Mě už to opravdu moc nebaví. Měla jste to některá stejně?

7. bře 2022

Ahoj maminky, moje dcerka je plně kojená, má rok a 4 měsíce, což o to jsem moc ráda ale už mě to unavuje. Je furt na prsu, má ho jako dudlík. Spí se mnou v posteli, furt nalepená na mně.

Teď ten největší kámen úrazu - když jde dopo nebo odpo spát, spinká opravdu tak hodinu až dvě, což mohu být ráda ale je to tu ale.. spí jenom u prsa.. tudíž úklid, vaření, zehleni atd.. vše musim dělat s ni, protože je na mě nalepená, není sance to dělat když spí. A co mě právě nejvíc unavuje je to, že dvě hodiny cumim třeba do mobilu nebo si čtu, u hluku se budí takze sluchátka a jedu.. unavená proste nejsem.. a mě oprabdu nebaví ležet vedle ni 2 hodiny a cumakovat když místo toho mohu uvařit třeba, prd pak udělám.. vstává kolem 9 hod a kolem 11/12 si jde ještě schrupnout ale tím ze ji uspavam u sumu a prsa a pak do 14 třeba jen lezime a až pak jdu dělat oběd a zbytek..premyslela jsem nad odstavem, ale bez prsa mi spala max v kočáru venku a to tak max hodinu a doma 10 min, protože se pak hned vzbudí a řve..do toho pak mi furt macka bradavky obe musi mít aby vůbec spala, hodně ale opravdu hodně mě to vysiluje.. pak nemám naladu na nic a jedu jak fretka, protože to nemám kdy jindy udělat.. zažila jste to některá? Prejde to? Nebo nějaký nápad co mám dělat?

Dekuju moc za odpovědi!

pipi_puncocha
7. bře 2022

Měla jsem to stejně, ve dvou letech jsem odstavila (s klidem, za což jsem moc ráda) a od té doby syn spí v poledne pouze venku v jedoucím kočáře. 😅 Jsem těhotná, pořád zima a každý den, ať sněží nebo prší, chodím ty dvě hodiny po venku - tj. já přijdu domů úplně k.o. a syn se zcela dobitýma baterkama. Teď mi ta poobědová siesta úplně chybí.

autor
7. bře 2022

@pipi_puncocha Tak to verim, kor v těhotenství 😔 taky mi kamarádka říkala, vaz si toho jednou toho budeš litovat, ale já bych radši kdyby spala sama a já mohla uklízet.. takhle udělám prd a pak to dělám s ni všechno🤷🏽‍♀️

lenerka1
7. bře 2022

U nás tohle děti dělaly, když jim rostly zuby, pak to přešlo. Když mi to bylo hodně nepříjemné, prsa od neustálého žužlání rozbolavělé, tak jsem to dětem vysvětlila, že na napití jo, ale žužlat ne, že bolí, a i za cenu kratšího spánku či breku prostě na prázdno žužlat nenechala, nosila, mazlila, utišovala, chápala jejich frustraci, ale chtěla jsem kojit co nejdéle, tak jsem třeba pár dní vydržela. Zkusit třeba pomaličku najít jiný usínací rituál? Místo mačkání bradavek nabídnout třeba muchlání usínáčka? Mě syn třeba poškubával jemně za vlasy, dcerka ta muchlala něco hebkého.

autor
7. bře 2022

@lenerka1 Děkuji moc, jsi zlatá.. u nás by to asi nevyšlo.. vlasy by mi vyškubala a s muchláčkem si pak hraje 😀😔

pipi_puncocha
7. bře 2022

Chápu, taky si radši věci doma udělám v klidu sama, ale zase myslím, že je super, když malé děti asistují a vidí, že to není automaticky. Já jsem vždycky brala čas kdy dítě spí, že já se věnuju sobě, odpočívám, nabírám sílu a "domácí povinnosti" jsme dělali spolu. Zabere to déle času a někdy je to o nervy, ale už teď vidím, jak mi se vším pomáhá, jak to má okoukané co a jak, co kam patří.

jjasmina
7. bře 2022

My měli vždy domácí povinnosti podělené s manželem, jinak já jsem taky kojila furt, ale naprazdno dudat jsem nenechávala, opatrně jsem ji odpojila, ale i tak. Ona zase nespala vubec v noci, co hodinu se budila a zase jen prso a prso, ve 14 mes jsem začala odstavovat

autor
7. bře 2022

To ano to je super,že ví kam co a jak. Malá to taky chápe, řeknu jdu vytřít a ona už ví,kam jde pro mop 🙂 Ale už jsem z toho unavená, opravdu si s ní pak nebudu hrát 24 hodin v kuse, když vše dělám za pochodu s ní.. hlavně mě prostě mrzí když jdeme třeba k našim, tchýni cokoliv a už je unavená, chce spát a já musím vedle do pokoje a ležet tam s ní 2 hodiny.. to mě prostě ubíjí, ale v noci mi zase spí, to si stěžovat nemůžu 😀

janinasm
7. bře 2022

Proč neodstavis? Bude ji rok a půl. V klidu odstav a budeš mít víc času.....

autor
7. bře 2022

@janinasm S prsem mi právě spí krasne celou noc.. cucne si a spi dal.. takhle nevím jak by to dopadlo 😀

vipeta
15. črc 2022

@lenerka1 to mi připomíná mého teď už šestiletého syna 🙂 byl dlouho kojený, cca do 2,5 let, pak jsem ho v pohodě odstavila. Při kojení mě furt ošmatával na krku, na břiše... No a to maminčino břicho mu zůstalo, dokonce mi přijde, že teď tak poslední rok, na něm visí ještě víc :D no prostě, když usíná, potřebuje můj pupík (ale u babiček dokáže usnout i bez něj), když přijdu z práce, běží, že se chce mazlit a hned strčí ruku pod triko :D někdy na veřejnosti, protože ví, že se mamce triko jen tak nevyhrnuje, tak se snaží to dělat nenápadně a jen na pár vteřin. Jsem asi pro něj taková nabíječka... přiběhne, pohladí pupík a zas běží pryč... Na druhou stranu je jedinej, kterej miluje moje vytahané břicho po porodu, dokonce mi řekl, že nechce, abych zhubnula :D :D někdy ale na mě visí každou chvíli a motá se mi do cesty, když třeba vařím, když mu ale řeknu, že už by to stačilo, tak mě obejme a řekne, ale já tě mám moc rád.... No, a to jsem pak v koncích 🙂