Náročné období s novorozencem. Přejde to vůbec ?

3. lis 2022

Dobrý den,

Mám doma měsíčního syna který je když to blbě řeknu hrozně náročný hlavně na moji psychiku. Je neustále nespokojený, pláče, přes den téměř nespí jen když je v kočárku venku nebo v nositku což vzhledem k okolnostem nejde neustále. Pořad se vzteká, nic se mu nelíbí. Donedávna hezky přes den spal a teď jakobych delala všechno špatně. Už to psychicky nezvladam. Je na umělém mleku, vypije dost takže hlady nemůže stradat. Nemůžu se v klidu ani najíst nemůžu si ani sednout na minutu nemůžu proste nic. Začínám litovat, že jsme se pro tento život rozhodli a nenechali si jen starší dceru která je úplně zlaticko od narození…
Jsem asi hrozná matka ale už opravdu nevím kam dal…

lencaa11
3. lis 2022

Může to bejt od mléka nedělá mu dobře a bolí ho bříško pomalu každé mimco brečí do 3-4 měsíců

autor
3. lis 2022

@lencaa11 on se pekne vyprdi a vykadi přes den. Zkoušeli jsme jednou mléko změnit, ale to blinkal a nemohl kakat vůbec. U dcery tyto stavy vůbec neznám, brečí v podstatě neustále pokud opravdu není v nositku nebo kočárku. Jsem z toho prave proto tak nešťastná, kdyz jsem viděla, že dcera byla opak a u nej nevím kudy kam.

jjasmina
3. lis 2022

Spíš z vás cítí tu nervozitu, srovná se to. Moje malá byla těžký nespavec, urvana teda, k tomu kojena, cele noci nespala, usnula jen u kojeni 20 min a zase vzhůru. U vás by se to mohlo srovnat, asi chce bejt u mámy ❤️

gbp
3. lis 2022

ja ti jen povim, ze v tom nejsi sama 🙈 bude mit ted 2 mesice a odlozena vydrzi asi tak 5 minut. jinak chce jen nositko nebo kojit. ani ten kocar nema rada a rve, dudlik nechce, nechce ani normalne chovat, auto nesnasi. taky mam doma jeste starsi🤷🏼‍♀️ holt nekdy musi plakat nez se treba najim, vykoupu...a ne, vecne to nebude, ale je to ubijejici 🤦🏼‍♀️ v podstate nezvlada byt ode me odlepena. holt tezky ctvrty trimestr. snazim se to vubec neanalyzovat a jen to prezit - prebalit, nakojit, nosit, prebalit, nakojit, nosit...porad dokola. jo a o usmev se snazi tak nejak od vcerejska teprve. aspon timhle by me mohla odmenit 🙈

sigyn
3. lis 2022

Co zkusit BabyCalm? My máme doma podobné zvíře a Babycalm zabral alespoň na noc. Jinak to byl očistec. V půl roce se to zlepšilo a po roce se to vrátilo v podobě šíleného období vzdoru.. 🙄

hermanka88
3. lis 2022

Jakobych se slyšela před 2 lety. Jen malá řvala od narození furt, rok jsem pořádně nespala. Byla blinkací, nebyl to vyloženě reflux, ale prostě blinkala. Měla jsem úplně stejné myšlenky a úvahy. Syn byl zlatý a nic z toho u něj nebylo. Takže docela šok , psychika úplně na nule,nakonec antidepresiva ..Dneska má 2 roky, uřvaná jako tygr, vznětlivá..No,bohužel musíme vydržet. Radila jsem se s praktickou, nějaké vyšetření prý nyní nelze,jelikož absolutně nespolupracuje. Jo,je to na palici, ale už to nezměníme a musíme to tak brát. Ono se to určitě s věkem zlepší. Tak si to říkám já.

ondul
3. lis 2022

Neporadim, jen napisu ze drzim palce a prejde to urcite, miminko to preci nebude navzdy. Ja jsem mela prvni dite narocnejsi, druhe je za odmenu, klidne, bez potizi, spavejsi (tuk tuk, abych nezakrikla), takze je mi jasne, jaky to musi byt sok a prace, kdyz je to obracene a po prvnim klidnem miminku prijde maly satanek.

merope
3. lis 2022

V cca 3 měsících malého (nedonošený, takže tak ten měsíc korigovaně podle termínu porodu) jsem ani nevěděla, zda jsem kojila před 30 minutami nebo 3 hodinama. Kolem půl roku věku (4 měsíce korigovaně podle původního termínu porodu) se to změnilo a rázem to bylo zlatíčko a já se mohla i trošku vyspat. Takže - bude líp.

zmrzlinka
3. lis 2022

Syn byl hodný dítě a po něm se narodila dcera a to byl a je do teď hurikán.Řvala mi na rukou do dvou let.Pak se to začalo zlepšovat.Malem jsme se rozvedli.Ale teď mi všechnu tu lásku vrací a nelituji ,že jí mám ♥️
Bude líp 💙 Nemáš nějakou babičku ,která by občas povozila kočár aby si odpočinula?

veroniqess
3. lis 2022

Přejde. Zkrátka jsi měla hodné první a ten naráz je teď velký. Já měla náročného prvního syna a teď druhý je za odměnu, nebo mi to tak po prvním minimálně přijde. Každopádně to přejde, ale přesně si pamatuji, jak sem si říkala, že nezvladnu další týden, natož další měsíce, než se to zlepší. Ale nakonec to uteče a v porovnání s životem je to hrozně krátký časový úsek. Ženská paměť je zázrak, držím palce ❤️

sarah1999
4. lis 2022

Dcera zlatíčko většinu času prospala a teď máme 7 měsíčního kluka a od narození jenom brečí a vzteká se 🤷 Hodnej je jenom na rukách a to má 12 kilo, takže je to celkem náročný. Já furt doufám, že až začne chodit, tak se to změní. 🙏😀

lentilkah
4. lis 2022

Moc dobre to znam, bude to lepsi. Vydrz 🍀

ivalong
4. lis 2022

Ano přejde, minimálně, až začne vidět a vnímat věci okolo, vydrž!!

me_druhe_ja
4. lis 2022

Flash back do minulosti..😀 dcera byla pekelný novorozenec. Spala jedině první noc po porodu. A pak už ne. Brečela, rvala, nespala, chtěla nosit, ale ne nosítko, v kuse spala tak 20-30min a to ještě s bílým sumem, v noci nonstop na koze, postýlka bylo sprosté slovo, kočár taky ne - tam rvala nebo nespala a když náhodou usnula, nesměla jsem zastavit. K tomu 15m batole s genetickou nemocí a opožděným vývojem.
Ti říkám, že každou noc jsem šla do postele s tím, že jsem si říkala: díky,že je další hrozný den za náma a jsme zase blíž budoucnosti,kdy bude lépe!!!! Přišlo mi, že čas se zastavil a vůbec to neutikalo jak každý tvrdí. Dodnes nevím, proč taková byla. Byla jsem s ní i u osteo, hlad neměla, kakala krásně, přibírala dobře....po 3 měsících drobné zlepšení (přijala postýlku aspoň na chvíli).... definitivně se to zlomilo po odstavu v 10m (už jsem fakt nemohla). Od té doby spí krásně. Teď má 21m, dlouhodobě usíná sama, v noci se nebudi, spí cca od 20:30 do 7:30 a po obědě 1-2h. Si říkám, že tohle je snad odměna za to peklo na začátku. 😀
Ale jinak je to pěkně hystericka ženská, co se dost vzteká. Ale to je asi povaha.. hlavně, že ten spánek funguje....
Fakt vydrž. Klidně si dej vždy nějakej bod, do kdy musíš vydržet....Fakt se to zlepší....

barumrallyebum
5. lis 2022

Strc ho tatinkovi/ babicce a odpocin si.

maxulekapcule
5. lis 2022

Můj mladší je též úplný opak staršího, starší total zlato od miminka do pěti let, pak se to trochu pokazilo a vystrkuje růžky. Druhý má za tři týdny rok, a rve od porodnice porad. My už tedy víme, ze je nad míru společenský a nemůže být minutu sám. Takže moje stravování a sprchování se u nás rovná katastrofě. Navíc v noci porad na prsu. Měla jsem v plánu jít brzy do prace, ale nejde to, nikdo ho nechce hlídat 🤣 Ale stejně jsem moc ráda, ze ho mam, nikdy bych nelitovala, a to jsem na kluky sama, ale dá se to, člověk se musí obrnit ;) výdrž,bude to určitě dobre 🙂