Jak naučit dítě spát samotné bez prsa?

natslie
23. kvě 2024

Dobrý den chtěla bych se zeptat máma 9 měsíční dceru která usíná u kojení ze zdravotních důvodu musím přestat kojit když sem zkoušela dceru odstavit strašně brečí a neusne máte prosím nějakou radu děkuju

j.a.n.i
23. kvě 2024

@natslie Nevím kolik na to máš času, ale já to učila tak, že jsem nenechávala u prsa usnout, ale zpočátku ho sebrala těsně před usnutím a dala dudlík a nechala v náručí jako při kojení a postupně vyměňovala za dudlík dříve a dříve, až to bylo hned po napití. Ale mě nic netlačilo, kojila jsem normálně dál, jen jsem tak nechtěla uspávat a tudíž mi bylo i celkem jedno, jak dlouho to bude trvat.

cilkat
24. kvě 2024

Jestli stejně musíš přestat kojit, tak holt odstavuješ. ... Ano, dítě bude brečet - přichází o něco, co je velmi příjemné a ono to chce. Ale přijít o maminku chce ještě méně, ne? Takže poud zdravotní důvody, tak zdravotní důvody a nejede přes to vlak. Prostě prso není. ANo, broučku, budu tu s tebou, budu tě houpat a nosit, ale usnout se musíš naučit jinak. ... Pro mě za mě třeba v šátku, pokud to jinak nejde. Ale cucat u toho můžeš maximálně dudlík nebo lahev.
Bohužel je to tak, že to dítě reálně neumí bez toho prsa usnout. Neumí vypnout ten mozek. Ale za pár dní se to naučí. Prostě přes den dost unavit, jít spát klidně o hodinu později a být s ním, no. A zůstat klidná... Ona ho nakonec prostě vypne únava. A během pár dní se naučí tohle vypnutí navodit i při menší míře únavy, no.

natslie
autor
24. kvě 2024

@cilkat bolí mě když brečí je to pro mě hodně náročné ji odstavit syna jsem kojila do tří let zkouším jí uspávat všemi možnými způsoby lahvičku nechce z dudlíku jí je na zvracení ale zkoušíme dále děkuju ☺️

natslie
autor
24. kvě 2024

@j.a.n.i děkuji za váš komentář dudlík též zkoušíme ale z dudlíku jí je na zvracení

j.a.n.i
24. kvě 2024

@natslie Tak buď zkusit vymyslet něco jiného (nevím, plinku, nějaké mazlíka...), nebo zkoušet různé druhy dudlíků, u nás taky prošel jen jeden konkrétní tvar a materiál...

darkwitch
25. kvě 2024

Nejstarší jsem chovala a zpívala, ze začátku brečela a pak se to naučila, u mladších jsem pak začala zpívat při kojení a když jsem přestala kojit usínaly u zpívání.

lis6
28. kvě 2024

Nevím jestli je to dobrá rada, ale my vyměnily prso za ovocné kapsičky, ale odborat pak ty, to bude peklo🤦