Prvňáček a novorozenec, na co se připravit?

madamas
19. črc 2021

Dobrý den, ráda bych se zeptala maminek které potkala nebo je čeká stejná zkušenost..Koncem srpna čekám miminko a syn bude nastupovat do první třídy (7 let). Snažím se co nejvíce připravit ještě před porodem. Syn byl předčasně narozený, strávili jsme nějakou dobu v nemocnici a bohužel byl velmi uplakaný, tak se nyní automaticky připravuji na ty horší scénáře 🙈 Taška do porodnice je sbalená, základní výbavička připravená. Syn má připravenou aktovku a věci do ní, postupně nakupuji oblečení, tělocvik apod. Pro případ že budeme mít opět uplakané miminko tak mají s manželem připravenou ,, náhradní" ložnici v patře, aby se vyspali do školy a do práce. Máte ještě nějaké typy jak a co připravit než to všechno ,, vypukne"?🤔😀

elizsebik
19. črc 2021

@madamas čao, já tady napíšu spíš z pozice školy, jsem učitelka, takže jsem potkala několik stejných případů 😊
Já bych hlavně řekla učitelce, potom by to bylo už úplně v pohodě ze strany školy, jestli by ona s tím počítala).
A jinak se myslím, že jste perfektně připravení😇

levandule_k
19. črc 2021

Někomu se osvědčí šátek, miminko máš u sebe a máš volné ruce.
Povídala bych si se synem o tom, jaké to bude až se narodí miminko, aby "věděl" co ho čeká. Sourozenec a nástup do školy, obě jsou to velké změny.

zuzkasim
19. črc 2021

Měla jsem to takhle, ale naštěstí i další starší dítko, takže u nás už jsme měli jasnou představu, jak začátek školy vypadá... Hodil se mi šátek, na takové ty rychlejší přesuny, vyzvednutí staršího atd. Je fajn to učitelce říct s prosbou, když dítě něco nebude mít, ať to píše a zaúkolovat manžela, ať to pohlídá a čte deníček. Učitelka bude tolerantnější🙂

madamas
autor
19. črc 2021

Děkuji za tipy 😉 Právě pro to že to budou pro syna dva takové životní milníky zároveň to chci usnadnit nám všem aby doma nevznikalo napětí a aby se mohl soustředit na to na co bude potřeba. Šátek nebo nosítko chci pořídit, máme to do školy cca 15 minut pěšky, mám auto + babičku velmi blízko + tatínek jezdí do práce před osmou takže může syna odvézt. Se synem jsem byla po císaři, kdyby k tomu opět došlo tak nebudu stejně pár dní schopná syna vodit. Syn chce chodit do družiny, i když nemusí, takže odpoledne myslím pohodlně vyzvednu s kočárkem. Paní učitelka bude psát vše do systému na internetu tak snad nebudeme na nic zapomínat 🙈 Asi potřebuji uklidnit sama sebe, jsem takový stresař a cítím se lépe když jsem předem na vše připravená😆 Takové to ,, nějak to dopadne, nějak to bude" to není nic pro mě 🤦

zuzkasim
19. črc 2021

@madamas Ber to tak, že je i výhoda, že tvému staršímu je už 7. Mému prvňákovi bylo čerstvě 6 (zas měl toho staršího bráchu), ale tvůj je jistě v mnohém vyzrálejší. Neboj se, nečekaná situace může vždycky přijít, ale věř, že to bude v pohodě a neobjeví se nic neřešitelného🙂

panihk
22. črc 2021

Já myslím, že to novorozeně je ještě celkem fajn, ještě dost spí, nikam neleze, nebere věci... 🙂 U nás byla prvňačka + 3měsíční mimčo a zezačátku to bylo v pohodě, až později začalo přituhovat, jak zavřeli školy na podzim, a najednou byla distanční výuka + k tomu mimino, co už zas tolik nespalo a chtělo zábavu. Ale to už zas byla velká celkem srovnaná s tím, co a jak znamená škola a učení. Hlavně klid, jste připravení perfektně a bude to fajn. 🙂

eviicka
22. črc 2021

Konkrétní radu nemám, mám mladší děti, jen uklidnění. Já se narodila v červenci a ségra šla akorát do první. A mamka si to hodně chválila. Ale je fakt, že tam byly ty prázdniny na aklimatizaci.

veroniquecz
23. črc 2021

@panihk to mám teď já, 6 letou a v září 7 měsíční a z distančky mám osypky 😖 jak jste to dávali? Je fakt, ze zlatý novorozenecek, ji a spí 😁

panihk
23. črc 2021

@veroniquecz Blbý bylo, že velká nechtěla zůstat doma sama, a malá byla zvyklá usínat v kočáře. A k tomu 4leťák, co se nudil a chtěl jen koukat na pohádky. No, nějak jsme to dali 😀 Chtělo to hodně ústupků na všech stranách. Na jaře už velká zůstávala tu chvíli doma, než jsem malou udrncala, to už bylo taky lepší.

madamas
autor
23. črc 2021

@veroniquecz možná jsem naivní, ale tajně doufám že nás už ta distančka mine, celkově ten způsob života kdy syn je zvyklý sportovat a chodit na tréninky, najednou zase celou zimu dřepět doma, resp.jen chodit na vycházky ( u nás sníh veeelka vzácnost) mě děsí. Jinak o tom že novorozeneček jí a spí. To je taky můj velký sen a znám spousty miminek co to tak opravdu mají. Moje zkušenost je jiná. Předčasný porod císařským řezem, miminko neumějící pít z prsu takže já celodenně na prsní pumpě, nezralá ttrávicí soustava = neustále koliky, cvičení Vojtovky dle pokroků 4x až 6x denně. Možná teď tedy připadám někomu ,, hysterická" se svými obavami, chápu 😆 ale já mám v hlavě zakódováno novorozenec = křik, pláč, trápení, lítost.. Raději tedy budu připravená a příjemně překvapená když to půjde dobře 😉

andelka
23. črc 2021

Mně se narodil třetí když kluci byli v 1 a 2 třídě. Dostali brášku za pololetní vysvědčení 😁 pak byly jarní prázdniny,takže super načasování. Co mi hodně pomohlo,tak babička, která řešila vyzvedávání ze školy a kroužky. Protože nejsem moc free, stresuju se, malý se narodil v zimě, spal nepravidelně, kojila jsem furt..takže dostat se někam na čas, natož někde čekat než skončí trénink..🙁 Ráno jsem děti odváděla na autobus s malým v šátku. A vyzvedávala z družiny,když ten den nebyl žádný odpolední kroužek. Distanční výuka nás postihla, když nejmladšímu byl rok a čtvrt. Vloni to bylo docela mazec, letos už lepší, díky online výuce.