Období vzdoru - jak dlouho trvá?

klokanka31
28. črc 2021

Holky jak dlouho trvá přibližně období vzdoru? Naše malá to rozjela docela ve velkým, a já si říkám kdy zas bude hezky v klidu ☺

michaelarousova
28. črc 2021

@klokanka31 u nas to zaclo v 18 mesicich a koncilo tak ve 2,5 letech☺️ Byly lepsi a horsi obdobi😂

klokanka31
autor
28. črc 2021

@michaelarousova 😮 tak dlouho? Naší je 14 měsíců. Jsem tak vzpomínala když byla miminko, strašně klidná, hodná, zlaté mimčo. A teď je z ní pěkná divoška ☺

michaelarousova
28. črc 2021

@klokanka31 to syn nikdy nebyl klidnej , ale zas jsme nikdy nemeli takovy ty sceny ,ze sebou nekde svihnul a rval😂 spis vsechno bylo NE ,..sli jsme treba na prochazku a v pulce cesty se zastavil a proste dal nesel😂

klokanka31
autor
28. črc 2021

@michaelarousova Naše na všechno teď říká NENE, když jí chci vytáhnout z vaničky tak přitiskne ruce k sobě abych ji nemohla zvednout, když už se zadaří tak jekot, na procházkách se mě nechce držet za ruku, jenže nechápe že nejde aby si běhala jentak, dneska mě dokonce kousla do ruky. Když jí pak dám teda do kočárku, tak zase řev, a tak nakonec ještě ráda chodí za ruku ☺

alilali
28. črc 2021

@klokanka31 mám to úplně stejně, i ten věk. Někdy je to lepší a někdy horší. Nejvíc na ránu je, když ho bolí zuby, to je pak jenom NE, a nechce ruku a nechce do židličky a nechce do kočárku, nechce mámu, nechce tátu, jenom zlobí, že vším bouchá a "provokuje" a pak jsou dna, třeba jako dnes, kdy je to nejlepší děcko, hodný, chce si společně hrát, venku si vyhraje, přijde, pohladí.

alilali
28. črc 2021

@klokanka31 A kouse mě taky, právě když ho bolí zuby nebo má hlad. Nosíme sebou mističky s ovocem a vždy v kočárku dáme a uklidní se.

michaelarousova
Autor odpověď smazal
Zobraz
michaelarousova
28. črc 2021

@klokanka31 my mame ted obdobi a proc? A obcas si rikam zlate obdobi vzdoru😂

klokanka31
autor
28. črc 2021

@alilali Jo naše malá má taky někdy lepší dny, ale dneska mě s tím kousnutím fakt dostala ☺

klokanka31
autor
28. črc 2021
lv
28. črc 2021

To teprve startuje 😆.. holky mely konec ve 3 a čtvrt

klokanka31
autor
28. črc 2021

@lv Tak to se mám na co těšit ☺

rimortis
28. črc 2021

@klokanka31 Dcerka má teď 5 let a někdy mám pocit, že jí to od toho roku a půl, co období začalo, ještě nepustilo 😀 ale teda tak nějak víc se srovnala kolem 4 roku. Nikde naštěstí nedělala scény, jako že by se válela po zemi, spíš všechno bylo ne, ale když jsem řekla ne já, byla to oskarová scéna řevu 😀

95newmommy2020
28. črc 2021

Takový to ze se sebou placne vzteky o zem začalo nedavno. Je mu rok a půl. A trvá to snad do 3. 🤣 A prej nejhorší jsou ve dvou. 🤣🤣🤣

cherie24
28. črc 2021

@klokanka31 u nás je to taky, že se střídají období, kdy je to lepší a kdy je totálně na zabití. Člověka to pak více udržuje ve stresu 😄 Někdy je ta samá činnosti naprosto v pohodě, pochopí, bez protestů udělá nebo v klidu odcházíme z nějakého místo, od činnosti a jindy udělá ale takovou scénu a pak se doma ještě 20 minut válí po zemi. Je to radost 😀

klokanka31
autor
28. črc 2021

@cherie24 Přesně ☺

janina228
28. črc 2021

Tak nevím.. mě přijde, že to období maj furt.. Nejhorší to u nás bylo kolem třetího roku.. to byl náročný půlrok 🙈😄

klokanka31
autor
28. črc 2021

@janina228 Takže lepší čekat na 18.narozeniny, a když to bude dřív, tak budu aspoň mile překvapená ☺

