1. screening v 1. trimestru - výsledky, co myslíte?

gabinka.gk
16. črc 2015

Ahoj holky, ráda bych se zeptala, jak Vám dopadl 1NT+screenig, nějak se v tom nemůžu vyznat, můžete mi poradit?

PAPP-A: 5,37mlU/ml 1,21 MoM
FsHGG: 27,98 ng/ml 0,87 MoM

CRL : 62 mm odp.g.h. : 12+6
Morologické anomálie : nenalezeny
Linea nucheae 2,5 mm 2,38 MoM
Nostní kost: přítomna
Fronto - maximální úhel v normě

Screening Negativní

Kombinované riziko M.Down z výsledku : 1:397

Myslíte, že je to dobré nebo ne?

linee
16. črc 2015

Dulezity je výsledek - screening negativni, vice bych neresila. Pokud by něco nebylo v poradku, Dr. ti to rekne. To riziko také není vysoke, nebala bych se a stejne ti ještě v 16tt budou brat krev na ujasneni. Za mne v tom nevidim zadny problém!

vera_vila
16. črc 2015

jak píše kolegyně - důležité je, že je negativní nález, tudíž je vše v pořádku... Určitě se pak můžeš zeptat ještě své dr. v poradně, ale určitě by ti řekla, kdyby se jí něco nezdálo...

seshira
16. črc 2015

Všechno vpořádku. 😉

akankeo
16. črc 2015

Z toho je opravdu dulezite jen to, ze je to negativni, na hodnoceni chybi udaje jako vek matky a kdy se brala krev, ale to jsou ty udaje, ktere na miste vedeli a z toho spocitali ta rizika. Tripl test v 16. tydnu si nech udelat jen jestli to bude stejna laborka/ klinika, jinak to nema smysl a zbytecne se muzes vystresovat. Pokud je to totiz na stejnem miste, tak se vysledky zkoriguji s tim prvnim screeningem, pokud ne, a hodnoti se jen ty hodnoty v krvi, tak je tam strasne falesne pozitivnich nalezu a naopak... Dalsi dulezity UZ pro tebe bude az po 20. tydnu, tam se zhodnoti zbytek a pak uz muzes byt spokojena, ze mas opravdu zdrave miminko 🙂

desencanto
16. črc 2015

Tak asi záleží,co ti řekli doktoři.. my tomu nerozumíme.. já mám třeba linea 2mm a down 1:20 000 a výsledky ok podle dr.. taky ti k tomu museli něco říct.. u prvního jsem měla down 1:5000 a vše ok

kvakuska
16. črc 2015

@gabinka.gk Tohle by ti snad měl vysvětlit lékař, ne? 😠

radapokec
17. črc 2015

A to ti k tomu nic neřekli? Neptala ses???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru