Syn nechce kadit do záchodu. Co s tím?

welisek
31. črc 2023

Dobrý den,jdu si pro radu už sem zoufalá.Syn čerstvě 3roky nechce kakat do záchodu ani do nočníku jen do trenek😔.Čůra normálně do záchodu ale nechce se tam prostě vykadit,když sem odbourala pleny tak s tím měl strašné problémy,nekadil třeba 4 dny a pak mu to šlo hrozně špatně.Použivali sme Laktulózu aby se dobře vykadil,to se srovnalo ale teď prostě kadí jen do trenek na záchod ho nedostanu,za měsíc má nastoupit do školky a já už nevím co s tím?zkoušela sem ho přesvědčit za bonbóny nebo hračku ale prostě nic. Děkuji za rady

xxx3d
31. črc 2023

@welisek a nemůžeš mu na to kadění vrátit plenu?

areh
31. črc 2023

@welisek se synem jsem to taky hodně řešila. Sedne si aspoň na záchod? Čůrá v sedě? Nám pomohlo, že pokaždé zkusil zatlačit. Řekla jsem mu, že se nemusí vykakat - aby nebyl nucenej, ale aspoň zatlačit. Dělali jsme u toho blbinky. Trvalo to ale hodně dlouho. Nakonec se to srovnalo. Ale byla jsem už taky zoufalá...

welisek
autor
31. črc 2023

@areh
@areh čůra normálně na záchodě v sedě (ve stoje nechce), vyčura se a hned sleze déle tam nechce sedět,blbiny sem taky zkoušela,namotivovat ho na bratrance že bude jako on že tam taky chodí kadit,vidí mě na záchodě ale stejně nechce,bojím se co mi na to řeknou ve školce aby nám ho nevrátili domů

welisek
autor
31. črc 2023

@xxx3d plenku už mu vracet právě nechci,dlouho trvalo než sem ho odplenkovala

hanka_12345
31. črc 2023

Taky sme s tim meli problem a nebyli jsme v okoli jedini a dodneska to nechapu. Curani ok na prvni dobrou ale kakat vyhradne jen do pliny , zachod prestal existovat. Az jednou asi po 2mmesicich uz jsem to nevydrzela,posadila na nocnik a cekala az to z nej vypadne (po signalu ze se mu chce) ..kdyz chtel vstat, dala jsem mu najevo ze bude sedet dokud nevykoná. Pak se vykakal a od te doby pochopil (asi) ze.mu tam ten zadek nic neukousne a uz chodil normalne na wc.... syn od zname to byl schopnej drzet 4 dny,řval ze ho boli bricho...az to ona nevydrzela a dala mu plinu a do pul min bylo po vsem a zase na novo

hanka_12345
31. črc 2023

@welisek as tim curanim vsede to samy a s bratrancem.sem to taky praktikovala...pak najednou zase jednou prijel bratranec,na 2 dny....takze to asi videl porad jak on cura ve stoje a jak odjel tak uz zase nechtel vsede🥴😂

welisek
autor
31. črc 2023

@hanka_12345 my právě taky že začátku měli problém,jak sem mu vzala plenu tak nechtěl kadit a držel to taky 4dny,musela sem mu dávat lactulozu,trvalo to dlouho už sem se bála že má psychogeni zácpu ale pak se to zlomilo a začal kadit obden bo každý den ale jen do trenek,když vidím že začíná tlačit chci ho vzít a posadit na nocnik ale dostane takový hystericky záchvat že se bojím abych mu to kadění zase nezablokovala,je to šílené

hanka_12345
31. črc 2023

@welisek a on nerekne predtim nez zacne tlacit? Syn treba rwkne..mami ja jdu kakat a odebere se na wc

welisek
autor
31. črc 2023

@hanka_12345 ne,řekne bobek až když ho má v trenkach

blondynka400
31. črc 2023

@welisek já to měla u starší dcery, ale tedy dříve, cca ve 2 letech. Věděla, že do kalhotek nesmí, ale na záchodě jí to v sedě nešlo, jak nebyla zvyklá. Skončilo to tak, že nekakal třeba týden, pak jí z toho už samo bylo blbě. Byla jsem ráda, že se vykakala vlastně kdykoliv. Většinou už si pak zalezla někde pod stůl do kouta a trpěla u toho jako pes. Trvalo to cca 2-3 měsíce, hrozné období, zpětně to beru jako svojí chybu, že jsem na ní tlačila. Pak se to jednou z ničeho nic změnilo, jednou se jí to podařilo na záchodě a od tí doby klid. Synovec byl třeba od roka bez plín, pak si cca ve 2 letech problém s kakáním a vždy jenom ve stoje do plíny. Řekl si o plínu, někde stranou se vykakal a zase přišel. Takto šel i do školky, vzali ho. Tam toto udělal jednou, ostatní se mu smáli a příště už šel na záchod. Za mne to zbytečně neřešit, hlavně netlačit a ono to nějak půjde....

xxx3d
31. črc 2023

@welisek po své zkušenosti bych mu tu plínku na to kadění vrátila
když je čurání ok, tak to kadění bude taky, akorát k tomu musí dozrát, on
u nás to bylo peklo
a trvalo dlouho, vědět tehdy co vím dneska, obratem vrátím na kadění plínu, neměl by ji dlouho, ale prostě jsem podlehla "falešné" informaci a doma nám pak miláček kadil na zem, a dlouho to trvalo.
no, takže za mě, vrátila bych mu ji na to kadění.