Spánek 2letého dítěte. Jak uspáváte vy?

10. srp 2024

Mám dotaz jak uspávate dvou leté dítě ?
Dceři budou za týden 2 a to co se teď +- měsíc děje je fakt mazec .. když vynecháme její neustálé scény, vztekání , válení se po zemi atp.
Tak ten spánek je větší peklo . Budí se v rozmezí od 6-8 jak který den . Uspavat chodíme v půl 7 usíná v 8.
Ale odpolední spánek je vidět že po obědě by ho ještě snesla. Dostat ji ale do postele je nadlický výkon . 😥🤷 Jsem z toho už dost na nervy .... Zkoušela jsem zase vrátit do hry kočár ale neprošlo mi to ... Jediný kde mi usne je auto ale objíždět denně půl světa aby ušla ve 3 Taky nepotřebuju 🤷 a ani nemůžu ..🤷
Děkuji za rady ...

konidana
10. srp 2024

Znam a neporadim. Dcera mi pres den prestala spat v 1.5 roce (do te doby pouze v jedoucim kocaru venku), to bylo leto, tak to nejak slo. V zime, kdyz ji byly dva, tak jsem ji brala ven na 30min.v satku, to si dachla, a pak vzbudit a domu pesky, aby se zas do vecera unavila. Kdyby nespala ani tech 30 min.tak by nekdo z nas dvou nedozil vecera 😅

autor
10. srp 2024

@konidana to mám právě s malou jak ji prostě nedonutim nevím jak(většinou už mě to po 2h vytočí , si lehnout a číst pohádku ) tak by pak šla spát už ,16.00 a to nepotřebuju 🤷 . Mám problém s tím že ona mi do kočárku prostě nepůjdu ... Zkoušela sem to 😥 a jsem z toho už zoufalá, vyčerpaná unavená . Ani si nemyslím že je dobry to jak se vždy pak rozčílim a pak ona teprve jde si lehnout ... 🤷
Chtěla bych to dostat do klidové fáze bez stresu pro obě .. 🤷

konidana
10. srp 2024

Neresit, holt usne treba v tech 16.h. poo jsem na hodinu poustela pohadku jako poledni klid. Bud usnula nebo ne.

sorboni30
10. srp 2024

Malá po

hennrietta
11. srp 2024

Dcera přestala spát po obědě někdy kolem těch 2 let. Jsou jí skoro 3 a za poslední asi měsíc spala po obědě 2x. Občas vytuhne v autě na max. půl hodiny, když zrovna někam nebo odněkud jedeme.
Pokud máme program, tak se ji ani nesnažím uspávat. Když jsme doma, tak ji zkusím dát spát a buď usne nebo ne. Spíš ne...
Taky jsem s tím zápasila a problém byl spíš ve mě. Pár dní byla protivná, párkrát šla spát už v 6 hodin, ale ustálilo se to. Do teď na ní vidím, že by ten spánek odpoledne potřebovala, ale neudělám s tím nic a nutit ji nebudu.

autor
11. srp 2024

@hennrietta děkuji, je teda pravda že s tím obdobím co má teď spíš bojuju asi já no, a ten polední spánek i kdyby 30 minut byl pro mě dohanecí. 🤷 ( Uklízela jsem a dělala věci doma abych mohla večer pracovat ) Teď mám ale smůlu a od ty doby nestíhám pomalu ani sprchu ... Protože odpadám . A pak to dohanim ráno . 🤦🤷 V noci zápasim zase s tím že mi odmítá plenku na noc . A ačkoliv mi všichni říkají narvi to na ní, nevidím v tom smysl. Když jí nechce🤷 ale zase si říkám jestli toho na ni není moc 🤷
Vztekání ( vzdor ) , do toho ty noční plenky a ještě to vynechání spánku , kterej je vidět že by je ještě prostě snesla 🤷

monuleee
12. srp 2024

Odpoledne, pokud chce spát, dám do postylky,, hladim přes ouško a během cca 10 min spí. Večer mu dám mlíčko a usne během toho.