Nechce spát po obědě. Co dělat?

4. dub 2024

Dobrý den,poradíte co mám dělat ? Malej dva a půl roku a nechce mi chodit spát po obědě. To by nebyl takový problém ale začne mít kolem 16 hod krizi, buď to vydrží a chytne druhý dech aspoň do půl 7 večer nebo vytuhne ve 4 odpoledne...když spát nejde tak je skoro vždy na facku prostě hroznej...když usne tak mě pak nechce jít spát večer a jde třeba až v 10 a to se mi nelíbí nechci aby chodil spát takhle pozdě. Jo a neuziji si ani ráno vstáváme mezi 5-7 hod bez ohledu na to v kolik jde spát. Do toho se v noci budí několikrát s brekem... Nevím co sním mám dělat...nějaké finty jak ho uspat po obědě ?
PS: do kočárku to nejde ten už má mladší brácha

klokanka31
4. dub 2024

Naše malá taky nechodila spát přes den v tomhle věku. Když už náhodou usnula, tak pak taky ponocovala. Když náhodou začínala mít trochu krizi kolem 16 hod., tak jsem ji prostě vymyslela nějakou zábavu která ji probrala, kolem 18.hod.koupel,večeře, a pak už jsem ji nechala spát.

autor
4. dub 2024

@klokanka31 to nejde jak to na něj dopadne tak se mohu na hlavu stavět. Teď mě usnul v sede na gauči s jídlem v ruce

antoinet
4. dub 2024

Já jsem to řešila kočárkem a ve vhodnou do u dítě prostě udrndala.

klokanka31
4. dub 2024

Taky se nám tohle stávalo 😃 U nás zabralo, když třeba bylo vidět že už to na ní jde, tak jí říct "Eliško jdeme všichni vyvenčit pejska?" nebo "Jdeš se mnou zalejvat kytičky/rajčata?" Prostě něco, u čeho jsem věděla že neřekne ne.

michaela666
4. dub 2024

Měli jsme to stejně. Někdy vydržela a šla spát normálně v 18:30, vstávala každodenně mezi 4-5 hodinou. Když usnula v 16:30, tak se nedala vzbudit ani kdyby vedle stříleli z děla ( to máme odzkoušené z léta a ani to s ní nehlo) a spala až do rána.
Nenutila jsem spát, ale ležely jsme spolu a měly polední klid - četly knížku, povídaly si, já předstírala spánek. Na začátku usnula se mnou, pak si prostě odešla hrát.
Mám jen jedno dítě, tak se situace přizpůsobila jí. Chápu, že se dvěma už je to problém.

krisstina93
4. dub 2024

Já to nehrotim, mě usnula dvouletá před chvilkou :D holt pude spát večer dyl no, stejně tu každý den sedím pomalu do půlnoci, tak se to nezblazní, když půjde spát v 9-10. U dětí co navíc ještě ráno nevstavaly do školky apod se nějakou vecerku neřešila vůbec, kazdy si spal, kdy se mu chtělo. Jak pak zmizel ten denní spánek úplně, tak se upravilo i to večerní uspavani a ranní vstavani.

te_reza
4. dub 2024

Zkusila bych po obědě klidový režim. Nemusí spát, ale odpočívat. Pustit pohádku a válet se u toho třeba. Mě taky ve 2 letech přestala spát, po obědě hodinku odpočívala, a v 7 upadla do kómatu. Ten přechod ze začátku - odpolední únava a vydržet nějak normálně do večera chvíli trval. Navíc teď byla změna času, může to být i tím.

konidana
4. dub 2024

Prezit nez pujde do skolky. Tam nejspus spat bude. Nase starsi takhle prestala spat v 1.5 roce🙄😅

konidana
4. dub 2024

@te_reza ten poledni klid celkem fungoval. Hodinu pustit pohadku nebo lehnout do postele a cist knizku

rebe
4. dub 2024

U nás celkem zaručeně fungovalo uložit je v polosedě do postýlky pod peřinku, na klín jim dát nějakou prohlížecí knížku, například Bernerovou, a opakovaně zdůraznit, že nemusí spát, ať si čte. Do deseti miut bylo pokaždé hotovo. Anebo jsem šla spát sama a oni ať si něco dělají, ale nebudí mě. Nudili se beze mě, tak šli raději spinkat. Hlavně to chtělo vytrvat, na začátku jsme usínali klidně hodinu, postupně měli ten spací režim a bylo to fakt deset minut.

autor
4. dub 2024

Nutim po obědě lehnout a někdy pouštím pohádku ale u toho neusne. Snažím se jim obou trošku přizpůsobit režim ale zatím se mi to úplně nedaří.

zmrzlinka
4. dub 2024

Je to blbý období ,které se musí přežít.Finty asi žádné nejsou.Nejlepe je zabavit aspoň do 18:30 ,ale ne vždy to jde.

dyechampion
4. dub 2024

jestli ho chcete naucit spat doma tak to chce to ritual ktery nejak nazvete a fakt prinutit ho byt aslespon na hodku v postylce, ze zacatku s vama, s hrackou, s knizkou a postupne to odstranit. take nejlepe vizualne vysvetlit co se o odpocinku dela - z detskych knizek a tak, urcite nepoustet tv
jinak pak treba uspat mladsiho driv v kocarku, prelozit do postylky a pak uspat druhyho..nebo uspat mladsiho v nositku a v kocarku starsiho
jinak me prijde v 2,5 letech jeste docela brzo na odstraneni kocaru, neuvazujete jeste poridit dvojkocar (alespon na pulrok)?

autor
4. dub 2024

@dyechampion měli jsme sourozenecký ale malej v tom už nechtěl jezdit lítá všude jako drak. Rituál.ma v podstatě naučený jenom už prostě neusne 🤷🙈

aktakd
4. dub 2024

Ja jeden cas uspavala pohadkou v televizi. Jako neni to nic na chlubeni, ale fungovalo to a to bylo pro me hlavni.

petrane
4. dub 2024

Dcera 2,5r usne jen v kocarku a máme 2dite,4mes
Zvažovala jsem jak to udělat a koupili sme dvojkocar..žádný bogaboocko to není,podařilo se mi sehnat ho do 4tis,ale nechtela jsem na 1 cestu denne investovat vic..a když sme jinde než doma,tak dam nositko a kocar pro starsi

shirilka
4. dub 2024

Starší nespal po obědě od dvou let, taky odpoledne unavený, přeražený. Ráno vstával v 5-6... Do toho mladší bracha, takže koupali jsme prostě okolo 17 a v 18 už spal 😀 po obědě jsme měli a míváme holt puštěnou pohádku, nic jiného nezabíralo tak aby, aspoň chvíli sedět/ležel. Měla jsem i sourozenecký kočárek, ale pořád chtěl vidět bráchu nebo řval že tam nechce být...

honatko092
4. dub 2024

Řeším to od 2 let doteď (syn 3,5 roku), myslela jsem, že si zvykne na nespaní a nebude přetažený, ale bojujeme s tím každý den. Teď se mi párkrát povedlo, že spal po obědě doma, protože byl náročný den ve školce (díval se na videa, já s mladší uklízela kuchyň, byla tam reklama a on vytuhnul) a ani neponocoval, ale to se stane fakt výjimečně. Plánuju mu nějakou procházku na odpoledne od 16:00 do 17:30, pak to už přežijeme, v 18:00 večeře a spánek mezi 18:30 a 19:00. Do školky vstává v 6:00-6:15 (sám od sebe), tak je to fajn režim. Ve školce spát nechce, je z toho nervní, protože pro něj spánek = večer a plakal, že už si pro něho nikdy nikdo nepřijde 🤷🏻‍♀️ Přežij to, posílám sílu, je to náročné!

nikyliz
5. dub 2024

Nase taky usina kolem desate, vstavani v 6-7 je podle me normalka a "neci pinkat" je taky kazdy den- neptam se ji, proste jde chrnet, cca 1-3. Co vic s tim chce kdo delat, proste nema cas na spani no... vside jsou plne bazary kocarku zadarmo nebo za par stovek, tak pokud v nem spi, tak mu preci sehnat naky takovy?

rebe
5. dub 2024

U televize je těžké usnout, vyzařuje modré “probouzecí” světlo a je velmi dynamická. Knížky jsou klidnější, u těch se usíná snáz.

monaluza
5. dub 2024

Měli jsme to podobně kolem cca roka a půl. Syna jsem se pokoušela "utlouct" třeba hodinu i dvě, a nic... A nebo když usnul ve tři odpoledne, spal tři hodiny a pak byla prodloužená večerní jízda. Nakonec jsme se dopracovali k řešení, kdy strávil kolem čtvrté páté hodiny asi 15-20 minut u pohádky v TV v podstatě "vypnutej" (prostě jen zíral před sebe a nereagoval), ale pak dokázal vydržet třeba do půl sedmé, a s tím už se pracovat dalo - pak už spal od večera až do rána. Nebojte, je to jen takové přechodné období (které vystřídá ještě horší období 😅).

autor
7. dub 2024

@monaluza děkuji za povzbuzení 😂zajímavé je že někdy vydrží úplně v pohodě a někdy ne ale spíš když vydrží až do večera tak se mi v noci hrozně často budí s palcem 🤷a budí mě tím mimco 🙈

autor
7. dub 2024

@nikyliz nemám tušení jestli by mě v něm spal 😄a mam i druhé dítě takže bych musela mít dvojkocar

hanka_12345
14. dub 2024

@dyechampion to je na zblazneni,takovy stridacky