Péče o dvě děti. Jak to zvládat?

21. srp 2024

Prosím o podporu maminky více dětí, bože jak jste to zvládli ty začátky?🤦‍♀️Mám 3M chlapečka a 3,5 holčičku a jsem na dně svých sil 🤦‍♀️ syn vyžaduje neustále nošení, jsou dny lepší a horší. Zrovna dnes nedělám nic jiného než uspavam rvouci neodlozitelne mimino a s dcerou jsem strávila dnes asi 10 minut spolu osamote, zbytek byl jen stres a nervy protože i ona je dnes ufnukana. Nedokážu si představit že zvládnu ještě 9 měsíců tohohle kolotoče, než bude synovi alespoň rok, kdy by se to mohlo vše nějak zlepšit a uklidnit 🤦‍♀️nebo to přijde dřív?🤦‍♀️ Hodně jsem si všimla, že má nálada ovlivňuje celou rodinu a kdyz já ji mám blbou, mají ji všichni blbou, ale jak se hodit do pohody a nezblaznit se?🤦‍♀️a to mě ještě čeká večerní uspavani, kdy nemáme ještě systém, jak uspat mimino které pravidelné každý večer řve a starsi, která dělá večer jen blbiny a obě děti potebuji k usnuti mě, ale dohromady to prostě nefunguje a mimco jen tak neodlozim abych uspala starší a naopak je to taky hrůza. Bože kdy to skončí 🤦‍♀️vím že bude pokaždé neco, nevadí mi to, ale prostě s miminem je to hrůza 🤦‍♀️kde vzít tu sílu na ty dny... Ven se to taky moc nedá většinou je to prorvane už se mi ani nechce vstávat ráno 🤦‍♀️

j.a.n.i
21. srp 2024

Mimino tatínkovi, je fuk u koho řve a uspat nejdříve starší a pak teprve řešit mimco.

mourovatakocka
21. srp 2024

Zkoušela jsi šátek? Co společně na gauči, mimino bude na tobě a ty budeš mít starší vedle sebe.

autor
21. srp 2024

@j.a.n.i to děláme prave, ale manžel bude brzy pracovat i večer a to na to budu sama 😅🤦‍♀️

exbordelar
21. srp 2024

Nejprve uspat mimino, dat do jine mitnosti, a pak starsi.
Jinak soucitim, mam momentalne krizi a nejradeji bych utekla z domu 😅

autor
21. srp 2024

@mourovatakocka je v nositku od rána do večera. Starší žárlí kvůli kojení a nošení nenechá ho chvíli v klidu 🤦‍♀️

dominikasn
21. srp 2024

Hojdavak na pružině je zázrak, dá se i z druhé ruky sehnat

lobella
21. srp 2024

Co poridit nositko pro panenky pro dceru? Ja takhle porizovala pro dcery 3 a 5 let,kdyz se jim narodil bracha, ja nosim jej a holky panenky

autor
21. srp 2024

@dominikasn Tak máme a nic, nic nezabírá 😭🤦‍♀️

rejalin
21. srp 2024

První, co chci napsat - soucitim a posílám sílu ❤. Mám děti 2 roky od sebe, ten první rok byl šílený- miminko a dítě v období vzdoru, já totálně na dně. Ale nějak po 9m se to začalo lepšit, teď má mladší 2 roky a už je zase dobře- náročné, ale hezke, děti si spolu hrají.. takže slibuji, bude líp 😄
Uspavani jsem řešila tak, že jsem sladila (možná i trochu na sílu) spaní mladší a procházky venku, takže spala v nositku a já si u toho hrála se starším. Pozdeji spala mladší přes den jen v kočárku, starší u toho jezdil na odrazedle (chodili jsme za každého počasí, i v dešti, doma uspavat prostě nešlo). Večerní uspavani byla trochu hrůza, mladší na prsu a u toho jsem objimala staršího, vyprávěla pohádku. Občas jsme usínání všichni vypruzeni 😄 ale třeba teď už je to moc hezké, oba se prituli, poslouchají pohádku..
můžeš třeba i zkusit uspat mimčo večer venku v kočárku (než bude zima), potom zaparkovat doma a zkusit uspat starší (a později přesunout mimino do postele).
Uvidíš, že to zvládneš, časem se to sladí. Hlavně šetři sebe, has jen to, co hoří, říkej si o pomoc a i o čas pro sebe. Fajn je také bazalkovy čaj na nervy 😄

shirilka
21. srp 2024

Mám děti rok a 3/4 od sebe a to večerní uspávání bylo asi nejhorší, takže soucítím ❤️ Od prvního dne jsem se je snažila nějak synchronizovat, což se naštěstí podařilo, takže chodili večer spát ve stejnou dobu, každý z jedné strany. Obvykle jsem zkoušela nejprve uspat miminko a pak staršího pohádkou do ouška, ale ne vždy se podařilo. V noci jsme pak ale spali odděleně, manžel spal se starším a já se s miminkem stěhovala do pokojíku, aby se starší vyspal. Přes den jsem se maximálně věnovala staršímu, aby neměl pocit, že ho zanedbávám, miminko se muselo přizpůsobit, lepší to bylo asi od těch 7 měsíců výše, to si spolu už začali "hrát". Teď jsou staršímu 4 a mladšímu budou dva a půl a jsou naprosto boží, jak si hrají, vymýšlejí kraviny, jak se mají rádi, na palici jsou teda ty rvačky a to, jak řvou kvůli všemu😅 a uspávám stále oba zároveň, teď je to teda někdy horší než na začátku 🤣 ale vyvíjí se to😉

hvezdicka09
21. srp 2024

U nás pomohly audio pohadky. Starší vykoupany leží v posteli a poslouchá, mezitím usne mala v nositku a syn většinou u te pohadky taky usne. Ale to funguje až tak poslední tři měsíce (mala má rok), těch prvních par měsíců byl očistec, ale neboj, ted už je to fakt pohoda, ač jdou oba nespavci a syn dost tvrdohlavec, oproti těm začátkům fakt pohoda. Bude lip, vydrž!!

autor
21. srp 2024

@rejalin děkuji 🙏kéž by to šlo v kočárku, ale bohužel 🤦‍♀️ modlím se doslova každou minutu ať už je to lepší, s manželem jen křičíme večer, starší samozřejmě vše vidí, kolikrát to odnese i on,protože už prostě není trpělivost, hrůza toto období 🤦‍♀️

sasanka88
22. srp 2024

Soucitim s tebou. Měla jsem to to same. Bylo to strasne obdobi. Ja uplne hotova nevyspana, miminko se budilo co 20 min. Bylo to psycho nad psychem. Ja po roce tohohle sileneho maratonu onemocnela psychicky uz jsem to bez spanku nedavala.

sari2709
23. srp 2024

Já mám holky od sebe 3 a 8 měsíců. Jelikož starší chtěla ji mít v pokojíčku, tak od příchodu z porodnice byly v jedné místnosti. Mladší jsem dala do postýlky a hladila a u toho četla starší pohádku.