Skoro žádný spánek u kojence. Máte zkušenost? Co ještě zkusit?

mvagnerovaa
16. led 2021

Dobrý den, já jsem už zoufalá moje skoro 3 m miminko nechce spinkat. Po porodu spala tak 2 týdny dobře a pak najednou jak kdyby se něco převrátilo a nespí ani přes den a ani skoro v noci. Je to samozřejmě každý den jinak co se týče noci, ale přes den je to opravdu to stejné, vzbudí se třeba v 9 a až do 13 hod je prostě vzhůru s tím, že spí 10 minut... v 13 hod třeba jdeme ven (každý den chodíme jinak- záleží kdy se probudí) a to mi naspí ty 3 hodinky v kočárku, vrátíme se třeba ve 16 a pak se tak do 10 minut vzbudí a jedeme... Včera se vzbudila v 17 hod a usnula mi až v 1 ráno.. jsem z toho zoufalá 😔 Má na svůj vek prospat alespoň 16 hod a ona za 24 hodin naspí jen 3-4 hodiny vkuse když jdeme na procházku ven, jinak doma spí tak 5-10 minut. Je strašně uřvaná, tím jak je přetažená, hlad nemá a bříško to také není. Hlavně je to každý den, nevím čím to muže být. Ani doktorka mi nevěří, že takhle málo spinká.. Zavinujeme, chodíme, houpeme, hladíme, bílý šum, š..., zpívání a nic... 10 minut a pak se vzbudí kouká tak 2-3 minuty a začne brecet a oči se jí zavírají.. Je opravdu malinká, měla by spinkat.. 🤦🏽‍♀️ A na balkone v kočárku ani doma v něm být nechce, jen venku opravdu venku, ale nemohu s ni chodit třeba už 6 ráno a nebo v 22 hod večer ...🤦🏽‍♀️😁máte někdo zkušenost? Popřípadě co mám ještě zkusit nebo to prejde samo? Děkuji...

pavlajc
16. led 2021

Starší syn byl úplně stejný. Strašně uplakane miminko. I když to nebude potěšující zpráva, tak ho to přešlo v 10ti měsících. U mladšího jsem se ještě před porodem začala zajímat o nošení v šátku a když bylo zle a taky plakal, tak jsem ho do něho soupla a do 15min. byl klidný. Pak jsem litovala, že jsem se o to nezajímala už dříve u staršího. Napadá mě, že třeba chtěl být více u mě. Doteď a to bude mít v létě 7 je dost kontaktní a na mě vázaný. Třeba zkusit. Jen mě to tak napadlo. Budu držet palečky. 🍀

martinazidkova
16. led 2021

Já dceru když nechce spát, tak dám do šátku a nebo dřív když spala v kočáru dobře, tak jsme šly ven několikrát, ať spí aspoň venku

crejzy
16. led 2021

Taky jsem měla extrémního nespavce ( za celý den napsal 4-5h a to jen přerušovaně) a taky tomu málo kdo věřil. Syn začal lip spát přes den okolo 9m a přes noc až ve 20m. Nás MUDr chtěl tzv. Spaci deník, týden jsme psali kdy usnul, jak dlouho spal, zda jedl a co jedl a tak furt dokola, aby nám to uvěřil. Šli jsme tam ale později, do té doby jsme si mysleli, ze to přejde ( bříško, zuby, vývojové skoky atd). Hledala se alergie, zvažovaly neurologicky problémy.. na nic se nepřišlo. Chce to hlavně trpělivost, nosítko a nebát si říct o pomoc v okolí, ať si alespoň někdy odpočineš.