cherie24
28. črc 2021

@klokanka31 já jsem hrozně ráda za to, že takovéhle scény nedělá třeba v obchodě. Tam je to zlaté dítě, úplně ukázkově vychovaná, každý by mohl závidět. Ale takové vyndávání z bazénu u švagrové nebo sundávání z houpačky, to sebou švihne o zem a řve fakt třeba 20 minut v kuse. Snažím se předem upozorňovat, pořád opakovat, že se chystá konec, třeba při odchodu ze hřiště nám to docela pomohlo, ale jak jde o bazén, tak si okamžitě lehá na zem. Zkoušela jsem v tom amoku vysvětlovat, objímat, držet v náručí i přes protesty i dát na prdel, ale ona nereaguje v tu chvíli vůbec na nic. Ve věku tvé dcery si dokonce i mlátila hlavou o zem ze vzteku. Co bych dala za období, kdyby jenom na všechno říkala ne nebo si dupala na protest 😄

klokanka31
autor
28. črc 2021

@cherie24 Naše zatím nemlátí hlavou o zem, a doufám že ani nebude 🤔 Nám zatím pomáhá, když se kvůli něčemu začne vztekat, upoutat její pozornost na něco jiného. Ale jak říkám, je to zatím...

cherie24
28. črc 2021

@klokanka31 to taky zkoušíme, občas to klapne, ale jak jde o ten bazén, tak dokonce nazabírají ani bonbony a to už je teda fakt co říct 😀 Zkoušela jsem i různé knížky, něco nám i pomohlo a já teda umím taky dost vypěnit, takže pracovat i na sobě. To všechno trošku mírní projevy, ale období vzdoru se prostě nezapře 🙂

klokanka31
autor
28. črc 2021

@cherie24 Tak ohledně bazénu to plně chápu, já z něj taky nikdy nechci ☺ pracovat na sobě je určitě důležité, já zjistila že čím víc se to ve mě vaří, tak ona je pak víc vzteklejší. A to ani nenadávám, držím to v sobě, ale ona to asi nějak vycítí nebo co.

janina228
28. črc 2021

@klokanka31 no..asi tak😂.. jako těžko říct, každý si tu nějakou scénu projde.. Jednou jsem to probírala se známou co je psycholožka - to dcera měla zrovna kolem těch 3 let a když se vztekla (ostuda třeba na půl hodinky ve městě a tak) tak pak jako když luskneš byla hned v klidu.. jenže já byla naštvaná ještě dobu potom a nedokázala jsem hned přejít na to její "nic se nestalo" a nemohla jsem se s ní hned bavit.. Ona byla asi zmatená, jenže já nejsem stroj, prostě mi to nešlo a dcera musela počkat, až se i maminka uklidní. Ta známá mi řekla, že to je vlastně dobře,že ji tím učím,že lidi nemají jen super nálady,a že i maminka může být naštvaná.. to jen taková vsuvka, protože si osobně myslím,že období vzdoru neskončí.. spíš jde o to,jak se s tím člověk dokáže smířit,že to nedávno ještě miminko už zkouší mantinely a posouvá se zas o úroveň jinam 🙂

cherie24
28. črc 2021

@klokanka31 tj moje malá pozná vždycky, když je něco blbě. Teď jsme třeba řešili hodně nepříjemné věci s jejím otcem a moje možnosti u soudu, takže já nervy v kýblu a malá totálně na zabití. Ale nutilo mě to aspoň nad tím pořád nepřemýšlet a snažit se trošku uklidnit 🙂 No mě se právě nikdy nechce do bazénu. Do vyřívky vlezu hned, ale studený bazén mě vůbec neláká a ona by se koupala ideálně 23 hodin denně na teplotě nezávisle. 😄

klokanka31
autor
28. črc 2021

@cherie24 Já zas výřivku nee ☺

cherie24
28. črc 2021

@janina228 tak období vzdoru je prý o tom, že dítěti začne docházet, že je samostatně myslící bytost a že má své vlastní touhy a potřeby, které se ne vždy slučují s názory ostatních. Tak si je zkouší prosadit a samozřejmě zkouší/se učí, kdy se projevit může a kdy naopak musí ustoupit. Stejně tak by se měl učit i rodič a přemýšlet, kdy je možné nechat dítě to udělat po svém a kdy dát jasně najevo, že teď je třeba poslechnout a přizpůsobit se. Takže v podstatě je pravda, že období vzdoru nekončí, je to vývojový skok v mozku. Ale časem se pak člověk naučí lépe ovládat a už nemá potřebu si v dospělosti lehat na zem, třeba kvůli tomu, že mu šéf zadal práci, kterou nemá rád 😀

janina228
28. črc 2021

@cherie24 tak to mě fakt rozesmálo.. ještě že tak - svého času bych asi v práci vztekle dupala nebo kopala šéfa dost často 😂😂😂. Jako u nás doma se většinou všechno probírá.. vysvětluje.. snažím se o pochopení situace.. jenže vzdor nevzdor - děti se teď furt kvůli všemu perou. Zkoušejí momentálně své sourozenecké hranice a to zrovna na ty moje je teda něco.