Nespavost u tříměsíčního miminka. Máte radu?

4. črc 2024

Dobrý den, mám 15 týdenní miminko, od malička jsme neměli nějaký extra problém se spinkáním, usínám mi jako maličký u prsa a pak jsem ho dala do postýlky a spal dokud se nevzbudil na hladík a spinkal dál. Pak mi usínal v náručí kdy jsem ho pak dala do postýlky a také spal, a někdy i usínal s námi na gauči, kde jsme leželi a on usnul. Přes den mi spal co každé dvě, max dvě a půl hodinky a klidně vydržel ty 2-3 hodinky. Jenomže, jsme před třemi týdny nechávali očkovat na Bexsero a opravdu od té doby nechce spinkat. Odpoledne se teda vůbec nečapem, to on je unavený mžourá si očka, má je malinký, takže když usne za 10 min je vzhůru a pláče, zkouším to znovu, znovu usne a za chvíli opět pláče. Takže teď nemá žádný režim, je vzhůru klidně 4 hodiny, což si myslím že je na něj dost, prostě nechce spát. Večer po koupeli a masáži spinkal někdy i 5h v kuse, teď? probudí se minimálně 4x za hodinu a já uspávám. Už si nevím rady, má prostě neklidný spánek, nemůže spinkat a nevydrží dlouho. Samozřejmě je pak protivný, ještě k tomu s ním cvičíme Vojtovku takže úplná paráda při nespavosti.☺️
Prosím, nevíte čím by to mohlo takhle z ničeho nic být? Na bříško dáváme kapky, které mu vždy zabrali, nemyslím že by to bylo bříškem. Napadlo mě že by to mohla být ta reakce na Bexsero? Že to může mít účinek na neklidný spánek? Nebo máte někdo něco podobného s prckama? Moc děkuji za odpovědi.

evellin123
5. črc 2024

Ahojky ,nebudou to zuby ?nám to taky začalo kolem 3 měsíce a zklidnilo se to až teď 10 měsíců ,má už 6 zubů. Zkusit koupit mastičku na zuby a kousatka ( my máme calgel) a namasirovat dasna. Jinak držím palečky a přeji hodně sil ✊🍀

autor
5. črc 2024

@evellin123 myslíte že tak brzy? nateklé mi nepřijdou a myslela jsem že na zoubky má ještě čas😦

evellin123
5. črc 2024

No u každého miminka je to jiné ,jak píšu naší malé začaly ve třech měsících ,taky jsem se divila, ale může to být i něco jiného , u nás to byly právě ty zoubky .