Zoufalá matka, zoufalé dítě. Co dělat?

23. srp 2023

Ahoj holky, jsem zoufala, uz fakt nevim … syn 2,5 roku zacal chodit od cervna do skolky. Nabidli mi praci (dalo by se rict vysnenou)… syn mel jit od zari do statni ale potrebovali nekoho od cervence uz. Tak jsem ho prihlasila do soukrome, kde se plati nemama castka. Je docela vyspely, je bez plen a rekne si vse co potrebuje, pekne se naji sam.. je sikovny. Byl zvykly jednou tydne chodit do jesli se svou babickou.. takze jsem necekala nejake drama co se kolektivu tyce. Do skolky zacal nejprve chodit 2x tydne na 3 hodky. Pak uz teda kazdy den od 7:30 do 13:00 .ve skolce ho neuspavaji ale vetsinou usne na chvili sam (mozna i to je ten problem). do skolky chodi nerad, ale nedela sceny. Pry kdyz odejdu place 2 minuty a prestane. Posilaji mi ze skolky fotky. Na nekterych nevypada moc stastne ale na nekterych se usmiva a pak mi vzdy ukazuje fotky deti. Ovsem, co prichazi po skolce je katastrofa. Doma nechce vubec nic. Nezajdu s nim ani do obchodu ktery miloval a byl vzdy zlaty. Rve jak tur jen kdyz ho chci dat do auta. Pak zas naopak rve ze nechce ven z auta. Doma uz nevim co pak s nim mam delat.. davam mu na vyber moznosti.. snazim se snim jednat uplne klidne. Pritel mi rika, ze jsem na nej az moc mekka. Je fakt, ze ja udelam fakt skoro vse co chce a snazim se mu vyhovet.. mam asi spatne svedomi z toho ze cchodi do te skolky a ze za to nemuze ze je protivny.. nevim jestli mu tam nekdo neublizije taky se tam furt stridaji ucitelky z duvodu dovolenych. Pripadam si jak hrozna matka, je mi na nic. Premyslim, ze praci opustim.. jenze me konci v zari rodicak. Stejne do prace musim. Od zari zacne chodit do statni skolky. Kde ho bude vozit tatinek od 7:30 a ja ho budu vyzvedavat uz v 12:00 hned po obede. Snad se to vse zmeni. Musela jsem se vypsat .. dnes jsem i brecela po jeho skolce uz jsem to nezvladla. Ja se na nej vzdy tak moc tesim, ze spolu budem cele odpoledne a uzijem si to.. pujdem do bazenu, ven, projit se, obchod, ze mu koupim zmrzku.. on nic nechce a jedine co ho nakonec z jeho sileneho zachvatu uklidni je pohadka. Ted lezi kouka a ja zas brecim.. 😭 pomoc.

evaviki
23. srp 2023

To je krásné období vzdoru v tomhle věku. Nemusí to vůbec souviset se školkou. Radu mám jedinou, přežít to.

te_reza
23. srp 2023

Hele to jsou období. Ty se pak nabalujou. Holka jde do druhý třídy a taky je to vzrušující. Už trochu jinak tím věkem. Těším se na pubertu 🤣

autor
23. srp 2023

@evaviki dekuji moc, jak dlouho? Koupim si asi nejake prasky nebo litry alkoholu🤣🤣🤣🤣

autor
23. srp 2023

@te_reza joo? Budu si muset koupit prasky nebo alkohol🤣jak dlouho to ma trvat?🤣a jak mam reagovat?😭🤣

te_reza
23. srp 2023

@anomym hele já nvm. Já mám pocit, že s přibývajícím věkem to je prostě horší. Už jsme doma diskutovali, kdy je ten správný čas na Lexaurin. U nás teď například jedou tyto scény:
Jdi se umýt, vyčistit zuby a vzít si pyžamo.
-ja si dokoukam pohádku
-ja se musím protáhnou
-dosad si dalších milión věcí
Ve finále od prvního požadavku to trvá přes hodinu než to udělá a jde spát. Když už člověk myslí, že spí, tak přijde s nějakou jobovkou, nejlépe s brekem, aby tomu nasadila grády. Například ji něco štíplo a strašně to svědí a bolí. Včera řvala, že se bojí jít k zubaři.

emillyhk
23. srp 2023

Mě to čeká od září 🙈 Syn má 2,5 a od miminka je to takový nezávislák, nikdy mu nevadilo trávit čas beze mě (s tátou, babičkou), venku ho maminka přestala zajímat, když se naučil chodit. Od září nastupuje do dětské skupiny, tak ho teď 1x týdně dáváme babi na hlídání. Oba si to užívají, je to super. Ale z mého nezávisláka je najednou "mamiňák", co by se nejradši půl dne nosil a nemůžu bez něj ani odnést prádlo do patra. Nedejbože, když ho předávám babi nebo odcházím z domu bez něj, to jsou scény s válením po zemi a slzama jak hrachy. Takže přechod do dětské skupiny bude nejspíš výživný 🤦‍♀️ Ale koncem září se vracím do práce, jiná možnost není...

evaviki
23. srp 2023

Nebudu lhát,tak 3-4 měsíce to tehdy trvalo. Pak se s nim zas dalo fungovat. 😁

gdpr
23. srp 2023

Môj mal v zime také obdobie ked mal 2.3r kedy nič nebolo dobre par krat išiel aj do auta do skolky s revom na rukach bez bundy a topánok lebo nemala som nervy ani čas na jeho výstupy a potom cca 5m do skolky z auta tak isto na rukach s revom a rovnaké výstupy mi robil aj pri jedle najprv niečo chce pripravím mu a uz to nechce, tak isto pri hračkách, oblečení jednoducho pri všetkom 🤷🏻‍♀️ prešlo to po 3mesiacoch

marianarem
23. srp 2023

Aj moj byval takyto po skolke, unho to bolo z unavy a pretazenia. Zacali sme ho davat len na doobedia s tym, ze sa doma potom do sytosti vyspal. A uz to bol zase on. Teraz uz po obede nespi, ale aj tak ho berieme a doma ma oddychove okno, nejaku kludovu aktivitu. A potom zase vyrazime niekam von.