Už kvetu...dcera 4 roky, stále jen mluví, sama se nezabaví a stále je na mně nalepená

18. zář 2024

Ahoj holky, jdu se vypovídat.. budu znít jako hrozná matka, ale já už to musím vypustit. 🫣
Dcera 4 roky a ta tu pusu nezavře, ona furt mluví každý den, celý den furt! Ani minutu není ticho. Na pohádky se dívat nechce, protože furt musí dělat blbosti, hrát si taky nechce (ničit věci by jí šli) ale hrát ne, furt jenom u mě. Ve školce je to hotový anděl (alespoň, že tak😀) ale doma už mi tečou nervy. Lehnu si jen na gauč a ona hned musí ležet na moji noze nebo se dotýkat ruky, furt kontakt i na záchodě proste furt.. jsem si říkala, ze když už ji jsou 4, ze to bude lepsi a oni je to horší. Třeba naivně na hřišti si říkám, jak si na chvíli odfrknu a ono nic.. to je furt “mami hele list, mami hele jak se kloužu, mami hele jak si jdu sednout na písek..atd) furt něco.
Dnes jsme šly ze školky a já už byla fakt na mrtvici prý “mami hele pán” - říkám ano pán “a kam jde, to neni náš táta a kde bydli a proč tam bydli” pak hned na to “dnes svítí sluníčko a proc.”. tak ji vysvětluju počasí a malá hned “a proč to počasí dělá a proč neprší” a furt dokola tohle mam 24/7😫
Upozorňuji, ze ráno v 6 vstává do školky a v 6:02 uz jede.. furt piští, je taková ukřičená.. kdyz ji člověk řekne ať neřve, že je hodně hodin, tak se šíleně fakt nasere, začne ukazovat jako kdyby pěstičku a vrčí.. nevim kde se stala chyba.
Už fakt nemůžu, když je ve školce, tak mi samozřejmě strašně chybi, ale jsem tak rada, ze tam je a mam klid..
Zažila jste některá? Je to jen období?
Dekuju

malytlustyhroch
18. zář 2024

Jo, deti mluvi, kdyz ma clovek stesti. Za me je to jeste narocnejsi cast rodicovstvi nez nevyspani. U nas mluvej dva, vetsinou naraz a obcas se z toho duvodu i servou.
Radu nemam, leda na to "rvani" jsou fajn ruzne hry s hlasitosti zkouset rikat treba stejne slovo ruzne nahlas - i hodne hlasite i hodne potichoucku... kdyz se to moji naucili ve hre, byli to pomalu schopni pouzivat i v beznem zivote.

marketa1218
18. zář 2024

Je to normální, mám takovou čerstvě pětiletou. Mluví opravdu pořád, jen otevře oči a je to konec 😀. Miluju jí nadevše na světě, ale když za mnou běží na záchod , mamiiiii tohle a tamhle a pořád. Ať jsme venku nebo doma, těším se kolikrát až usne 😄

michaela666
18. zář 2024

Jojo to znám moc dobře. Ještě nemá 4 a nezavře pusu ani v noci, hodně mluví ze spaní. Občas jsou to takový šoky, kdy nevíme jestli vůbec spí nebo ne, protože se nás na něco ptá a jak odpovíme tak rovnou reaguje a pokračuje souvisle v rozhovoru. 😀
To si tak jdeš kolem 3 na záchod, všude tma a najednou si sedne v posteli a už to jede a u toho normálně spí 😀:" Kam jdeš? Ty máš čůrání, tak si vem papír a pak si umyj ruce. Chceš tam rozsvítit?" To jsem se lekla jak 🐖.

autor
18. zář 2024

@michaela666 Joooo to se nám taky stalo! Masakr 😀

Tak díky holky, jsem fakt ráda, že nejsme jediný😃😃

michaela666
19. zář 2024

Jsem ráda, že je zvědavá a upovídaná, ikdyž je to náročné. Každé nové slovo potřebuje hned vysvětlit a často mě tím dostává do situací, kdy si říkám " Jak to mám sakra vysvětlit tak malému dítěti, aby to pochopila."
Už jsme ve stádiu, kdy říká manželovi ironické nebo sarkastické hlášky a fakt se trefí do situací, kdy se to dá použít. 🤦
Nejvíc pomáhá nechat ji s tatínkem a jít si vydechnout ven. Je jedno jestli jsi na nákup, pro balík nebo sedím v parku a pozoruji holuby. Hlavně, že je klid, ticho a můžu odčerpat energii.

jijulka
19. zář 2024

synovi bude 11 a jeste to neskončilo.

