Miminko má odpor k jídlu - nedostanu do něj NIC. Setkal se s tím někdo?

23. srp 2022

Zdravím ve spolek. mám 7 měsíční mimi, jsme na UM. Má už 2 měsíce odpor k jídlu, nepozře nic, ani lžičku ničeho, ani kousky, ani nic do ruky. Každý radí zkoušet - ale jak mám něco zkoušet, když ani neotevře pusu? Stejně pokaždý musím načít novou skleničku, ze které jí tu lžičku nabídnu, která pak samozřejmě letí do koše. O tom, že bych vařila, jak jsem to dělala na začátku, kdy ještě jedla, o tom ani není řeč. Už jsem z toho zoufalá, toto mi nepříjde normální :( nepomůže nic, ani když dám lžičku do ruky, jím před ní, prostě nic.. setkal jste se s tím někdo? Doktorka říká že to přejde.. ale trvá to tak už dva měsíce a nevypadá to nadějně

konidana
23. srp 2022

Nedostaneš do ní ani UM??? příkrmy nejsou tak životně důležité, jestli normálně pije UM. Můžou to být třeba zuby, časem to přejde...

autor
23. srp 2022

@konidana UM pije 5x, naštěstí relativně bez problémů. Ale jde spíš o to jídlo.. dávala jsem tomu čas, i jsem si říkala že to budou ty zuby, ale zub vylezl a nic se nezměnilo. Jako vím, že do toho roka nejde o to, aby toho snědla kvanta, ale aby alespoň poznávala / ochutnávala.. ale u nás není ani to :(

konidana
23. srp 2022

to si sedne, neřeš. Já tedy kojila s příkrmy začínala po 6. měsíci, a do 9.m nesnědla taky víc jak pár lžiček. Zlomilo se to až po roce.

palja
23. srp 2022

Počkala bych. Já teda kojím, mám téměř 9ti měsíční dceru a sní jen pár krupek a 3 lžičky prikrmu za den. Ovoce nechce, zeleninu nechce, chlebem se dáví, nemá ještě zuby pije koj vodu, čaj nechce. Je pořád z 95% kojená. Stejně tak na tom byla starší dcera. Dr mi na to řekla zkoušet, dávat ochutnávat, stejně je do roka kojenec.
Starší se mi rozjedla v podstatě ze dne na den až okolo roku.
Takže já bych to jen zkoušela a nic nenutila a dávala bych UM.

autor
23. srp 2022

Děkuji holky za uklidnění, jsem ráda, že v tom nejsem sama. Je super, že se to nakonec zlepšilo, snad to tak bude i u nás 🙂

sirinfirst
23. srp 2022

Pokračovala bych v nabízení, nenutila. Skleničku bych rozdělila do tvořítek na led, zamrazila a vždy ohřála jen ten ždibec 🙂

prejeta_zaba
23. srp 2022

Mně to syn dělal taky, bohužel nejí většinu běžných potravin dodnes (první třída). Žádnou poruchu nemá, jen je v jídle tak trochu "autista". Nepomůže na to nic. Jen bych si do budoucna hlídala takové ty chytré rady "chudinečka nepřibírá, dej jí aspoň Brumíka". Ale většina dětí se s běžnými jídly rozjí, neboj. Do roka bych to vůbec neřešila a pak bych pomalu najela na to, co jíte vy a uvidíš. 😉

cilkat
23. srp 2022

Zkusila bych jí "zatajit", že je to jídlo. Prostě neposazovat do židličky, žádný talířek, bryndáček a pod... Ale prostě nabídnout měsíček jablka vyloženě jako hračku. Ať si s ním chrastí, patlá , zkoumá po libosti... Děti hodně zkoumají pusou, že? Na ochutnávání tahle technika zcela stačí ... jen to dělá bordel v bytě, no.

dashyyy
23. srp 2022

přestala úplně jíst i to vařený doma? Moje mladší dítě ze skleničky nikdy nic nevzalo, jen domácí a to ani když jsem to kamuflovala napůl

la_amanita
23. srp 2022

Zkus BLW. Třeba když si bude zuzlat, zjistí, že je jídlo dobré a postupně začne jíst lépe.

lenerka1
23. srp 2022

Syn ještě v 1,5 roce byl z 95% kojený, prospíval, tak jsem to neřešila, jeli jsme blw, takže žádné extra vyvařování nebo kupování skleniček a dneska sní jak malý zájezd.

zmrzlinka
23. srp 2022

Moje děti začali jíst až po prvním roce.Do té doby byli jenom na UM.Pokud prospívá a přibírá na UM,tak bych to neřešila a hlavně tolik nehrotila....má na jídlo ještě čas....