kristyna109
16. led 2021

Dcera byla to same... Uplakana, nevyspala... V kocarku spinkala klidne 2-3hodiny. Doma 20minut po hodinovem uspavani na ruce, v satku byt nechtela🤦‍♀️ Takze jsem to vzdala a pres den jsem ji uspavala jen venku v kocaru, ona se hezky vyspala a pres noc jsem ji uhoupavala v kolebce. Musim rict, ze postupne byly videt zmeny. V 6ti mesicich stacilo polozit do postylky a usnula sama bez houpani. V 8mesicich zacala konecne usinat sama pres den v postylce a nemusela jsem pokazdy letet ven😊
Drzim palce, at je to co nejdriv lepsi🍀

zdenamol
16. led 2021

Já se můžu také přidat k nespícímu miminku. Dcera nespala téměř vůbec a bylo mi řečeno, že ji to asi stačí. Dnes má dva a pul roku a přes den nespala doma nikdy, maximálně usne někdy v autě a v kočárku jen jednou za čas a to už musí být. Prostě asi takové jsou. Každopádně nevydržela ani jen tak ležet, musela se nosit a stále jsem ji musela mít u sebe. Jinak řvala a řvala. Takže jsem také používala nosítko někdy i při vaření. Lepší to bylo až když mohla lézt. Ale vše rychle uteče a za pár měsíců si budeš určitě jen říkat, že je to mazec.

anet_98
16. led 2021

Také mám skoro tříměsíční syna a jak píšeš, od dvou týdnů mi po kojení odmítal spát, tak jsem ho vždy vzala do náruče a uspávala. Později už stačilo lehat si vedle něj, aby věděl, že tam někde máma je. V noci mi spal krásně a budili jsme se od 2 měsíce jen 2x pak už jen jednou, ale přes den vůbec nechtěl spát. Pořídila jsem nosítko a nosila jsem ho v něm a někdy mi usnul v náručí a já třeba dvě hodiny jen seděla a nechala ho spát v té náruči, alespoň něco. Tedkon už usíná lépe, ale dopoledne je třeba i 3-4 hodiny vzhůru (brečí jen když se nudí a chce mě zavolat k sobě), pak ho nakojim, když vidím že má hlad, no a pak spí 3-4 hodiny. Odpoledne je to lepší a většinou není vzhůru víc jak hodinu. Nevím co to způsobuje, ale prdí mi už sám normálně (občas dám espumisan) a hladem to také nebývá

mvagnerovaa
autor
16. led 2021

@mvagnerovaa Holky moc děkuji za odpovědi, nosítko mám též, ale když ji do něj dám, usne ale pak s ním nemohu spát žejo... takže ji musim opatně vyndat a to je zase hned vzhůru.. v postýlce být nechce.. tak spí se mnou 🙊 takže my jsme spolu opravdu furt celý den, každý den.. mazlíme se všechno.. to podle mě o kontaktu nebude.. protože i v noci mi spí na ruce.. strašná závislost vim 😁🤦🏽‍♀️ Děkuji všem a snad se to zlepší no... 😫

martinazidkova
16. led 2021

@mvagnerovaa a kojíš?
Já právě takhle večer když uspim v šátku, tak dám do postele a ona sice začne koukat ale než se probere, tak dám prso a ona u něj zas zabere
A nebo dudlá dudlík a pustím ji k tomu vydru usínáčka od FP

squezy
16. led 2021

@mvagnerovaa Mam dvojcata a kluci spali jedině za jezdiciho kocarku. Když spali 3xdenne,tak rano jsem je uhoupala v postylkach, spali 30-45min a další 2 spanky se muselo jezdit. Denne jsem nachodila klidně 5-6 hodin, aby spali a i když to bylo náročný, tak nelituju. Upřímně, hrozně jsem si psychicky odpocinula, že nikdo nebreci, nebo neknoura, že je unaveny, ale sam od sebe neusne. Jinak mimca si od 3 mesicu zacinaji drobet uvědomovat den a noc, ale vis jak, nemůžeš čekat, že ti v 19h zalehne a bude do rána spat 🙂 Určitě se to zlepši a za me doporucuju ten kocarek nebo šátek.