honatko092
19. zář 2024

Moc tě chápu! Mám takového 4 letého syna 😃 Navíc má svůj svět a v nezastavitelném mluvení NEVNÍMÁ absolutně nic, co mu říkám. A doma ještě akční závislou dvouletou holčičku s vlastní hlavou. Přibližně co 5 minut někdo něco vylije, rozpatlá, někde spadne, bouchne se, křičí, přetahuje se o hračku nebo se rvou. Včera jsem si zcela upřímně říkala, jestli bych do toho šla znova, kdybych věděla, jak náročné to bude 😵‍💫 Moc doufám, že to bude brzo lepší...

sorboni30
19. zář 2024

Znám..mám doma takové tři. Kluci pusu nezavřou a dcera už vůbec ne.. kluci když jsou ve škole je to tlumenější. Dcera 2 roky 7 měsícu mele stále, nehne se ode mě a je jak klíště..
Říkám si, hlavně že jsou zdraví..protože co by za to dali ti, kterým děti nemluví a jsou postižení..
Takže spíš jsem vděčná a i když je toho fakt někdy po celém dnu moc, říkám si..chtěla jsem děti tak je mám. Cítím jak se každý den mění a každý den je jiný. 🌹
Chvíle kdy jsem s nimi trávila v nemocnici si hodně rychle vybavím když začnu být nastvana ať je chvilku už konečně ticho.. a hned mě to vrací zpátky ✌️
Ten kdo má rád ticho ať si koupí psa nebo kočku 🤣

lucie7411
19. zář 2024

Ja mam to same, ALE 🙏🏾🙏🏾🙈🙈 dvojcata 🙈🤣 snazi se navzajem prekricet a hadaji se komu vzdy prvni odpovim🤣🤣🤣a do toho 6 leta a to same, pusu take nezavre🤣🤣
Hele, ale uklidnim Te, neni to naporad🤣 nejstarsi ma 18 a odpovida vetou o jednom slovu🤣

cilkat
19. zář 2024

Moje obě děti mají navíc logopedickou vadu, takže jim ani není pořádně rozumět.... a zvani a zvani a obě zároveň... Jak já se těším, až tohle období skončí!
Ps: staršímu je osum... a teprve do něj "najizdi ". Ale uznávám, že on je v tomhle opožděný, právě i kvůli řeči.

aarriel
19. zář 2024

Dceři bude 10 let a jestě to neskončilo 🤣🙈 chodí do skautu a před sebou má třetí a poslední pokus o bobříka mlčení, tak se snažíme doma trénovat ale myslím, že ani teď třetí pokus nedá 🤣🙈

pilzzee
19. zář 2024

Tak teda u nas to bylo jenom obdobi. Nekdy po 4. narozeninach, "mamiiii? blablabla" "a mamiiii? blablabla ..." "a mamiiii? blablabla" ... 100krat za hodinu, neprehanim, uz se to nedalo poslouchat ... ALE trvalo to jen asi 2 tydny 😀

billiejean88
19. zář 2024

Znám a mám to doma dvakrát! 🤦🏻‍♀️😂 Je to fakt masakr, za cely den dokážou byt potichu jen, když ji nějakou sladkost 🙄 Ale naučila jsem se už “vypínat”. Proste kyvu, jako ze Jo, ale vůbec je neposloucham 😬 Asi to není moc výchovné, ale jinak jsem to už nedavala.

autor
19. zář 2024

@lucie7411 tak to umiram 😀
Holky musíme to zvládnout, jsem fakt tak tada, ze v tom nejsem sama😀🫣 držím pěsti!

zmrzlinka
19. zář 2024

Mám doma taky takové ukecane klíště.Už ji bude 8 let.Časem si zvykneš.

patypresdevaty
19. zář 2024

Hele, naše nemlci ani v noci, často něco vykrikuje ze spaní 😅
Nicméně na tohle nejlíp funguje sourozenec a kamarádi - má i někoho jiného než mě, distribuuje se to mezi více lidí🙂

lenkalubina
22. zář 2024

No synovi bude teď 17 a kolikrát ho prosím ať už je ticho🤣🤣🤣 nejlepší je,když přijde v devět večer a chce si povidat🤣 hraje fotbal a já denně od rána poslouchám kdo je nejlepší,jak se dělá tohle,kde kdo hraje,nebo jestli vím kdo je kdo🤦‍♀️🤦‍♀️ někdy mám výčitky, když mu řeknu ať už toho nechá a jde do pokoje,protože za chvilku mi odejde někam do světa a bude mi to chybět 😭😭😭