Nové věci a bouchání hlavičky. Jak to řešit?

tomas13
21. dub 2022

Dobry den prajeme, mame 2 problemy s nasim 22 mesacnym synom a nevieme ako dalej :

1. Nove veci - nevieme preco, ale akonahle kupime synovi nove topanky, ciapku alebo napr.bundu, stale ked mu ich dame, zacne silne plakat, odmietat ich, hlavne co sa tyka topanok..Su to dva tri dni stresu kym si ako tak zvykne. Neviete nam poradit nejaky trik ako na to ? 🙂

2. Buchanie hlavy - akonahle povieme nieco co sa mu nepaci, ale kludnym hlasom, ze napr. toto nerobime, toto takto nie, tak vyciti ze nieco mu akoby chceme zakazat a buchne si hlavu o zem, pripadne hlada nejake miesto kde si ma buchnut hlavku :( nekricime alebo neberieme ho nasilu, no staci len naznacit a buch :( obcas aj o kachlicky v kuchyni, z coho mame strach :( potom place, a chce ist na ruky..

Ak by ste nas len vedeli naviest ako to riesit, budeme velmi vdacni.

Vopred dakujeme

Lenka a Tomas

dasipe
21. dub 2022

Řekla bych, že procházíte obdobím vzdoru. Neboj, to přejde, musíš holt vydržet, to je asi jediné, co funguje 🙂

baarus21
21. dub 2022

To asi bude normalni, jak pise @dasipe. Muj syn 15mesicu se boucha rucickama do hlavy, kdyz mu neco zakazeme (toho si snazime nevsimat, abysme na to neupozornovali). Sem tam to taky zkousi hlavou o zem 🤷‍♀️ v tomto pripade to chce zkusit vysvetlit, ze kdyz se potrebuje do neceho prastit, tak aspon mu nabidnout polstar nebo neco mekkeho co mu neublizi. Kamaradka si tim prosla a tohle fungovalo skvele, ted uz to nedela. Proste vydrzet...bohuzel s tim oblikanim neporadim, ale bude to na stejnem principu, proste vzdor. Tak hodne zdaru a pevne nervy!! 👍👍

martt
21. dub 2022

@tomas13 A na jiné změny reaguje jak? Třeba změna rozpoložení nábytku apod? Vyžaduje nějaký určitý přesný režim? Jinak to bouchání do hlavičky může mít opravdu jen obdobu vzdoru , ale může se jednat i o jiný problém v souvislosti i s novým oblečením , ale na to je málo informací.

areh
21. dub 2022

Můj skoro 20m se taky buší do hlavy, když není po jeho. Je pravda, že poslední dny je to lepší. Beru to jako nějaké vybití emoce. 2x se bouchne o zem a je klid, hraje si např. s něčím jiným 🤷🏼‍♀️ já doufám, že se to časem zlepší, má permanentně na čele bouli.

izzylka
21. dub 2022

Syn taky mlátil hlavou o zem nebo zeď 🙈 prvních pár dní jsem z toho byla vyjukaná...postupně mě to přešlo 🤣 když byl poblíž,strčila jsem mu tam ruku nebo polštář a on přestal, nebo jsem jen houkla, ať toho nechá, nebo bude mít au 🤣 trvalo to pár týdnů,postupněto vymizelo 🤣 a s těma věcma taky...nové věci nechtěl nikdy hned, když jsem mu je chtěla dát, tak je šel schovat 🤣 tak jsem to vždy nechala jen někde na očích a buď po pár dnech přišel, že to chce zkusit, nebo jsem se ho zeptala já jestli to nechce zkusit....buď chtěl nebo ne...nenutila jsem ho. Teď mu je 5 a nové věci pro změnu nechce svlékat 🙈
Ty děti mají různá období a fáze...vždy to chce čas 🙂

cilkat
22. dub 2022

S těma novejma věcma: některým lidem pomáhá ty věci nejdřív vystavit někde na oči, "nakoukat" si je... a teprve pak je vzít na sebe.

maartinka29
22. dub 2022

Syn to taky tenkrat delaval,kdyz byl mensi..ze se bouchal do te hlavicky ..rekla bych,ze to delava hodne deti .

chris_n
22. dub 2022

Nemusí to být nic a taky to může být známka PAS

tomas13
autor
23. dub 2022

Ok, dakujeme za odpovede .. teraz mal nove papucky, tak sme mu ich nechali cely den na ociach a vecer uz ich dal bez problemov na nozky.. Uvidime ako s tou hlavickou :( snad to prejde

kajka321
23. dub 2022

Mám tři děti, všechny bouchaly hlavičkou o zem (ne moc, přeci je to jen velmi bolí). Prejde to. Ohledně zvykani si na nové věci. Vše vychází z naturelu člověka. Jsou lidé, kteří nemají rádi změny a mají rádi své věci. U oblečení to platí dvojnásob. I školní děti nosí teplou zimní bundu či zimní boty a venku je už dvacet stupňů, prostě se jich nechtějí vzdát. A na podzim úplně stejný problém - venku už skoro sněží a nejraději by chodily v sandalkach.. Toto jsou zkušenosti mé přímé či od kamarádů děti.. Nejlepší je se tím moc netrapit a přijmout to. Oblečení nechat kolem připravené, aby si zvykly...