5+2tt zatím bez srdeční akce, máte zkušenost?

bru_cka
10. dub 2017

Ahoj vsichni, v patek jsem dle posledni ms byla 7tt. Ten den jsem byla u gyn na utz. Dle vacku vypada tehu na 5+2tt, ale zatim zadna srdecni akce. Mate někdo zkusenost?
Byla mi odebrana krev, dneska znovu, pro porovnani hCG. Vysledky budou zitra. Nervy pracuji. Mam ztrach ze zamlkleho tehu. ☹

Muzu vas jeste pozadat o radu? Jak se prosim pocita stari tehu? Dle posledni ms jsem dnes 7+3. Dle UTZ tedy cca 5+5. Ovu pravdepodobne az po 5.3. (presne ale nevim, Cykly cca 30-33 dnu), tak by teoreticky odpovidalo spis to stari podle Utz? Nebo se pletu? Dekuju za nazor.

gabcat
10. dub 2017

@bru_cka ahoj, stáří těhotenství se počítá na začátku dle prvního dne poslední ms, nikoli až od ovulace. Pak se případně stáří upraví dle utz.

gabcat
10. dub 2017

@bru_cka Víc se bohužel radí těžko. Samozřejmě na utz může být embryo mladší, není to nic tak neobvyklého a nemusí jít ani o nic vážného. Ale spíš záleží, jaký tam bude pokrok při dalším utz. Ten jeden toho zase až tolik neřekne no.

bru_cka
autor
10. dub 2017

@gabcat dekuju, ja uz se potrebovala vypsat. Zitra se dozvim vysledky hCG z patku a z dnesku, ty by mely dat "jasny vysledek", ze?

gabcat
10. dub 2017

@bru_cka No to je taky těžké. Záleží, v jakém rozmezí budou hodnoty. Ono pak u hcg nad 1200 se hodnota zdvojnásobuje každé 3-4 dny. A nemusí být navíc ani přesně dvojnásobek.

Každopádně určitě to něco ukáže a podle toho ti doktor udělá třeba zase za několik dní rozbor krve nebo pozve na utz.

bru_cka
autor
10. dub 2017

@gabcat aha, stale nejake novinky. Dekuji.
Kazdopadne nesmi klesnout 🙂

gabcat
10. dub 2017

@bru_cka Pokud by kleslo, tak to by pak bylo neprosperující těhotenství určitě. Tak držím palce 😉

bru_cka
autor
10. dub 2017

@gabcat dekuji a verim ze zitra napisu radostou zpravu

bru_cka
autor
11. dub 2017

@gabcat tak to vypada dobre. hCG roste jak mam. Na kontrolu pujdu po Velikonocich, dr. mysli, ze by melo byt vse tak jak ma.
Dekuji za podporu

luska__
11. dub 2017

já snad neznám nikoho, kdo by měl tak brzy srdeční akci. Zpravidla kolem 7 se chodí na akci ne?
Nejprve se určuje uložení plodu a cca za 14 dní srdeční akce

petula63
11. dub 2017

Já jsem měla teda srdeční akci 6+2, ale jde i o to jak kvalitní ultrazvuk má lékař. A jeden den srdíčko neni a druhý den už být může takže nevěš hlavu 🙂

bru_cka
autor
11. dub 2017

Ono slo o to stari tehu. Protoze podle posledni ms by to bylo jiz 7Tt. Ale asi to bude spis podle toho utz

absintka19
11. dub 2017

@bru_cka tohle je uplne normalni 🙂 nestresuj se zbytecne

fandysek_1
11. dub 2017

Dle MS bych měla být 8+4, ale dle utz jsem teprve 7+4. Vypadá to, že jsem otěhotněla ke konci cyklu a mimísek je mladší. Měla jsem srdeční akci v 6+4. Takže vše může být v pořádku.

bru_cka
autor
11. dub 2017

Jj vypada ze ano, pak doktor me dnes uklidnoval, ze HCG roste jak ma. Takze po velikonocich na ultrazvuk

petula63
11. dub 2017

@bru_cka já bych dnes měla být podle MS 11+0 a jsem 9+0, takže tím se nestresuj 🙂

bru_cka
autor
11. dub 2017

Dnes me dr relativne uklidnil takze uz jsem docela v klidu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru