2. screening. Potřebuji žádanku?

27. srp 2020

Zítra mě čeká, ale teď jsem si uvědomila, že nemám žádanku...

andyskarsgard
27. srp 2020

Já ji dostala od lékaře. Ale nevím jestli ji každý dává.

elencze
27. srp 2020

Pokud jdeš jinam, než ke svému lékaři, měla by jsi ji mít. Ale je taky možné, že jdeš někam, kde to má tvůj gynekolog domluvené a nevystavuje. Zkráceně, je v tom bordel.

autor
27. srp 2020

@andyskarsgard
@elencze jako říkám si, že jsou ženský co na něho jdou ze své vůle, takže jí asi taky nemají...

andrasce
27. srp 2020

Žádanou mít nemusíš, ale budeš jako samoplatce, zaplatíš si to a pak ti to zpětně proplati pojišťovna

autor
27. srp 2020

@andrasce na 1. jsem jí měla a stejně jsem to platila, takže s tím stejně počítám. Jen tedy doufám, že to nebude bez ní dražší...

jjasmina
27. srp 2020

Já byla teda loni, žádanku jsem měla a ani druhý ani třetí screen jsem neplatila

autor
27. srp 2020

@jjasmina já si tam raději ještě ráno zavolám...

andrasce
27. srp 2020

Pokud byste měla indikací a žádanou, tak by se platit nemělo. Jinak myslím, že cena je pořád stejná já platila 1200,-, takže myslím od 1000,- do 2000,- , pak záleží jakou máš pojišťovnu a ta ti to proplati, VZP letos proplácí třeba 3000,- na matku

ni_kola
27. srp 2020

Já byla včera na prvním a žádanku jsem neměla a bylo to bez problémů. Myslím, že už se moc nevystavují, když se to hradí jako samoplatce.

elencze
27. srp 2020

@ni_kola první se platí, druhý a třetí je v rámci zdravotního pojištění hrazen pojišťovnou.

jana31990
27. srp 2020

@elencze já jsem třeba platila všechny 3. A měla jsem žádanku. První mě stál 1500,- druhý 1200,- a třetí asi 600,- a VZP mi z toho všeho proplatila jen ty 3000,-

elencze
28. srp 2020

@jana31990 tak to mě mrzí, ale se žádankou od lékaře by se měl částečně platit opravdu jen ten první, jiná věc je, že některá zařízení ho mají zpoplatněn, protože k tomu dávají třeba navíc fotky, video z ultrazvuku. Tady přímo ze stránek VZP "Další plně hrazená ultrazvuková vyšetření jsou tzv. screeningová (tj. slouží k včasnému záchytu patologií plodu) a standardně bývají prováděna ve 20.–22. týdnu těhotenství (hodnotí se vitalita plodu, biometrie, odhadována hmotnost plodu, morfologie plodu, lokalizace placenty, množství plodové vody apod.) a ve 30.–32. týdnu těhotenství (hodnotí se vitalita a poloha plodu, hmotnost plodu, lokalizace placenty, množství plodové vody atp.). " https://www.vzp.cz/o-nas/tiskove-centrum/otazky...
I když dál píšou, že lékař může doporučit "podrobné hodnocení morfologie plodu ve 20.–22. týdnu těhotenství nebo ultrazvukový screening růstové restrikce plodu ve 36.–37. týdnu těhotenství. Tato vyšetření jsou poskytována po dohodě mezi těhotnou ženou a lékařem a jsou přímo hrazena pacientkou na základě nabídnuté ceny." Tak asi proto jsi platila, já každopádně měla všechny ty velké, plus náš doktor posílá rovnou i na speciální ultrazuvk na srdíčko, a neplatila jsem nic.

jana31990
28. srp 2020

@elencze to já jsem právě že měla jen klasický screening kde změřily a zvážily malého plus klasika jak se vyvíjí. Nic nadstandardní jsem neměla a za fotku jsem si ještě musela platit extra. Bohužel v kolínské nemocnici kde ty screeningy dělají se platí všechny 3 pokaždé i s žádankou 😔

katule1990
28. srp 2020

Žádanku jsem neměla, ale byla jsem na něm u své gynekoložky a neplatila nic. Na 1. screeningu jsem byla na specializovaném pracovišti, kam jsem se bez žádanky objednala telefonicky, platila jsem 1500 Kč.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru