Dvouleté dítě spí v noci max. 7 hodin. Co dělat?

julie129
15. říj 2024

Dobrý den, už jsem celkem zoufalá. Dcera dva roky nikdy nebyla moc dobrej spáč. Momentálně to máme asi takhle. Dopolední spánek má často kolem 11:30-12:30 max 30min-1hodinu. Večer chodí spát kolem 23 hodiny a vstavame v 6:00. Když jsem se snažila odbourat denní spánek, tak usnula kolem 20:00 hodiny a vstala ve tři ráno a byla vyspala. A takhle vzhuru vydržela třeba až do 9 do rána a pak zase znovu usnula na hodinu max dvě. Vůbec nevím co mám dělat. Za každou radu moc děkuji. Mimo jiné dcera je velice hyperaktivní, takže jsme v podstatě celý den venku na hřišti a tak podobně.

aedoss
15. říj 2024

Moje tehdy dvouleta dcera spavala tedy trochu vic, ale bez denniho spanku. Dala cca 22-8, ale v noci se casto budila. Je ji devet, usina porad nejdriv v deset a i kdyz jsme vstavali do skoly brzy, tak proste deset nejdriv. Ziva je taky az az, cely den v pohybu. 🤷 Radu nemam, jedine, co jsem asi zkousela byl medunkovy caj k veceru, ale bez efektu. Smirila jsem se s tim, ze proste nespi.

petulkadodo
15. říj 2024

@julie129 Synovi jsou 4 a má to stejně. Neusne před desátou, vstáváme v půl sedmé. Ve školce si po obědě zdřímne, doma nespí. Prostě mu stačí málo spánku 🫣

petrasipkova1
15. říj 2024

Asi jiný oddíl, tady vidíš jak je každý jiný a nic neuděláš, já mám obě děti co musí chodit spát brzy, včera šly až v 20:30 a ráno očistec, vstávají v 6, ideální to s nima je když spí 10-11 hodin. Malý mi taky asi od 2 let nespal po obědě, ale večer už byl v půl sedmý tuhej a spal do rána klidně těch 11-12 hodin. Oproti tomu mám dobrého kamaráda, který od dětství vstává v pět, ať je svátek nebo pátek, neumí si přispat. Podle mě neuděláš nic, maximálně pomalinku se snažit se to lehce posouvat. Ale taky si pamatuji takové kratičké období kdy se mi malý vzbudil v noci a pak zase usnul až k ránu. Člověk se tomu musí přizpůsobit, stejně nic jiného nejde.

hannyss
15. říj 2024

chodí spát ve 23. dřív neusne? Když bude od 20 v posteli, usne až v těch 23? Jaký má jinak režim, koupání, večeře, co dělá večer? Ale každé dítě je jiné no 🙂

me_druhe_ja
15. říj 2024

@petrasipkova1 Ježíš, to je sen! Výhra v loterii tyhle děti. 😀

me_druhe_ja
15. říj 2024

@julie129 pokud je přes den normálně aktivní, není unavená, normálně funguje,.veselá, směje se, hraje si běhá..tak s tím neuděláš nic. Jsou lidi, a někteří už fakt od malých dětí, co prostě mají sníženou potřebu spánku.
Pokud bys cítila, že jí to nestačí, tak to zkusit nějak řešit...čaj z meduňky, Bachovy kapky, melatonin....ale to fakt jen v případě, že by byla přes den unavená, bez energie....

Já mám syna mj. autistu s poruchou spánku a je to pro mě peklo. Každá noc je jiná. Taky spí málo. A vypadá to, že mu to stačí. Narozdíl ode mě. 😀 jen teda i v pěti letech kvůli tomu musí spát po obědě, jinak by to nedal.

emillyhk
15. říj 2024

Syn ve dvou letech usínal kolem 20.hod., vstával v 5. Přes den nespal 🙈 Ve 2,5 nastoupil do dětské skupiny, tam většinou spal, večer usínal kolem 8-9. Ráno vstával někdy v 5, někdy jsem ho musela v 7 vzbudit 🫣😅

julie129
autor
15. říj 2024

Spánek ji nejspíš nechybí. Zkoušela jsem ji dat ve 20 hod do postele, číst pohádku a takhle několikrát a bez efektu. Stejně pak za hodinu vstala a řádila zase po baráku. Tak jste mě uklidnily, že nejsem jediná, která to takhle má. Akorát mě děsí představa, ze bych do toho měla mít druhé mimco. Nevím, jak bych to všechno zvládla …. ☹

myskyva
16. říj 2024

@julie129 nejsi jedina. Nezbyva asi nez vydrzet.
Ja mam skoro rocni. Od mimina nespavec. Momentalne usina sice kolem 8 po hodinovem boji s uspavanim, ale porad se pravidelne po 2 hodinach v noci budi. Takze ja vstavam o pulnoci, ve 2, ve 4 a v pul 6 ma bezne vyspano. Pokazdy mi trva dalsi pul hodinu nez usnu a rano jsem jak po opici. Prez den sice spi 2x, ale po 30min max po hodine, ale pro mne v naprosto nepouzitelny cas. Zkousela jsem bachovky, medunku, hermanek.....ted uz chybi jen nejaky africky saman.

enli
16. říj 2024

Tohle řeším od roku malé ona nikdy neměla potřebu spát 😀 ještě že bydlím v desátém patře a mohla jsem si dát šlofíka cestou ve výtahu 🤣 ale ona už byla extrém chodila spát v jedenáct a v pět už byla na značkách bez denního spánku ... Teď má pět let a ráno nejde vzbudit, když má vstávat konečně můžeme dospat její první roky života 😴

julie129
autor
Včera v 06:15

@enli to je krasny, ale musela jste si teda dost dlouho počkat 🤦‍♀️😀