Hysterák u oblékání. Nějaký trik?

terel
26. zář 2024

Ahojky, máte nebo měla jste to také některá tak ?
Přebalování nevadí, až na to, že se furt přetáčí na břicho tak je to boj.
Kalhoty taky ok, ale jakmile dojde na provlékání ruky rukávem tak to je šílený.. poslední dva dny hysterák jak blázen, to neznám, praskají mi bubínky. On je celý rudý jak kdybych mu prováděla nevím co. A ještě ke všemu je věčně poslintaný a poblitý, takže to převlékání je přes den bohužel víckrát. A trpíme oba.
Neexistuje nějaký zázračný trik? 😆🤷🏼‍♀️

palja
Autor odpověď smazal
Zobraz
palja
26. zář 2024

@terel a kolik mu je? Od určitého věku jsem musela holky oblékat, když seděly nebo ve stoje.

terel
autor
26. zář 2024

5,5 měsíce. Rostou mu zoubky a tak je celkově takový často vznětlivý, ale nikdy neřve tak jak u toho oblékání

alianan
26. zář 2024

To přejde, slibuji.
Ber pozitivně, že nevadí přebalování, mohlo by být i hůř.
Já jsem se v této době hysteráků snažila oblíkat co nejrychleji, takže jsem do kočáru a autosedačky vytáhla fusak, dítěti natáhla čepičku a maximálně kabátek a vrazila ho do fusaku.

kiluau
26. zář 2024

Tak naší malé je rok a půl a u oblékání hysterák jako prase, body nejhorší 😂 u plíny se mi přetáčí, že nejsem kolikrát schopná jí ji nandat a nervim u toho jak blázen. Starší brácha dělal totéž 😀🤟🏼

michaela666
26. zář 2024

@kiluau Přesně v tomhle momentě s plínkou jsme přešli na Pants, které jsem ji zvládla dát ve vteřině i s odchytem při běhu. 😀

exbordelar
26. zář 2024

Jo jo, me deti v tomhle veku u oblikani rvaly tak, jako kdybych se je chystala vrazdit 🤷‍♀️😅
Takze normal. Jo a neboj, prejde to 😀

malytlustyhroch
26. zář 2024

Triky jsou, ale nefunguji na 100 %.
1) over si, ze nema neco s rukou (pohyb a dotek, kdyz se neobleka mu nevadi?)
2) zvaz vetsi velikost obleceni nez kolik radi vyrobce. Dite ma napr 65cm? Nektere obleceni 74 uz klidne muze byt "male" a 68 je male temer jiste.
3) priprav si rukavek jako kdyby sis navlikala silonku, at je pruchod tunylkem co nejkratsi
4) zvaz obleceni, co se zapina vepredu misto pres hlavu, budes mit vic manevrovaciho prostoru pri nandavani rukavu.
5) proti castemu prevlekani pri rustu zubu trochu pomahaji slintacky kolem krku. Takove ty satecky, male brindacky atp.

Jo a mluv na nej a tvar se nadsene, kdyz ruka z rukavu vykoukne 😅 ale to asi delas.

terel
autor
26. zář 2024

@malytlustyhroch ano tak to jsem vše zkoušela 😅 máme zavinovací body a i klasická nebo i trika s dlouhým rukávem, ale efekt stále stejný. Ikdyž se ho snažím zabavit zpěvem a překvapeným a radostným ksichtem jak moc je šikovný, tak šíleně ječí 😅🤦🏼‍♀️ nejdřív zrudne, vyšpulí pusu, začne se naparovat, kroutit hlavou a už jede.. slintáčky máme, vydrží tak 5 minut a když je na břiše tak má poslintaný celý rukávy.. no mazec 🙈😅

terel
autor
26. zář 2024

A zajímalo by mě, kdy to přejde , úplně jdu vždycky se strachem vyndavat věci ze skříně, že ho jdu obléct. Barák se otřásá a já pak taky

emillyhk
26. zář 2024

@terel Nechci strašit, ale u nás to nepřešlo do teď, a to má 3,5 roku. 🙈😆 Od mimina nenávidí převlékání, pokaždé řev jak kdybych ho týrala. Naučit takové dítě převléknout se samo, to je teprve výzva. 😁 Ale ve školce to prý zvládá víceméně sám a bez řevu, takže vidím světlo na konci tunelu...

kubesovaadelka
26. zář 2024

@terel no někdy to přejde, malá jako miminko to neměla ráda jedno období, ale přešlo to. Teď to ve 2,5 letech začlo zas😩🙈. Ale teď už se dá občas ukecat, že to co má na sobě je špinavý (to nemá ráda) nebo že převlečeme do něčeho s oblíbeným potiskem aspoň 😁

cilkat
Včera v 07:38

Vadí mu jen oblé¨kání, nebo i svlékání? (tj vadí mu ten pohyb toho obleční, nebo prostě nové obelčení na těle?) A je problém jen první vrstva, nebo každá další? ... já vím, že už není vedro, ale nemohl by být v krátkému rukávu? (já sama doma nesnesu dlouhý rukáv, pokud není na bundě "triko s dlouhým rukávem " je věc, ketrá prostě na mé tělo nepatří (ani nevím proč) )

exbordelar
Včera v 07:54

U mych vzpurnych batolat zabirala hra, ze ten kousek obleceni chce to decko sezrat 😀 Takze jsem to tricko otvirala a zavirala jako pusu, rikala "ham ham ham" a snedla mu s nim hlavu. Ostatni koncetiny si pak nechali sezrat dobrovolne a jeste se tomu smali 😀

malytlustyhroch
Včera v 08:46
terel
autor
Včera v 09:04

@cilkat vzteká se ať už provléknu cokoliv. Pokud má ale dlouhý rukáv a na tu mu dávám mikinu tak je pravda, že je to těsné a raději bych mu dala krátký rukáv+mikinu nebo bundu ale bojím se, aby mu nebyla zima. Každé další vrstvení je teror. Když jsem mu do 10 stupňů dala legínky+dlouhý rukáv a jen ho dala do overalu tak byl zpocený. Ale nevím jak ho obleknout aby zpocený nebyl, on je totiž od narození takový lehce přehřívací

malytlustyhroch
Včera v 09:15

@terel jeste me napadla jedna vec, ktera u nas fungovala na prvni dite v takovemhle pocasi, kdy je velky rozdil teploty doma a venku. Druhou vrstvu jsem oblekala az venku, prave aby se dite nespotilo a nebylo nastvany uz ve vytahu.
Jestli jezdi v hluboke korbe (predpokladam, ze jo), tak mysli na to, ze tam ma fakt teplicko a jestli ma navic treba decku, nebo takovej ten poklop na nozicky, tak potrebuje vylozene o vrstvu az dve mene nez mas ty. Deka nebo latkova plenka na prikryti hrudnicku a nozicek ma tu vyhodu, ze to vlastne neni oblikani, da se snadno nandat, snadno sundat.
U nas je asi tepleji, ale pulrocni jeste overalek nemel, jak bylo to ochlazeni, tak mel bodycko, svetr, tenke teplacky a cepicku, kdyz jel na brise, ale ted uz zas jezdi jen v bodycku s prikrytejma nozickama, a kolikrat je i tak spoceny.

themuffin
Včera v 10:43

@terel doporučuji si pořídit klapky na uši. Syn nesnášel přebalování i převlékání. Přestal až tak kolem toho 7. měsíce. Bez klapek bych byla už hluchá 😅

strom14
Včera v 11:07

U nas rukavy taky katastrofa. Vzdycky se bojim, ze ji zlomim ruku 😃.

terel
autor
Včera ve 12:26

Mám podzimní fusak od Pinkie , kočárek sporťák , ale v úplném lehu. A nevím proč, ale mám pocit, že když je venku nějakých 11-15 stupňů a dám mu jen dlouhý rukáv do toho fusaku , že mu nebude zima.. naopak v nějakém svetru by se upekl a hlavně by jsme navlékání jakéhokoliv svetru apod oba dva nepřežili :D jak oblékate vy do kočárku, když se jedná o mimi, které se hned zpotí??