V noci je vzhůru a nechce spát. Co dělat?

niliho
22. pro 2022

Ahojky,
nějaké rady? Jsem vyčerpaná a zoufalá. Dcera 4 měsíce se v noci nakojí a pak je vzhůru a nechce spát. Je vzhůru hodinu až dvě. Nevím už co mám s ní dělat.

palja
22. pro 2022

@niliho tohle měly obě dcery, mladší má teď rok a v noci se budí po hodině a řevem celou noc. Lezou jí zuby - stoličky. Prostě je to období a nebude to trvat věčně. Vím, že tohle asi slyšet nechcete. Ale u nás se s tím nedalo nic dělat. Neteř má teď rok a ta je vzbuzena vždy od 2 do 5. Pokud máte jedno dítě, tak já jsem si vždycky lehla a odpočívala s dcerou, i přes den. Úklid ani vaření nikam neutečou.

gbp
22. pro 2022

@niliho moje to ma obcas taky. kdyz ji vyjde blbe spani, ze hodne spi odpo a rovnou navaze nocni spani. to mela dnes. vcera usnula nejak kolem pate odpo a pak uz nechtela byt vzhuru, tak pak se cela probudila u prebalovani kolem druhe rano a neuspalo ji ani kojeni 🤷🏼‍♀️ a usnula zas nekdy pred ctvrtou rano. ale to tim byt nemusi.proste to tak nekdy je? a co dela, rve? moje kdyz nerve, klidne ji dam zpet do postylky, max roznu nocni svetykko, at si dela co chce s spim dal 🤷🏼‍♀️ mam jeste starsi, takze pres den uz to nedospim. ale s tou prvni sem to tak mela, nez sem si na to zvykla 🙈 naucila sem spat i pri kojeni nebo nejake mikrospanky behem dne, kdy si treba hrala pod hrazdickou. byla sem totalne ko. taky mela obdobi, ze se budila kazdou hodinu 🙄 to byl nejvetsi masakr 🤦🏼‍♀️

mamikry
22. pro 2022

@niliho A v kolik chodi spinkat? Ma nejaky ritual pred spinkanim? Treba koupel nebo tak? Pokud ne, tak bych ji ho udelala, aby si zvykla, ze se po nem chodi do postylky.

nita1984
22. pro 2022

Syn měl tahle bdela okna ještě v roce a půl. Dokud byl jeden, bylo to v pohodě. Proste jsem spala, když spal on. Když pak přišlo druhé dítě, začalo několik měsíců očistec. Ale všechno přejde.

kubesovaadelka
22. pro 2022

@niliho nepotěším tě, ale my to tak měli a mohla jsem se stavět na hlavu a niiic nezabíralo, a nezabírá do teď kolikrát, dcera má 11mesicu a i teď trvá hodinu než se dostanu zpět do postele 😁

niliho
autor
22. pro 2022

@palja Spinkala vždy krásně, nakojila se a usnula, ale teď poslední týdny se u toho nočního kojení úplně probere a je vzhůru a nechce usnout. Nejprve to začalo na půl hodině, pak hodině a dnes extrém 3 hodiny. Já samozřejmě nemohu usnout, slyším jí, takže jsem vzhůru s ní. Přes den si nemám šanci odpočinout, mám ještě 3 letého syna

niliho
autor
22. pro 2022

@gbp Ona spí přes den většinou 3x, dopoledne, po obědě a pak ještě před večerním spaním si hodí půl hodiny šlofíka. Většinou nevydrží být vzhůru až do toho večerního spaní, tak si zdřímne a pak chodí spinkat mezi 7-půl 8. Kojím jí pak mezi 10-11 to usne a pak kojím mezi 1-2 a v tento čas je vzhůru. Mám ještě staršího syna, takže na odpočinek není čas

niliho
autor
22. pro 2022

@mamikry Chodí večer spinkat mezi 7-půl 8, ano rituál máme, koupání, kojení a pokládám do postýlky

niliho
autor
22. pro 2022

@nita1984 Právě, mám staršího syna, takže zápřah celý den a teď do toho mála v noci nespí, takže je to mazec

sanyy22
22. pro 2022

@niliho mám syna 1.5r a v noci je vzhůru i 4 hodiny.

blazena009
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jjasmina
22. pro 2022

@niliho mě se dcera bzdila i každých 20 min nebo nespala, prostě to nějak přežít, u nás nic nepomohlo teda

martinau5
22. pro 2022

Ještě mě napadá spánková regrese. Jestli vedeš IG, tak koukni na spanekmiminek od Aničky Růžičkové. Má tam vysvětleno co a jak a nejen o regresi 🙂

moonulka
22. pro 2022

Moje 2,5 letá je teď vzhůru 3-4 hodiny prakticky každou noc. 🤦‍♀️ Některé děti to tak holt mají, nepřišla jsem na to, co by jí mohlo pomoct. Ale určitě to souvisí s vývojem, změnami. Jednou za čas měla okno od malička, ale od příchodu bráchy je to peklo. 🙄 Doporučuje se na miminko nemluvit, svítit buď vůbec a nebo jen červeným světlem. Buď to přejde nebo ne... 🙈

werik153
23. pro 2022

Vydržet, cítí z tebe jak jsi na nervy a nemůže z toho spát... Tohle období nebude trvat věčně, maximálně pár měsíců a pak budeš mít celý zbytek života na to, se pořádně vyspat.