mvagnerovaa
autor
16. led 2021

@martinazidkova kojím a také to tak dělám ale nezabere vždy

cinam
16. led 2021

Jak bys psala o tom našem 😁 14 dní vzorné miminko a pak to začalo. Spal buď chvilku u prsa a nebo pak v kočárku, tam vydržel fakt dlouho. U něj bylo dobré aspoň to, že jsem se s ním třeba hodinu a půl prošla a on pak doma ještě další dvě hodiny spal. To ho ale přešlo nějak kolem tří měsíců. V noci usinal nejdříve o půlnoci a dost často se budil i na delší úseky (hodina az dvě). Pokusy o režim nebo o úpravu jeho spánku skončily vždy fiaskem, kdy pak usnul třeba ve tři ráno. začalo se to lepšit v 9 měsíčních, to už usnul třeba v deset 🙏 postupně se to lepsilo. teď je mu dva a čtvrt, ve dvou letech jsem ho odstavila a od té doby spí celou noc cca 21-8 a pak po obědě má hodinu a půl šlofíka (udyndam v kočárku a nechám stát před chalupou). No prostě spí teď daleko víc než spal jako novorozenec 😊

mvagnerovaa
autor
16. led 2021

@cinam jak u nás,tak doufám, že to bude už lepší 🤦🏽‍♀️

cinam
16. led 2021

@mvagnerovaa určitě časem ano 😊 mě to začíná za necelé 4 měsíce znova, tak jsem zvědavá 😁 když to moje první konečně spí, tak co předvede to druhé 🤔

la_lilloise
16. led 2021

Také jsme to tak měli. Doma spala max 20 minut v kuse, po aktivním min. 30minutovem uspavani (houpani, zavinuti, šum ...). Prvního pul roku jsme proste na všechny denní spanky musela chodit ven s kocarkem (tzn tak 3x denně, 1h, 2h a 1h, měla jsem nachozeno kolem 250 km mesicne), jinak vecer z pretazeni třeba 2h řev při uspavani. Bylo to hrozny, kočárek mi nikdo nevozil, neexistovalo “spi,když spi dítě”. A ještě jak byla na podzim, tak se to cele odehrávalo přes zimu. Na nudu mi pomohly audioknihy, a pak teple snehule a péřovy kabát. A vydržet, po pul roce se to zlepšilo a ten poobedovy spánek začala davat doma (tak hodinku, po uspavani). Vydrž a zlepší se to.

mvagnerovaa
autor
16. led 2021

@la_lilloise no snažím se, dnes je třeba od 18 hod vzhůru a spala mi jen 15 min a dělám opravdu všechno a k ničemu... a máme skoro půlnoc, někdy už je toho opravdu moc 😔

mvagnerovaa
autor
16. led 2021

@cinam tak to je sebevražda 😂 obdivuji vás, já už nechci. Mě stačí Melinka a už mimi ne ee😂😫

cinam
16. led 2021

@mvagnerovaa taky jsem říkala, když mu byly tři měsíce 😅 (to spal mimochodem úplně nejhůř 😁 )

mvagnerovaa
autor
16. led 2021

@cinam a ticho už Hihi😂 jinak já si hodím mašli, furt uspavam to jde🤣😂

la_lilloise
16. led 2021

@mvagnerovaa Ja vím, hlavně si to nevyčítat, proste jsou takové deti a ani nejlepsi máma s tím níc nezmuze.

princeznamiu
17. led 2021

No me jen napada, ze nikdo nezminil kofein. Nevim, nemam takovou zkusenost, ale co zkusit omezit kavu (cerne caje, energetaky...)?

venu_
5. bře 2021

@mvagnerovaa zdravim bohuzel nemam stejnou zkusenost, jen vim u sve msle ze taky pretahuje a potom jeste hure usina...kdyz potrebuji aby spala doma,tak mistnost poradne vyvetram a na uklidneni kdyz nezsbira zpivani pustim fen.Ten ji odmala hned uklidnil.drzim palce

ada22
6. bře 2021

Kamarádka měla něco podobného. Nemůže mít hlad? Ona říkala, že jak začali dokrmovat UM tak se miminko uklidnilo.