pred otehotnenim mam misto zyrtecu brat claritine, ten mi teda ale vubec nepomaha no. Snad nekdo neco poradi

xleni
20. bře 2016

Já užívala flonidan celou dobu, alergolozka říkala, že se muze bez problémů brát.

zmrzlinka
20. bře 2016

Ahoj.Ja jsem prvny tehotenstvi zvladla bez leku.A ted se to snad taky povede.Ale je pravda ze nemam alergii nejak silnou.Porad se ze svym gynekogem.

petrinda
20. bře 2016

Zyrtec nebo Claritine se můžou brát v těhotenství bez problémů. Taky jsem je užívala, bez nich to byla katastrofa.

jojosefina
20. bře 2016

Jsem alergická celý rok, astma, inhalátory - vše je v těhotenství povoleno. Miminku to prý neškodí, ale nemohu se dusit.

alik25
20. bře 2016

Mě teď pomalu začíná sezona a můj alergolog mě upozornil, že Xyzal rozhodně brát nemám, pouze lokální preparáty (kapky do očí, nosní sprej...). Samozřejmě čím míň, tím líp, ale jsou situace, kdy se to bez léků zvládnout nedá...

jojosefina
21. bře 2016

jenže nosní sprej pokud je kortikoidový se musí užívat pravidelně, aby fungoval, běžné kapky proti rýmě se nesmí...

pe_ma
21. bře 2016

sem zvědavá, jak mi bude, mám případně volat...brala sem celoročně xyzal a vysadila sem při pozitivním testu, zatím zvládám a uvidím, co bude, až začne vše kvést...

konekokira
22. bře 2016

Alergii na pyl mám silnou, zatím jsem s nikým nekonzultovala, tak si po velikonocích zavolám, často slychavam, že leky, který dostaneme v tehu jsou na jednu věc... Jo a já mám k tomu všemu tehotenslou rýmu :-/

jojosefina
22. bře 2016

co to je těhotenská rýma?

konekokira
23. bře 2016

@jojosefina to je rýma, která přestane až po porodu 🙂

barundzelin
1. dub 2016

Mám silnou alergii na kvetoucí břízy, lísky a trávy. Alergie mě trápí každý rok pravidelně, od dubna do července. Na konzultaci s alergologem mi bylo doporučeno nebrat žádné léky proti alergii do ukončení I. trimestru. Lék Volnostin, který beru už nějakou sezónu prý pak užívat můžu. "Prý"nebyly zjištěny žádné nepříznivé účinky. Testy nebo nějaký výzkum, však na vliv těhotných či plodu se prý nedělají 😲 . Tak babo raď. Zkusím se ještě poptat více lékařů 😕 .

nupta
1. dub 2016

Doufej se mnou, aby hodně pršelo... 😉

Léky jsem na radu alergoložky na podzim vysadila (brala jsem celoročně), ale už jsem si nedávno musela vzít sprej s kortikosteroidy - přes nos se toho k miminku dostane mnohem méně než ze spolknuté tabletky. Ale samozřejmě je lepší, kdyby se nemuselo. Řeš to, až to nastane a zbytečně se nestraš dopředu.

xtina_13
12. dub 2016

Mně Dr. řekl, že Xyzal klidně dál můžu při akutních potížích. (Jednou za čas.) Že mi ani miminku nemůže nijak uškodit. Docela mu důvěřuju, protože je to bývalý internista zapálený do přírodních způsobů léčby. Vysadil mi postupně léky na astma, když viděl, že se to nezhoršuje, nechal jen Ventolin, a když se s ním chci poradit i o potížích mimo (protože on se o to zajímá, protože vše souvisí se vším), tak mi nejčastěji doporučuje jako prevenci (třeba oparů) ranní otužování. Fakt si myslím, že by mi nedoporučil nic, co by mně nebo malé ublížilo.

janca118
25. dub 2016

Xyzal se nema prvni 3 mesice. Pak nevadi. Ja jsem 27+1 a beru ho uz 3 tydny denne. Bez nej to neslo. Schvalil mi ho jak gynekolog, tak alergolozka. Do nosu mam Nasal. Naopak, nebrat nic a mit alerg. reakci je horsi. Protilatky, co si vytvoris proti pylu atd., se dostavaji pres placentu k miminku a to pak muze byt taky alergicke. Navic, kdyz budes mit ucpany nos, muzes si privodit astma. Tot slova moji alergolozky...

konekokira
25. dub 2016

Tak já dostala Claritine, kapky Mommox (ten jsem užívala i předtím) a inhalátor (ten stejný, který jsem měla před těhu)

balalajkaaaaa
26. dub 2016

Ahojky, já mám alergii na pyl a kdysi jsem mývala astma a teď jsem měla sprej jen při potížích. Po otěhotnění se mi začalo dost špatně dýchat. Byla jsem na alergologii v 6tt těhotenství a mám 2 spreje na astma - 1 co si musím 2x denně stříknout a 1 co mám při potížích. Pak mám Zodac, kapky Allergocrom do očí a kapky do nosu Tinkair.

zvirka
26. dub 2016

Já měla Zodac, ale vzala jsem snad jen dvě tablety, v těhu se mi alergie (bohužel přechodně) zlepšila. Navíc jsem měla nateklé nohy, tak jsem nechodila tolik ven a procházky v přírodě se vůbec nekonaly, tak asi i to mělo význam.

verusa.j
26. dub 2016

Rozjela se mi celkem silná alergie az v trhu,zabrali do tří dnů homeopatika

gujduska
28. čer 2016

Nemáte některá zkušenost s léky Tamalis?Co jsem objevila // tak ho neberu,ale zas to na mě leze ...

kerstinka
3. črc 2016

Beru celou dobu cca max 2-3tydne 1/2 tbl zodac. Jinak bych neprezila... -povoleno lekarem

verunkaaa
3. črc 2016

Beru Levoxal - 1x denně, povoleno. Mám velmi silnou alergii a astma, imunolog i alergolog se k tomu staví asi takto: "Pakliže nemůžete normálně dýchat, je vždy lepší vzít si antihistaminika, než trápit sebe i dítě nedostatkem kyslíku." 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru