Jsem už unavená z malé. Nějaké rady jak znovu “ožít”?

25. dub 2022

Ahoj maminky, určitě jste zažila některá z Vás takový to, že už se cítíte úplně na pokraji sil a máte všeho plné zuby a když to tak řeknu na plnou pusu.. dítěte/ dětí.. jestli ne, tak jsem asi ta nejhorší máma na světě…

Jsem s dcerkou sama, ona je opravdu poklad, ale poslední týdny řve a kňourá, dělá blbinky a já už jsem fakt hotová.. má 18 měsíců.. Nechci si ani hrát, ani vařit, prostě jsem vyřízená..Dělá i takové věci, co mi nikdy nevadily, ale teď už jsem hotová z toho.. je furt kojená, spí mi na prsu tudíž celou noc.. nechci ji ještě odstavit, jinak bysme byly vzhůru každou půl hodinu…Škrábe mě, mačká prsa, skáče po mě, má i to období co nedostane začne se vztekat, no už mi to všechno leze na mozek.. Jak jsem psala, jsme spolu samy, tudíž je závislá na mě a k nikomu nechce, jen k babičce, ale ta pracuje skoro furt, má svoji firmu.. jinak k nikomu nepůjde.. tudíž tak či tak s ní musím být, ale vůbec nevím, jak ožít. Už mi vadí fakt úplně všechno..

Jsem nejhorší máma, jsem.. když mám svého ditete plný zuby a už mi vadí úplně vše, nevím co dělat..

lentilkah
25. dub 2022

Troufnu si rict, ze tohle ma cas od casu kazda mama. Za me to chce pravidelne na chvili vypadnout od ditete pryc. I blba hodina s kamaradkou u kafe udela hrozne moc.
Nejsi nejhorsi mama na svete 😉

ladymaky
25. dub 2022

Nejsi nejhorší máma, neboj.... Takové období máme asi všechny.... Chtělo by to najít si čas pro sebe, ale chápu, že jsi sama a je to těžké... Ja sama sice nejsem, ale chlap chodi domu kolem 19h, když už je po všem, mám roční dítě a k tomu ještě desetileté a to roční v noci pořádně nespí, takže masakr, starší škola, Svačiny, úkoly., fotbal, celý týden je vše na mě ..., někdy mám černý myšlenky a všeho dost.... Ten roční pořád kňoura a často brečí a já chci utéct pryč a nechci to poslouchat 😢chci být svobodná a sama a ne se pořád starat o děti... Někdy mi přijde, že bych měla jít k psychologovi, jestli nejsem vadná matka a zlá,..... Pak jsou zas lepší dny, ale pořád mě drti nevyspani a řev..... Nejsi v tom sama.... Někdy i ty děti nesnáším no.... Hrozný pocity....

zuzangel
25. dub 2022

Ahoj, a co tatínek? S ním nikdy není? Malá je už dost velká, však ji můžeš dát třeba na jeden den do nějaké dětské skupinky a máš pár hodin pro sebe se dobít a "odpočinout" si. Chápu je to náročné, a ještě bude. Každý den nemusis přeci vařit, někdy si zajděte spolu na oběd a užijte si procházku, hřiště a vše kolem.
Nebo co třeba mamce pomoct ve firmě a odreagovat se od kolotoče kolem dcerky, třeba taky jeden den v týdnu. 👍 Držím pěsti ať je hej

jjasmina
25. dub 2022

Každá z nás má občas takový pocit, začni se vídat s kamaradkami na jafe, udělá to strašně moc. Jinak já odstavila hlavně z důvodu, že se mi malá pořád budila..

inssomnia
25. dub 2022

Taky se přidám do klubu krkavčích matek ;)
Co takhle pokud se nemůžeš dcerky na pár hodin 'zbavit', zkusit podniknout něco zábavného i s ní? Nějaké hopsárium nebo návštěva u nějakých známých s dítětem - prostě cokoli, kde by se dítě chvíli zabavilo bez tebe a ty jsi mohla jen tak koukat do zdi...

lenda93
25. dub 2022

Presne tohle znám, výbuch jsem měla minulý čtvrtek, celý den jsme tu jen brečela a malá bulela a byla protivna... Já už si s ní ani hrát nechtela, nedokázala jsem nás ani skoro obliknout a jít ven, ani ji nakrmit, prebalit, nic... Byla jsem jak v tranzu a než jsme něco z toho udělala, tak uběhla třeba půl hodina, byla jsem prostě úplně mimo. Vyčerpaná, nevyspala, unavená, nasraná, smutná, úplně vyhořela.... Teď je to zas lepší. Ale s dítětem je to asi normální tyhle stavy 🙈

konidana
25. dub 2022

N3jvic plny zuby sveho vlastniho a prvniho ditete jsem mela, kdyz ji bylo mezi rokem a 15.m. a ja nechtela odstavit. Ale to kojeni co 2h mne uz fakt vycerpavalo, hlavne psychicky. Ostavenim v 15.m se ma psychika fakt dost zvedla. Do te doby jsem si ty posledni mesice pripafala jak pes furt uvazany na kratkem retezu u boudy. Ja to nevidela, ale manzel naszesti ano. On mne presvedcil, at odstavim. Nechtela jsem, ale uz po tydnu ci dvou jsem videla ohromny posun ve vsem a zlepseni. Popremyslej o tom...

autor
25. dub 2022

Holky všem moc dekuju za odpovědi.. nějak to shrnu:
I kdybych šla do té firmy, musela bych ji vzít sebou a opět za zadkem, což je odpověď na další odpovědi - lumparium, návštěva.. všude leze po mě a chce být u mě, takže nic moc..😔
Otec ani ho tak nejmenuji, není.
Jedine co mě oprabdu napadlo, ji dát do té herny k dětem “školka” a na 2 hod si odpočinout..
někdy si říkám, ze jsem hrozně rada za to kojeni, protože mi spi celou noc, ale už jsem vysata.. někdy má den kdy si jenom cucne a uteče třeba 2x za den ale poslední dobou je na něm furt a furt.. co každých 10 min😔

inssomnia
26. dub 2022

Já jsem takové stavy měla už několikrát a přežily jsme to vždy i s kojením - vždycky se z toho vylouply zuby, růstový spurt prostě něco. Vždycky jsem si řekla, že nechci odstavit natruc v krizi, že to chci udělat v klidu, až bude opravdu ten správný čas. Neříkám že to je správně nebo špatně, prostě to tak zatím vyplynulo u nás. Popravdě mě večerní a noční kojení obtěžuje míň než 'mami, ještě koblížka, mami, ještě žepu, mami, ještě pasátka, mami...' v takový tři ráno polospící matka udělá z pohádky takový mišmaš, že si dítě ještě stěžuje :D
No a jestli je největší problém přícucka přes den, tak můžete omezit denní kojení a noční si zatím nechat. Přes den prostě místo prsa nabídnout svačinu (něco co jí chutná, třeba ovoce) a to ideálně těsně před tím, než by přišla na mlíčko. U nás to proběhlo úplně bezbolestně, bez řevu a během třeba 14 dnů už bylo mlíčko na 100% 'jen na spinkání'.

cikitkapb
26. dub 2022

A nerostou jí zase nějaký zuby? Mám to s malou stejně. Když jí rostou zuby, je jak běhající novorozenec. Furt na 🐐, ale jakmile přejdou její bolesti, poleví i četnost návštěv mlíkárny. 😅

autor
26. dub 2022

@cikitkapb Má všechny🙈😁

cikitkapb
26. dub 2022

V 18 měsících má všech 20 zubů?

katule1990
26. dub 2022

Mám stejně starýho syna, on teda pořád ještě nechodí, takže ho nemůžu nechat venku vyběhat. Myslím, že takový pocity, co popisuješ, má občas každá matka a je to normální. Vždycky se utěšuju tím, že všechno je jen období, který jednou přejde. U nás teď jede ve velkém vztekání kvůli všemu, házení věcma vzteky, odmítání sedět u jídla v židličce... Na tvém místě bych se snažila omezovat to kojení přes den. Děti v tomhle věku už moc dobře všemu rozumí, takže se zkusit domluvit, že např. kojení bude jen po obědě na uspání. Můj syn už se nekojí vůbec skoro půl roku (prostě už nechtěl sám) a strašně se mi tím ulevilo. Najednou spí celou noc, nežvýká mi prso...hrozně mě to už vyčerpávalo. Když je protivný, pomáhá si s ním hodně povídat, vše mu popisovat, zapojovat ho do činností (podává vyprané prádlo, umyté nádobí...), chodíme dost ven s kočárkem, do klubu za dětma, stavíme se za mamkou v práci... Vím, že to pro tebe musí být strašně těžký, když jsi na ni sama, ale co třeba zkusit, jestli nemáte v okolí dětskou skupinu? Čas sama pro sebe je moc důležitý. Osobně se snažím co nejvíc věcí dělat se synem tak, abych si mohla odpočnout, když usne. Držím palce, ať je brzy líp.

inssomnia
26. dub 2022

@katule1990 přesně. Kolikrát už jsem předala dítě manželovi nebo babi po návratu z práce se slovy - vem si to než to začnu mlátit :D a manželovi stačí půlden. Nedokážu si snad ani představit to zvládat úplně sama. Klobouk dolů.

autor
26. dub 2022

@cikitkapb první zoubky ji začaly růst ve 3 měsících.. byl to záhul

autor
26. dub 2022

@inssomnia Je to fakt na palici 🙈
Ještě miluju ty kecy třeba od rodičů “tak si ji vem, když se chce chovat” říkám do prdele já ji mám 24 hodin sama jednou jdeme na návštěvu tak si ji vemte vy

tynka9
27. dub 2022

Poslední dobou se cítím úplně stejně. Jsem absolutně bez energie, nemám na nic náladu, úplně mi chybí elán. Sice mám manžela, ale zase mám tři děti do 4,5 let. Nejmladší má za chvilku rok, je hodně pohyblivý, ale stále ještě bez rozumu, takhle hodně hlídání. Teď mi ještě poslední dny přestal spát 2x denně, a kdyby si ten jeden spánek dal alespoň odpoledne, ale mezi 11-13 toho prd udělám a celý odpoledne vzhuru… posledni hřebíček do rakve mám pocit 😵‍💫 snad to brzy prejde a alespoň nějakou energii někde dobiji 🙏

merope
27. dub 2022

Vítej do klubu! 😀

Najdi si někoho, kohokoli, s kým si budeš moci oddechnout. Ač můj drobek je zlatíčko, tak sem-tam si ráda odpočinu.

Zkus případně i jinou maminku, která ti pohlídá, zatímco si sama skočíš třeba jen do obchodu (tzn. bez nutnosti hlídat, kde se hroutí jaký regál, zda z vozíku nedosáhne na věci kolem, bez vřískotu, co vše chce koupit, podat...) 😀 - můžete si to prostřídat 🙂

Držím pěsti.

jane46
27. dub 2022

V patek maji deti odjet s chlapem k babicce az do Ne a ja pocitam hodiny a modlim se at to vyjde a ja se jich na chvili zbavim... 😅 A nemyslim si, ze jsem hrozna mama.
A to mam k ruce chlapa, mnohem vetsi deti (6 a 4), chodim uz relaxovat do prace a ani zdaleka si nedokazu predstavit, jak to musi byt narocne pro Tebe jako samotnou mamu i jen s jednim prckem.
https://facebook.com/watch/?v=2158720107696624&...

maxulekapcule
27. dub 2022

Jako bys psala na mě, akorát já jsem sama na dva, 5 a půl, a 5 měsíců, a to a nemá každej den jezdím na brigádu. Jsem úplně vystavena, chápu Tě ;)

veronikav31
27. dub 2022

Vidate se s ostatními dětmi?co nějaká kamarádka se stejně starým prckem? Já takhle chodila od 6 týdnů dcerky a když se o 2 roky později narodil syn,tak taky,takže jsme ven chodili jak s dětmi věku starší dcerky,tak i ve věku mladšího syna.s kamarádkami se vidíme i teď,co naše starší děti půjdou v září do školy a mladším je víc jak 4 roky.... Vždy jsme si našly program,ať procházku venku, hřiště,kavárnu s hernou,jak děti rostly,tak byly víc samostatný a nefakto nás už nepotřebovaly,jen čůrat, jídlo,jinak si lítají sami.chce to čas a tu kamarádku a nemusí být jen jedna.nez šli oba do školky tak je prarodiče moc nehlídali,vždy jsem s nimi byla hlavně já,takže zábava a období vzdoru bylo vždy na mě

autor
27. dub 2022

@maxulekapcule Strašný obdiv!

maxulekapcule
28. dub 2022

Ani ne ;)

janinasm
28. dub 2022

Proc myslis, ze kdyz odstavis, tak že bude kazdou pulhodinu vzhuru? 😁 Naopak.

autor
28. dub 2022

@janinasm Protože se každou půl hodinu budí a hledá prso 😔

tynka9
28. dub 2022

hele, naši první dva starší se taky kolem roku, roku a půl budili snad co půl hodiny... fakt byli na prsu pořád. Pak jsem je postupně převedla na večerní flašku s UM (starší) a nebo kravským (mladší) a do měsíce mi spali celou noc. Nejmladší je na UM od 3 měsíců a spí suverenně nejlíp ze všech. Pokud není nic extra (zuby, nemoc), tak se budí jednou, někdy ani to ne.

9radka9
28. dub 2022

Pak už hledat nebude, 2-3 noci a pochopí to, vím o čem mluvím, malá byla extra závislák, když nedostala prso, hledala ho každých 5 minut!!! Po 2 takových nocich prestala 😊 a to ani v noci nebrecela, no byla jsem překvapená

inssomnia
28. dub 2022

No a naše začala po krizi v podobném věku po nějaké době taky spát zase normálně. Jestli cítíš, že už s kojením chceš přestat, tak do toho jdi. Ale není to jediná cesta, zlepší se to i při kojení.